Jak mogę naprawić rozpadającą się podstawę szopy?


5

Myślę, że znam odpowiedź na to pytanie, ale jest to warte wykopaliska.

Położyłem podłogę szopy o wymiarach 4 x 3 m (wyraźnie źle), z około 10 cm grubości i 7,5 cm cementu, która wprawdzie wydaje się być w porządku, ale na zewnątrz ma bardzo kruche fragmenty.

Podłoga nie musi trwać dziesięciolecia, ma na niej dom letni (biuro), więc kilka lat użytkowania byłoby przyjemniejsze niż tylko zapadanie się, gdy nadchodzi zima. Czy jest coś, co mogę zrobić, aby uczynić go nieco bardziej odpornym na krótki czas, niż przewrócić go i zacząć od nowa?

krucha podłoga


2
Wydaje mi się, że lepiej zacznij od nowa, zanim zdecydujesz się na postawienie całej struktury na tym kruchym bałaganie.
Michael Karas

Ponieważ na kruchym bałaganie znajduje się już struktura, na którą nie liczyłem, :) Na pewno będzie trochę problemu z siłą, nie ma nóg w usuwaniu kruchych kawałków i układaniu betonu z klejem agent?
bugg_tb

No cóż, zamówiłem trochę Ronafixa i wybiłem luźne kawałki, mam nadzieję, że da to żywotność ponad kilka tygodni :)
bugg_tb

Odpowiedzi:


1

Czy chcesz po prostu utrwalić luźne kamienie powierzchniowe do chodzenia / przechowywania narzędzi?

Jeśli tak, betonowa mieszanka nawierzchniowa, nakładana za pomocą ściągaczki podłogowej, zapewni przyjemną, gładką powierzchnię.

Zrozum, że leżąca u podstaw luźna mieszanka nie będzie w stanie obsłużyć dużo więcej niż ruch pieszy (ludzie po niej chodzący), a resurfacer może pęknąć w przypadku przeciążenia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


Cześć HerrBag, dzięki za odpowiedź, cement to tylko podstawa na górze Miałem zamiar postawić lekką podłogę, która będzie obsługiwana przez niektórych nośników biegających po wewnętrznej stronie podstawy, ten obszar wydaje się dość solidny tylko na zewnątrz i tak nie ma miejsca na spacery.
bugg_tb

1

możesz wzmocnić wiązanie w swoim kruszywie za pomocą niewoskowanej żywicy poliestrowej. tylko upewnij się, że dodajesz aceton do mieszanki i używasz bardzo mało katalizatora. sprawi, że będzie wystarczająco rozcieńczony, aby wniknąć w istniejące podłoże, a wolny kot pozwoli mu się tam dostać, zanim zacznie kopać. używamy go dość często do zbrojenia w miejscach, których zbyt kosztowny sposób jest zbyt duży, aby usunąć lub wymienić zgniły beton. jest to kosztowne, ale zadziała i sprawi, że płyta będzie silna jak diabli. będziesz potrzebował prawdopodobnie około 20 galonów, ale to zadziała.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.