Jakie są opłacalne wskazówki dotyczące zmniejszania zewnętrznego dźwięku dochodzącego do pokoju?


19

Mam mały pokój biurowy, który dzieli ścianę z naszym salonem. Kiedy mamy gości, ich głosy podróżują dość dobrze; brzmią nieco stłumione, ale nadal są słyszalne. Ponieważ od czasu do czasu pracuję w domu, chciałbym maksymalnie zredukować hałas.

Nie jestem pewien, skąd dokładnie pochodzi hałas ... mamy kanały centralnego ogrzewania, ale rejestr znajduje się na przeciwległej ścianie ... nie ma dużej szczeliny na drzwi do biura ... może po prostu nadchodzi przez samą ścianę?

Co dziwne, jeśli sprawdzę poziomy głośności z sąsiedniego pokoju (po drugiej stronie biura), hałas z salonu też tam będzie (może LITTLE bardziej miękki, ale niewiele).

Czy ktoś mógłby podać kilka „dźwiękoszczelnych” wskazówek? A może sposoby dalszego rozwiązania tego problemu? Mam ograniczony budżet, więc nie mogę sobie pozwolić na zburzenie murów. Nie jestem pewien, czy jest izolacja ...

-M


Łał. Wiele świetnych odpowiedzi tutaj. Czy powinna to być wiki społeczności?
Mike B,

Odpowiedzi:


12

Krok 1: Zapobiegaj przenoszeniu powietrza między pokojami. Zamiata na drzwi lub cięższe drzwi; spójrz na rejestry ogrzewania i okna; rzeczy takie jak te. Mówisz, że dźwięk jest stłumiony, co oznacza, że ​​wysokie częstotliwości go nie docierają, więc nie sądzę, że to jest główny problem.

Krok 2: Wytłumić przenoszone wibracje . Połóż duże ciężkie regały na ścianie między dwoma pokojami (która strona nie ma tak dużego znaczenia). Zdmuchnij ciężką izolację do ściany pomiędzy. Zawieś ciężką kołdrę na ścianie.

Krok 3: Rozbij dźwięk w pomieszczeniu źródłowym. Używaj naturalnych dyfuzorów (ciężkie sofy z ciężkimi piankowymi poduszkami świetnie się sprawdzają lub wyżej wspomniany regał z mnóstwem rzeczy), lub kup piankowe dyfuzory do przyklejania się w rogach / krawędziach pokoju.

Krok 4: Zrezygnuj i załóż słuchawki z redukcją dźwięku ... lub zainstaluj w biurze generator szumu białego (wentylatorowy lub wodny), jeśli lubisz bardziej „naturalne” dźwięki.

Zobacz także Jak zmniejszyć transmisję dźwięku z podłogi, aby uzyskać więcej informacji.


2
Jeśli nie masz oddzielnej strefy grzewczej dla tego pomieszczenia, odradzam izolowanie ścian wewnętrznych. Spowoduje to sytuację, w której pomieszczenie nie będzie odpowiednio ogrzewane lub chłodzone.
Jason Hutchinson

8

Możesz wywiercić otwór testowy w ścianie, aby sprawdzić, czy jest on izolowany, a jeśli nie, może to pomóc w rozdmuchiwaniu celulozy lub piance rozszerzalnej. To trochę pracy, ale tańsze rozwiązanie niż burzenie płyt kartonowo-gipsowych.

Jeśli ostatecznie chcesz iść z pełną mocą i zburzyć płytę gipsowo-kartonową, jest produkt o nazwie QuietRock , jest podobny do płyty gipsowo-kartonowej i wisi jak płyta gipsowo-kartonowa, ale ma właściwości tłumiące dźwięk, ale ponieważ masz ograniczony budżet, cios w celulozę izolacja lub sprayfoam może być najlepszym wyborem.


6

Jeśli dźwięk dociera na drugą stronę biura, może przemieszczać się wzdłuż sufitu. Jeśli nad biurem znajduje się inna podłoga, prawdopodobnie nie masz nic - na przykład izolacji - blokującej fale dźwiękowe przed przemieszczaniem się wzdłuż legarów i / lub przestrzeni między nimi.

Coś, co należy wziąć pod uwagę przy blokowaniu dźwięku dochodzącego przez ściany lub sufity, to dodanie kolejnej warstwy suchej zabudowy, oddzielonej od pierwszej cienką warstwą materiału tłumiącego wibracje: szukając tej techniki, widzę wiele sprzecznych porad na temat tego, jak używać jako wypełnienie kanapki, od grubej kulki zwykłego uszczelniacza, przez specjalne mieszanki , po gumowe maty. Zastanawiałem się nad dźwiękoszczelnością ścian mojej sypialni, kiedy miałem je otwarte, aby wymienić okna, ale postanowiłem nie zawracać sobie głowy, ponieważ okna same radziły sobie z obniżaniem poziomu głośności. Jeśli pójdziesz tą drogą, prawdopodobnie masz spektrum wydajności i efektywności kosztowej, więc musisz ustalić, co jest dla Ciebie najlepsze.

EDYCJA: Pomyśl o czymś innym, co możesz wypróbować: uszczelnij szczeliny wokół gniazd elektrycznych i włączników światła za pomocą uszczelki i użyj uszczelek piankowych pod pokrywami, aby uspokoić dźwięk.


5

Trzy odpowiedzi - izolacja, izolacja, izolacja.

Wydmuchiwana izolacja jest opcją, wymagającą jedynie stosunkowo niewielkich otworów do załatania. Jak wskazano, dźwięk może przenikać przez różne kanały. Może być więc konieczne, aby dostać się do sufitu lub podłogi. Problemem mogą być kanały kablowe między pokojami, zwłaszcza kanały metalowe.

Jeśli nie jest wdmuchiwany, możesz wywiercić małe otwory we wnęce ściany, a następnie użyć pianki w puszkach. Znacznie się rozszerzy, więc bądź BARDZO ostrożny. Wrzuć trochę, a następnie dodaj więcej.

Następnie dodaj pokrycia ścienne, być może zasłony. Pomogą miękkie powierzchnie. Tworzą tapety dźwiękochłonne. Jeśli podłogi w pokojach nie są wyłożone wykładziną, rozważ dodanie dywanu.


4

Oprócz zalecanej izolacji zajrzałbym również do solidnych drzwi rdzenia, a może nawet do drzwi.

Szukaj także oczywistych rejestrów na wspólnej ścianie.


2

Dodaj meble do salonu, które pochłaniają dźwięk, takie jak dywan, zasłony, nieregularne pokrycia ścienne, regały wypełnione książkami, wypchane meble.


1
są one najlepsze, jeśli w pokoju rozbrzmiewa echo, co dziwnie oznacza, że ​​z pokoju nie wydobywa się dźwięk z pokoju, ale niewiele pomoże, jeśli dźwięk dochodzi z zewnątrz pokoju.
Dan D.

0

Jak wiemy, dźwięk rozchodzi się falami, gdy dźwięk uderza w ścianę, część dźwięku odbije się z powrotem do pomieszczenia, a część przeniesie się przez ścianę. W takim przypadku można użyć ściennych paneli dźwiękoszczelnych z płytami gipsowo-kartonowymi o wysokiej gęstości (materiał). Teraz dni wieszaki akustyczne są najczęściej stosowane w konstrukcji ścian i sufitów, które mają na celu ograniczenie przenoszenia dźwięku z jednego miejsca do drugiego. Izolacja pomoże ci w tym przypadku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.