Dlaczego obraz telewizora miałby czarny, gdy włączają się urządzenia elektryczne?


9

Mam komputer podłączony do telewizora przez HDMI. Za każdym razem, gdy dzieje się coś elektrycznego (lodówka włącza się, iskry pieca itp.), Obraz na telewizorze na sekundę robi się czarny, a następnie wraca. I zanim ktokolwiek zapyta, zaufaj mi, sprawdziłem inne opcje, jest idealnie zsynchronizowany z lodówką / kuchenką / itp. I nie jest przypadkowy przypadek

Czy ktoś ma jakieś pomysły na to, co to powoduje lub jak to naprawić? A może powinienem kupić nowy kabel HDMI?

Światła nie migają ani nie przygasają, kiedy to się dzieje.

Ponadto, jeśli jest na tym samym obwodzie, jak mogę to rozgryźć?

Czy podłączenie telewizora do zwykłego urządzenia przeciwprzepięciowego będzie działać, czy też muszę go położyć na stabilizatorze napięcia?


Mój telewizor robi to, gdy rozpoczyna się piec! Kupiłem duży zasilacz UPS w nadziei, że rozwiążę ten problem! Jednak ... Zrobił to jeszcze raz! Minęło kilka dni, zanim się powtórzyło! Ponadto, jeśli odłączę zasilanie od zasilaczy i ponownie je podłączę, telewizor migocze, gdy zasilanie zostanie przywrócone do zasilaczy! Ugh ...

Miałem ten problem z monitorem LCD, który zdawał się resetować za każdym razem, gdy używany był włącznik światła - fwiw UPS nie pomógł, ale zrobił to grubszy, ekranowany kabel HDMI.
Tahlor

Odpowiedzi:


6

Kiedy lodówka się włącza (niektóre) i kiedy (niektóre) piekarniki zaczynają, kondensatory pobierają tonę prądu, aby uruchomić potrzebny silnik / funkcję.

Jeśli są one w tym samym obwodzie co telewizor, jest to dość duży problem, a wahania mogą z czasem spowodować uszkodzenie płytki drukowanej telewizora.

Nawet jeśli nie są one w tym samym obwodzie, telewizor otrzymuje wahania napięcia z obwodu głównego. Twój telewizor z wbudowaną inteligencją prawdopodobnie ma swój własny sposób radzenia sobie z tymi fluktuacjami - z jednym wyłączającym niektóre dodatkowe funkcje ... jak HDMI.

Kable HDMI działają lub nie. Jeśli twoje pokazuje zdjęcie, wtedy zdobycie „lepszego” nie pomoże.

Co bym zrobił Najpierw upewnij się, że telewizor nie znajduje się w tym samym obwodzie co lodówka i kuchenka. W niektórych miejscach kod nie spełniałby wymagań i na pewno nie jest dobry dla elektroniki.

Jeśli nie są w tym samym obwodzie, być może trzeba zadzwonić do firmy elektrycznej i dowiedzieć się, czy mają coś, co powoduje wahania na linii, gdy podłączone jest coś wysokiego napięcia. Mogą rozwiązać problem lub zaoferować sugestie - i wiele razy jest to bezpłatne. Jeśli firma elektryczna uważa, że ​​jest to problem po twojej stronie, musisz rozwiązać problem, dlaczego masz takie zakłócenia - zwykle luźne połączenie w głównym oknie.

I na koniec może być konieczna zmiana urządzeń lub telewizora ... Nie mówię, że musisz to zrobić, ale podałeś konkretny przykład. Twój telewizor może nie radzić sobie dobrze z wahaniami napięcia. Za każdym razem, gdy włącza się główne urządzenie, często występują niewielkie wahania napięcia. Większość elektroniki jest przystosowana do tego. Być może telewizor nie radzi sobie z tym dobrze, a problem z elektrycznością nie jest tak naprawdę wielkim problemem. A może Twój telewizor obsługuje to normalnie i tak by się stało z wszystkimi / większością telewizorów.

Pytanie też - czy twoje światło migocze lub przygasa podczas tego początkowego włączenia?


Przy bardzo małej szansie jest to kabel HDMI, zdobądź go z niższym rozstawem (większe przewody) i koralikami ferrytowymi.
Jason

Światła nie migają ani nie przygasają, kiedy to się dzieje.
merlinpatt

1
HDMI jest elektryczne, nie przenosi „światła”. Jest to jednak interfejs równoległy, który jest bardzo wrażliwy na spadki napięcia, problemy z synchronizacją (w tym kablu jest wiele małych drutów) itp. Silniki muszą znajdować się na własnych obwodach rozgałęzionych właśnie z powodu takich problemów: skok prąd do uruchomienia silnika może zakłócać działanie innych urządzeń, a nawet wyzwalać wyłącznik, jeśli obwód jest wspólny.

@John masz rację. Miałem włókno na głowie. Tak czy inaczej wszystkie kable HDMI są w zasadzie takie same - działają albo nie działają, a ten działa ...
DMoore

@ mike - przejdź do głównego wyłącznika i znajdź przełącznik, który wyłącza lodówkę, kuchenkę lub telewizor. Następnie sprawdź, czy wszystkie są wyłączone, gdy przełączysz wyłącznik. Być może będziesz musiał wyłączyć kilka (pojedynczo), aby dowiedzieć się, co jest na wyłączniku, jeśli nic nie jest oznaczone.
DMoore,

8

Zgadzam się z DMoore, że migotanie jest prawie na pewno spowodowane spadkiem napięcia, gdy włącza się duże urządzenie. Podczas rozruchu sprężarki lodówka może z łatwością wyciągnąć ponad 1000 watów.

Jeśli chcesz sprawdzić spadek napięcia, możesz to zrobić za pomocą multimetru z funkcją „MIN”. Włóż sondy multimetru do gniazdka, które powodują problemy, ustaw multimetr na „napięcie (AC)” i włącz tryb „MIN”, który zapamięta najniższe napięcie, jakie widzi. Następnie poczekaj, aż lodówka się włączy. Typowe napięcie domowe w USA powinno mieścić się w zakresie 110–120 V. Spadek napięcia znacznie poniżej 110 V może zdecydowanie powodować migotanie.

Jeśli urządzenia znajdują się w tym samym obwodzie, najłatwiejszym sposobem jest umieszczenie ich w różnych obwodach. Możesz również zadzwonić do firmy elektrycznej, aby sprawdzić, czy mają jakieś przemyślenia.

Jeśli nie chcesz dokonywać żadnych zmian elektrycznych, możesz również uzyskać stabilizator napięcia, aby podłączyć telewizor / zestaw kina domowego. Jest to w zasadzie fantazyjne zabezpieczenie przeciwprzepięciowe, które wyrówna chwilowe nieregularności w prądzie napięciowym w domu. Wiele zasilaczy awaryjnych („UPS”) obejmuje również regulację napięcia.

Edytuj na podstawie aktualizacji pytań:

Ten sam obwód oznacza, że ​​gniazdka biegną z powrotem do tego samego wyłącznika w panelu wyłączników. Najłatwiejszym sposobem ustalenia, czy są na tym samym obwodzie, jest wyłączenie przełącznika na lodówkę i sprawdzenie, czy telewizor również nie działa. Jeśli twoje obwody nie są oznaczone, może to wymagać prób i błędów.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie przeciwprzepięciowe: wcale nie pomogą w przypadku zbyt niskiego napięcia. Ochronniki przeciwprzepięciowe odcinają moc, gdy napięcie staje się zbyt wysokie (zwykle 300 V lub więcej), ale nie rób nic, gdy napięcie jest zbyt niskie.


Jeśli jest na tym samym obwodzie, jak to rozgryźć? Czy podłączenie telewizora do zwykłego urządzenia przeciwprzepięciowego będzie działać, czy też muszę go położyć na stabilizatorze napięcia?
merlinpatt

@ mikepatt77: Zobacz aktualizacje odpowiedzi.
Hank


1

Użyj pewnego rodzaju filtru liniowego w połączeniu obwodu, aby usunąć zakłócenia elektromagnetyczne (EMI). Czasami nazywane są filtrami EMI lub sinusoidalnymi (w przypadku większych urządzeń). Są one również produkowane jako filtry wejściowe IEC (wyszukaj je).
Opierają się (głównie) na kondensatorach przeciwzakłóceniowych, ale mogą być dość skomplikowane, aby odfiltrować niepożądane EMI.

Nawet skok napięcia prądu zmiennego może pomóc, być może niektórzy z twoich znajomych pożyczą ci trochę, aby spróbować.

Skonsultuj się ze sklepem z instalacjami elektrycznymi, aby kupić dla siebie najlepsze dopasowanie - zależy to od napięcia i natężenia.


0

Problem rozwiązany. Po podłączeniu telewizora do urządzenia przeciwprzepięciowego wyłączanie zakończyło się.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.