Dlaczego nasz prysznic wydaje krzyki?


11

Nasz prysznic ma problem ... Jest bardzo głośno! Gdy woda osiągnie prawidłową temperaturę i przepływ, prysznic natychmiast zaczyna wrzeszczeć jak banshee.

Wydaje się, że jest to związane z przepływem, ponieważ możemy zmniejszyć natężenie przepływu, ale utrzymać tę samą temperaturę. Powoduje to, że wrzaski ustają, ale daje nam także mały, delikatny prysznic. Jeśli włączymy prysznic, ale sprawimy, że będzie szybko i zimno, nie będzie również krzyku.

Kolejną informacją jest to, że prysznic ma dwie oddzielne fizyczne głowice po przeciwnych stronach prysznica i 1. tylko jedna z nich wydaje ten dźwięk, i 2. wrzask nie zależy od tego, czy obie głowy działają, czy tylko jedna głowa biegnie. Głowy wydają się być zasilane oddzielnymi rurami.

Czy ktoś miał problem ze starym prysznicem, który hałasował tak? Nie jesteśmy pewni, czy problemem są rury, czy głowica prysznicowa.

Wszelkie porady lub sugestie będą mile widziane ...


Czuję twój ból. To samo tutaj.
Brian Knoblauch

Odpowiedzi:


14

Część tego może być turbulentna vs. przepływ laminarny . Wysoka temperatura będzie miała niższą lepkość , co prowadzi do wyższej liczby Reynoldsa , co przyczynia się do przepływu turbulentnego. Dodaj wady powierzchniowe od nagromadzeń minerałów, a będziesz mieć wystarczająco turbulencji, aby wibrować rury do poziomu „banshee”.


4
Krótka odpowiedź: „Krzyczący jest prawdopodobnie osłabiony”. (hehe).
Tester101,

@ Tester101: Ok, ok, tak, był krótszy sposób na odpowiedź. Postulowałem, że oboje mogli mieć nagromadzenie, ale słyszysz to tylko z gorącej z powodu powyższego wyjaśnienia.
Doresoom

1
Cholerni inżynierowie zawsze nad tym komplikują! (ha ha).
Tester101,

1
Winny jak oskarżony. :)
Doresoom

9

Ten krzyczący jest prawdopodobnie osłabiony. Możesz spróbować wyczyścić go octem lub limonką.


Co z kwestią wprowadzenia zanieczyszczenia do wodociągu w domu (i mieście). Szybkie wyszukiwanie w Internecie sugeruje, że złym rozwiązaniem jest oczyszczanie rur wapiennych chemikaliami. jakieś pomysły? Czy w tym przypadku będziemy musieli zadzwonić do hydraulika?
Micah Siegel

2
Nie sądzę, żeby to stanowiło problem, ponieważ woda płynąca w kierunku twojego domu jest pod ciśnieniem. Niezależnie od tego, jeśli martwisz się, powinieneś być w stanie odkręcić główkę prysznicową i zanurzyć ją w misce octu lub limonki.
Zach.

Odkryłem, że roztwory kwasu cytrynowego są znacznie szybsze niż ocet do takich rzeczy. Możesz uczynić go znacznie silniejszym niż 5% octu, nie uszkadzając żadnego metalu.
Wayfaring Stranger,

0

Jeśli nie są to osady mineralne na ściankach rur, drobne pęcherzyki z wycieków z otworków lub efekt syfonu po odcięciu mogą powodować krzykliwy hałas. Jedna niewielka grupa bąbelków na szczycie głowicy prysznicowej może wywoływać większe turbulencje niż cokolwiek, co pokrywa ścianę rury

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.