Jaki przewód i przewód jest wymagany do podpanelu garażowego dołączonego?


8

Aby mój garaż był bardziej użyteczny jako warsztat, planuję dodać podpanel, który może zasilać szereg dodatkowych punktów sprzedaży. 60 amperów wystarczyłoby na moje obecne potrzeby, ale chciałbym wybrać 100, więc mam opcję dodania grzejnika elektrycznego lub spawacza.

Mój garaż jest podłączony i znalazłem ścieżkę dla podajników, która ma około 40 stóp długości. To, co do tej pory znalazłem, prowadzi mnie do przekonania, że ​​potrzebuję miedzianych przewodów THHN nr 3 plus uziemienie nr 8. Czy to brzmi dobrze?

Dowiedziałem się też, że muszą być one osłonięte przewodem, ale trudniej jest mi dopracować szczegóły. Wydaje mi się, że najłatwiej będzie mi wykonać plastikową osłonę, ale czy potrzebuję określonego typu? Ponadto zostanie poprowadzony przez legar do zewnętrznej ściany garażu zbudowanej z 2x4s, więc maksymalny rozmiar otworu wynosi 1,4 ".

Odpowiedzi:


4

Uwielbiam to, że umieszczasz podpanel w swoim garażu.

Kiedy idziesz kupić drut, sprawdź cenę aluminium. Ostatnim razem to zrobiłem, szukałem miedzi nr 8 i dostałem aluminium nr 2 w cenie 1/2 ceny. To był pakiet 2-2-2-4 SER (wejście serwisowe), przeznaczony do bezpośredniego pochówku, ale i tak go założyłem.

Twoje stwierdzenie, że miedź nr 3 przenosi 100A, wygląda mi dobrze.

Przewód, którego szukasz, to harmonogram 40 szary. Będziesz także potrzebował męskiego adaptera na panelu głównym + zmywarki do zamków + plastikowej tulei.

1,4 "pozwoli na uzyskanie przewodu nominalnego o maksymalnej długości 1". Duże druty są sztywne, więc większy przewód jest lepszy. Być może będziesz w stanie poprowadzić jeden rozmiar większy przewód + korpusy przewodów, a następnie upuścić rozmiar tuż przy ścianie garażu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.