Dlaczego moja brama garażowa nie zamyka się, chyba że przytrzymuję przycisk?


11

Kiedy wciskam przycisk wewnątrz garażu, aby drzwi się zamknęły, drzwi próbują opuścić się, lampka silnika miga, a drzwi znów wracają. Musiałem nadal przytrzymywać przycisk ściany, aby drzwi faktycznie opadły i zamknęły się.


Sprawdź instrukcję obsługi, wzór, w którym migają światła, często wskazuje na problem.
Tester101

Odpowiedzi:


12

Brama garażowa automatycznie się cofnie, jeśli napotka zbyt duży opór lub jeżeli wiązka czujnika zostanie przerwana.

Aby sprawdzić opór, zacznij od zamkniętych drzwi i pociągnij czerwony uchwyt. Następnie otwórz i zamknij drzwi. Ruch powinien być płynny bez trudnych miejsc. Jeśli napotkasz trudne miejsca, prawdopodobnie masz wygięty ślad, złamane koło lub poważny brak smaru. Zadzwoń do profesjonalisty.

Jeśli drzwi otwierają się z drobnym otwieraczem, ale cofają się niemal natychmiast po próbie ich zamknięcia, prawdopodobnie masz problem z wyrównaniem czujnika. Jeden czujnik powinien cały czas świecić. To jest nadajnik. Drugi odbiornik powinien zaświecić się, gdy ma niezakłócony widok niewidzialnej wiązki światła wysyłanej przez nadajnik. Łatwo jest uderzyć czujnik i przesunąć go poza linię. Po prostu wygnij go z powrotem do pozycji. Użyj światła na odbiorniku, aby ci pomóc, abyś nie musiał próbować zamykać drzwi w celu sprawdzenia ustawień.


1
Oto wideo wyjaśniające proces: youtube.com/watch?v=QmB-Lg-T9fk Udało mi się naprawić moje drzwi z tym samym problemem.
yya

Najpierw sprawdzę wyrównanie, aby uniknąć kłopotów z zatrzaśnięciem drzwi po pociągnięciu za klamkę. Na niektórych drzwiach może to być ból. sprawdzenie wyrównania wymaga jedynie prawidłowego skierowania czujnika
Jeffrey

9

Chciałbym dodać do wątku moje doświadczenie / obserwację: ta sama sytuacja - nie zamknie się, dopóki nie przytrzymasz wewnętrznego przycisku, 10 błysków jako błąd.

Oba moje czujniki „wydawały się” działać. Oznacza to, że nadajnik bursztynu spowodowałby, że zielony odbiornik zaświeciłby się, gdy je wyrównałem, a zielony odbiornik zgasłby, gdybym zablokował wiązkę, tak jak powiedziałem, „wydaje się”, że działa.

Przyczyną była korozja drutów odbiornika. Oba druty zostały przecięte przez stworka kilka lat temu. Połączyłem je z powrotem, ale wilgoć i warunki pogodowe spowodowały wystarczający opór na linii, aby zapewnić niespójne sprzężenie zwrotne i uruchomić kontrolę bezpieczeństwa. Wyciąłem złą miedź i przylutowałem nowy łącznik, który uszczelniłem taśmą z płynem i wszystko jest w porządku.

Podsumowując, jeśli oba czujniki są zapalone, a blokada wiązki powoduje odpowiedź, sprawdź zielone okablowanie odbiornika (emiter nie będzie miał tego samego problemu). Za pomocą multimetru możesz szukać wahań napięcia lub rezystancji, lub po prostu wizualnie sprawdzić, czy nie ma przerw w izolacji linii i okablowaniu z czarnej lub zielonej miedzi. Bardziej prawdopodobne jest to, że drut niż czujnik, więc po co marnować pieniądze?


To samo, światła na czujnikach i wydawały się działać.
Rich Wagenknecht,

Wydawało się, że +1 dla czujników działa (odcinanie się, gdy stoją na drodze), ale nadal miały problem. Mój zamknąłby się tylko, gdybym trzymał go przy ścianie - widziałem wiele rad, gdzie można wyczyścić czujniki alkoholem, i byłem pewien, że to nie pomoże, ale wydaje się, że to rozwiązało problem. Więc nie zawsze wierz w światła!
Danny,

Łał. To samo tutaj. Wyglądało na to, że czujniki działają, ale problem zniknął po wyczyszczeniu nadajnika i odbiornika alkoholem.
Pat Morin,

5

Miałem ten problem w zeszłym tygodniu. Światła na czujniku były w porządku. Problem został w końcu prześledzony przez luźne połączenia czujników. Odłączono czujniki, ponownie rozebrano przewody i ponownie je podłączyłem. Drzwi zamykają się teraz dobrze.

Myślę, że czujniki działały dobrze, dopóki brama garażowa nie zaczęła się poruszać, kiedy zasilanie elektryczne czujników było przerywane z powodu wadliwego okablowania.


To bardzo mi pomogło. Mój czujnik był poluzowany i przesunął się z pozycji w obudowie. Po prostu poprawiłem i dokręciłem śrubę i altówkę !, wszystko zaczęło działać. Wielkie dzięki. Zaoszczędziłeś mi dużo pieniędzy ..

Powinieneś zagłosować za mną, aby uzyskać bardzo potrzebną reputację :)
Do Will


0

Oprócz doskonałych punktów @ longneck , jeśli brama garażowa lub otwieracz jest nową instalacją i wcześniej nie działała, może to oznaczać, że wewnętrzny „czujnik napięcia” otwieracza nie jest prawidłowo ustawiony.

Jeśli drzwiczki można dość łatwo otworzyć i zamknąć ręcznie, ale otwieracz dręczy się przy zamykaniu drzwiczek, ustawienie napięcia prawdopodobnie trzeba zwiększyć. Szczegółowe informacje na temat regulacji można znaleźć w instrukcji instalacji. Zwykle jest to nakrętka wewnątrz urządzenia, a czasem pokrętło.


0

Gdy nic tu nie działa ... określ, co fałszuje automatyczne cofanie. Mam izolowane drzwi. Część poszycia nad izolacją złuszcza się z powodu nadmiernego ciepła (i dzieci to robią). Klapa arkusza na najniższym panelu spowodowała odwrócenie, gdy drzwi dotarły w odległości jednego lub dwóch centymetrów od zamknięcia. Przycinałem klapę z blachy i presto ... działało za każdym razem.


0

Światła czujników były wyłączone (po obu stronach czujnika świeci zielona i czerwona dioda LED). Przesunąłem drabinkę, która musiała „poruszyć” przewody w rogu sufitu, które zasilają czujniki. Poszedłem na górę i „poruszyłem” drutami pod sufitem i zapaliły się światła LED. Brama garażowa zamyka się teraz normalnie. Spróbuj tego, jeśli wszystko inne zawiedzie, jak w moim przypadku.


Witaj i witaj w Stack Exchange. Twoja odpowiedź jest nieco myląca; czy relacjonujesz podobną sytuację, która ci się przydarzyła? Tak czy inaczej, powinieneś edytować swoją odpowiedź, aby była jaśniejsza.
Daniel Griscom,

0

Oba moje czujniki działały (zielony odbiornik gaśnie tylko w przypadku zablokowania wiązki). Zauważyłem, że jedna żarówka mrugała podczas zamykania drzwi. Postanowiłem usunąć żarówkę i spróbować. Cóż, drzwi się teraz zamykają. Nie potrzebuję drugiego światła, więc nie zawracam sobie głowy, aby dowiedzieć się, czy to żarówka lub połączenie otwieracza spowodowało problem przy zamykaniu.


0

Spróbuj go wyłączyć i włączyć ponownie. Poważnie.

Zarówno czerwone, jak i zielone światło zawsze świeciło na moich czujnikach. Odłączenie ich od zasilania na kilka sekund przed ponownym podłączeniem załatwiło sprawę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.