Dlaczego mój obwód oświetleniowy wyzwala wyłącznik?


5

W mojej kuchni mam kilka żarówek MR16 2-stykowych. - Pewnego dnia zadziałał wyłącznik awaryjny żarówek podczas włączania tych żarówek - podszedłem, przełączyłem wyłącznik awaryjny i spróbowałem ponownie, aby uzyskać ten sam rezultat. Stało się to trzy razy, tyle samo ile świateł MR16. Teraz wyłącznik awaryjny się nie wyłącza, ale żadna z tych żarówek się nie włącza, a wymiana żarówek na nowe nie działa. Nie wiem wiele (nic) na temat oświetlenia, te żarówki były w moim domu, kiedy się wprowadziłem i zastanawiałem się, czy ktoś może mi pomóc dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje i co mogę zrobić, aby to naprawić.


3
Wygląda na to, że najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się z lokalnym licencjonowanym elektrykiem. Jeśli przez „wyłącznik awaryjny” rozumiesz wyłącznik automatyczny . Służą one do „wyzwolenia”, gdy występuje problem z obwodem, który chronią. Zresetowanie wyłącznika nie rozwiązuje podstawowego problemu, który spowodował podróż.
Tester101

3
czy jest to wyłącznik termiczny lokalny dla świateł? Niektóre paski go zbudowały
HerrBag

1
Czym dokładnie jest potknięcie? Jeśli jest to kuchnia, prawdopodobnie powinieneś mieć gniazda chronione GFCI, które są zaprojektowane tak, aby szybko się potykały w przypadku zwarcia. Czasami mogą zacząć losowo się potknąć, gdy się zepsują. Czy próbowałeś zresetować swoje gniazda GFCI? Jeśli to nie zadziała, wtedy majster z doświadczeniem elektrycznym lub licencjonowany elektryk powinien spróbować zdiagnozować.
maple_shaft

3
Oto moje przypuszczenie. Z jakiegoś powodu wystąpił stan zwarcia. Przez wielokrotne zmuszanie urządzenia ochronnego do przerwania zwarcia, zasadniczo zostało ono ugotowane do tego stopnia, że ​​nie działa już prawidłowo. Na szczęście nie udało się bezpiecznie, nie dopuszczając żadnego prądu bez względu na wszystko. Zwarcie należy poprawić, a urządzenie ochronne prawdopodobnie należy wymienić.
bcworkz

1
@maple_shaft Myślę, że Wielka Brytania używa „ RCB ”, a USA używają „GFCI”.
RedGrittyBrick

Odpowiedzi:


0

Domyślam się, że używasz żarówek halogenowych MR16 50W 12V. Niektóre z tych opraw oświetleniowych dla tych żarówek mają mały transformator (4 przewody - 2 pri (kolor czarno-biały) i 2 s - około 1 cal x 1-1 / 2 cal x 1/2 cala) dla każdej żarówki . Kosztują tyle, co żarówka (może więcej). Domyślam się, że ta właśnie wychodziła i jest teraz otwarta.


1

Gdzieś w twoim obwodzie świetlnym wystąpiło zwarcie, które spowodowało zadziałanie wyłącznika. Wielokrotnie próbując zresetować wyłącznik, punkt, w którym nastąpiła awaria, ostatecznie się rozpadł. Teraz zamiast zwarcia masz obwód otwarty. Właściwe rozwiązywanie problemów pozwoli ci znaleźć lokalizację problemu, ale wyjaśnienie tej procedury jest nieco trudne na tym forum.


-1

Zabiłeś swojego łamacza. I była usterka, która wymagała naprawy. Mogła to być jedna lampa, która rozwinęła zwarcie, która od tego czasu została wymieniona. Lub zwarcie w okablowaniu, które może nadal tam być.

Jeśli masz multimetr ORAZ w swoich starych lampach sprawdź, czy którykolwiek wykazuje bardzo niski opór w porównaniu z pozostałymi.

Jeśli tak, okablowanie będzie OK, a wszystkie te same lampy oporowe będą w porządku. Jeśli wszystkie wykazują tę samą oporność, okablowanie potrzebuje pomocy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.