Ile betonowych filarów potrzebuję do podparcia drewnianej podłogi o wymiarach 10 x 10 i szopy o wadze 1600 funtów?


4

Aptos, CA, Stany Zjednoczone.

Jak zapewne zauważyłeś w moim poprzednim poście , właśnie buduję fundament pod szopę ogrodową. W moim konkretnym hrabstwie / regionie nie ma ścisłych ograniczeń / wymagań dotyczących fundamentów szopy lub konkretnego zastosowania. Dobra wiadomość: jestem sama. Złe wieści: jestem sam. W tym momencie jestem prawie pewien, że chcę iść z betonowym fundamentem na molo.

Wymiary podłogi są następujące:

posadzka

Pierwotnie planowałem ustawić trzy rzędy 8-calowych filarów (trzy filary na rząd) z poddaną obróbce ciśnieniowej wykładziną 4x4 w każdym rzędzie ... ale teraz zastanawiam się, czy to nie wystarczy, czy za dużo ...

Moje pytania to:

  • Ile betonowych pomostów sugerowałbyś użyć, aby podeprzeć podłogę tego rozmiaru i pustą, rozłożoną masę budynku 1600 funtów (bez stojących na niej ludzi).

  • Czy mola zawsze muszą znajdować się na samym końcu? A może może być mały zwis drewna? Idealnie chciałbym mieć filary z dala od krawędzi obwodu, aby nie były tak widoczne.

Odpowiedzi:


5

Podobnie jak w przypadku każdej porady, którą tu otrzymujesz, pamiętaj, że musisz pozostać w granicach przepisów budowlanych IRC przyjętych przez lokalną gminę. Uzyskaj pozwolenie na budowę, a lokalny inspektor poda wytyczne dotyczące minimalnych wymagań dotyczących słupków, rozpiętości belek, rozpiętości legarów itp.

Twoje betonowe filary muszą mieć ustaloną głębokość, aby zejść poniżej linii mrozu w Twojej okolicy. Musisz ustawić słupki na betonie z podstawą słupka, aby chronić przed gniciem.

W razie wątpliwości zawsze wzmacniaj go! Zwiększyć do 12 "filarów za pomocą słupków 6x6. Rozważ użycie podwójnych lub potrójnych belek 2x10 lub 2x12 w każdym rzędzie. Upewnij się, że każda rozpiętość belki nie jest dłuższa niż 7 ', jeśli się martwisz. Po przesłaniu planu zezwolenia, inspektor wskaże wszelkie wady lub braki, które należy usunąć przed rozpoczęciem.

UWAGA: Wszelkie określone rozmiary, których używam, są jedynie przykładami tego, jak można zwiększyć wytrzymałość konstrukcji. Nikt nie może powiedzieć na pewno bez dalszych szczegółów na temat projektu szopy.

Czy mola zawsze muszą znajdować się na samym końcu? A może może być mały zwis drewna? Idealnie chciałbym mieć filary z dala od krawędzi obwodu, aby nie były tak widoczne.

Kiedy wiązka przechodzi przez ostatni słupek, nazywa się to wspornikiem. Kody budowlane IRC określają maksymalną dopuszczalną długość obciążenia rzeczywistego dla różnych rodzajów drewna i różnych rozmiarów.


czy ma to zastosowanie, jeśli podłoga szopy ma 2x2s do spoczynku na płycie? lub jeśli na podłodze są 2x12, które wymagają jedynie punktowego wsparcia w czterech rogach? linia mrozu dla lokalizacji, która nie zamarza? „mały zwis” = wspornikowy?
Mike,

Jeśli miałbyś wesprzeć poważny ciężar w tej szopie i chciałbyś podeprzeć konstrukcję na rzędach słupków na betonowych filarach, wówczas prowadziłbyś belki na słupach, a następnie legary podłogowe wzdłuż belek prostopadle, a podłoga siedziałaby na szczycie legary. Legary utrzymywałyby nie tylko ciężar rzeczy na podłodze, ale także ciężar ścian, które przenoszą ciężar dachu. Płyta jest inna, ponieważ ściany przenoszą ciężar dachu, a ściany opierają się na samej płycie. Podłoga nad płytą będzie musiała jedynie podtrzymywać to, co jest na podłodze.
maple_shaft

Więc myślę, że to zrobiłem. Doradztwo nie jest możliwe bez znajomości projektu strukturalnego szopy.
Mike,

@mike To dobra uwaga, ale nie jest niemożliwe, aby doradzić po prostu niemożliwą autorytatywną odpowiedź. PO zapytał o ogólne porady dotyczące wspierania małej konstrukcji na betonowych filarach. Możemy doradzić, w jaki sposób można to zrobić, ale szczegóły w mojej odpowiedzi są tylko przykładami. Być może powinienem to stwierdzić w mojej odpowiedzi.
maple_shaft

Więc ... czy warto byłoby opracowywać więcej na temat projektu, struktury i pomiarów? Byłbym szczęśliwy, gdyby to pomogło w wyjaśnieniu.
Mike B,

2

Nie można powiedzieć. Szopa została zaprojektowana tak, aby była wsparta w określony sposób. W ten sposób należy go wspierać. Jeśli jednak nie masz na to ochoty, pod szopą można zbudować konstrukcję pośrednią, która będzie podtrzymywała szopę w ten sposób i która sama w sobie ma być wsparta w inny sposób, na przykład tablicę 9 stóp. Rodzaj adaptera między dwoma wzorami obciążenia.


2

nie przejmuj się. po prostu wylej podkładkę betonową o grubości 6 "na obszar śladu. jest znacznie mocniejszy, tańszy niż wszystkie wkręcanie, robocizna i materiały, aby zrobić to w drugą stronę, a będziesz znacznie szczęśliwszy na dłużej. podkładka 10 x 10 Grubość 6 cali to tylko dwa metry betonu. deskowanie kosztuje prawdopodobnie 100 USD, a 500 USD za dostawę ciężarówki, która dostarczy wszystko wstępnie zmieszane na miejsce. zbrojenie siatki, jeśli chcesz, ale tak naprawdę nie jest to konieczne w przypadku tak małej podkładki o grubości 6 cali. bez zgnilizny, bez termitów, bez drzazg - a taka płyta z łatwością wytrzyma dziesięciokrotne obciążenie 1600 funtów.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.