Jak usunąć wdmuchiwaną izolację poddasza?


12

Chcę wymienić sufit z płyt kartonowo-gipsowych w moim domu. Jest stary i został pomalowany ponad milion razy. Dom został zbudowany w latach 50. Jak wymienić sufit bez wymiany izolacji? A jeśli wyjmę izolację, aby wymienić ją na nową, czy jest na to najlepszy sposób? Wszystkie izolacje są wdmuchiwane w celulozę. Pomyślałem o przerzuceniu go do worków i do śmietnika. To zajmie chwilę. Dom to jedna historia. 950 stóp kwadratowych w Seattle.


3
O ile stara izolacja nie jest w złym stanie (np. Pleśń), nie trzeba jej wyrzucać. Użyj ponownie starego i dodaj nową izolację w tym samym czasie. Będziesz wymagał znacznie mniej nowej izolacji.
BMitch

Odpowiedzi:


15

Może powinieneś rozważyć nałożenie warstwy 3/8 "sheetrock na istniejący sufit. Znajdź legary mocujące lub stropowe, zaznacz je na ścianie, przechodzą one przez stare uszkodzone sufity. Pozwoli ci to zaoszczędzić mnóstwo pracy i bałaganu i nie marnuj izolacji. Zaoszczędzone pieniądze zainstaluj dodatkową izolację!


7
A jeśli zrobisz to sam, pamiętaj o użyciu dłuższych śrub, ponieważ będziesz przechodził przez dodatkową warstwę płyt kartonowo-gipsowych. Nauczyłem się brać łączną grubość wszystkich warstw płyt kartonowo-gipsowych i pomnożyć ją przez dwa, aby określić minimalną długość śruby do suchej zabudowy. To zawsze sprawia, że ​​czuję się bezpieczniejszy, szczególnie jeśli jest to sufit.
oscilatingcretin

3
Prześledź również okablowanie, więc jeśli tęsknisz za legarami za pomocą dłuższych śrub, pomijasz niewłaściwie zastosowane okablowanie, które leniwie zszyło się od dołu i zbyt blisko dolnej krawędzi.
Fiasco Labs

Wielkie komentarze chłopaki
domy Shirlock

Robiąc to, rozważ użycie przedłużaczy do skrzynek za lampami sufitowymi i / lub wentylatorami. Są łatwo dostępne.
jbbenni

5

Oto co zrobiłem. W suficie wyciąłem kwadratowe otwory o wymiarach 3 x 3 stopy. Następnie wykonałem wiele plastikowych toreb, każda z jednego plastikowego arkusza 10 x 25. Używana taśma do pakowania po obu stronach „torby”.

Następnie przymocowałem torbę do dziury za pomocą wielu zszywek. W moim domu o powierzchni 1000 stóp kwadratowych wyciąłem 5 otworów w różnych punktach domu. Potem spędziłem trzy noce na poddaszu, wykopując izolację za pomocą małego, ale długiego grabie i wrzucając ją do otworów.

Najbardziej czasochłonne było tworzenie i zszywanie worków. Prawdopodobnie spędziłem 10 godzin na strychu, faktycznie sprzątając strych. Resztę czasu spędziłem przyklejając torby i mocując je do dziur. Gdybym miał ze sobą kogoś, kto nagrywałby torby, a ja wypełniałem inne torby, byłoby lepiej.

Dostałbym też nakolanniki do klęczenia na legarach. I deska o wymiarach około 4 stóp na 1 stopę do siedzenia lub leżenia, podczas gdy sięgasz po izolację schowaną w rogach. Użyłem gogli, respiratora, lampy czołowej i jednorazowego kombinezonu o długości 3 mz kapturem. Nie próbuj tego w lecie. Zrobiłem to na początku grudnia i było źle.

Nie spotkałem żadnych gryzoni ani gniazd owadów. Na szczęście zrobiłem to zaraz po tym, jak inspektor domowy przeszedł przez strych, więc byłem prawie pewien, że nic tam nie mieszka.

Kiedy skończyłem, przeciąłem torby, zakleiłem górę taśmą i zwinąłem je z domu do śmietnika na moim podwórku. Pamiętaj tylko, aby nie napełnić worków zbyt mocno. Musiałem zadzwonić do dwóch przyjaciół, aby pomóc mi wydostać jednego z nich.


Bardzo ładna i kreatywna, bo i tak spadał sufit. Gratulacje z okazji.
Fiasco Labs,

3

Zasadniczo grabie liść i worki na śmieci.

Żaden odkurzacz nie ma wystarczającej pojemności lub nie jest wystarczająco odporny na zatkanie. Wykonują konwertery cyklonowe do stalowych pojemników na śmieci do użytku z usuwaniem trocin wokół urządzeń do obróbki drewna, ale utrzymywanie rzeczy przemieszczających się przez wąż do puszki jest główną częścią operacji. Jeśli spróbujesz użyć plastikowego kosza na śmieci, będziesz miał masywne nagromadzenie ładunków elektrostatycznych.

Więc dostałem dwa zgrabiarki do liści, usunąłem uchwyt na jednym z nich, aby zamknąć, a następnie dostałem jeden z mniejszych zgrabiarek do kwietników. Mój był dmuchany z włókna szklanego, nieprzyjemnych rzeczy, które wymagały respiratora i ciasno przylegających okularów oprócz rękawiczek i grubych rękawów. Pył wciąż dostaje się wszędzie. Zgarnij, złap kulę, wepchnij do torby.


1
Fiasco ma rację, nie ma łatwego sposobu na zrobienie tego. Pamiętaj, aby założyć maskę i ochronę oczu na cały kurz, jeśli zdecydujesz się go zrzucić. Gdybym to był ja, znalazłbym sposób, aby z tym żyć, jeśli to możliwe, zamiast atakować tę pracę!
GdD

3
Jest to jedna z tych „pracy w życiu”. Zaczynasz wiedzieć, że będzie to nieprzyjemne, po pierwszej godzinie zdasz sobie sprawę, że jest to o wiele bardziej paskudne, niż sobie wyobrażałeś, a po pomyślnym zakończeniu go, módl się, abyś nigdy więcej tego nie robił. Ponadto, jeśli legary znajdują się w środku na wysokości 2 stóp, weź kawałek sklejki 28 x 18 cali 5/8 cala, wkręć w nią kołki, które są o 3/8 cala mniejsze od dopasowania przestrzeni między legarami i przykręć je do sklejki, aby pozostanie między legarami po upuszczeniu na miejsce. Sprawia, że ​​wybieg jest bardzo mobilny, więc nie umrzesz z akrobatycznego chodzenia w legarach i rowków na kolanach.
Fiasco Labs,

Wiem dokładnie, co masz na myśli! W przeszłości miałem kilka takich.
GdD

Słyszałem o ludziach, którzy ustawiają dmuchawę do liści w trybie „ssania” i używają jej do napełniania worków. Filmy można znaleźć na youtube.
littleturtle

1

Profesjonalnie, odbywa się to za pomocą gloryfikowanego odkurzacza.

Ale dlaczego nie po prostu przykleić nową warstwę płyt kartonowo-gipsowych pod istniejącym sufitem?

Lub załataj: łata naprawia naprawdę dobrze, a tokarka i tynk można naprawić nawet na suficie, a nawet w przypadku ugięcia.


0

Wiem, że to stare pytanie, ale zdjąłem wiele stropów i nigdy nie usunąłem izolacji z domu. Po prostu wepchnij całą izolację do jednego obszaru, a następnie wykonaj sufit drugiego obszaru, odwróć izolację z powrotem i gotowe. Wszystko czego potrzebujesz to dmuchawa do liści, miotła i ręce.


0

Zdobądź haki i plandekę z liną przez otwory w oku. Zawieś plandekę z dziurkami na oku, użyj ogromnej plandeki, która wisi wystarczająco, aby zamienić ją w dużą torbę.

Idź tam z dmuchawą. Połóż go na końcu, aby nie przedmuchać dziury w suficie.


0

Dodanie warstwy sheetrock jest prawdopodobnie najłatwiejszym rozwiązaniem w twoim przypadku, ale w przypadkach, w których musisz usunąć sufit (instalując przewody prądu przemiennego lub naprawiając sufit lub konstrukcję poddasza), możesz wynająć odkurzacz do usuwania izolacji. Są one podobne do dmuchaw izolacyjnych, ale odwrotnie. Używają silnika o mocy 20 KM przymocowanego do turbiny, aby wytworzyć zasysanie, a worki o długości 20 stóp do przechwytywania izolacji. Izolacja może zostać wyrzucona lub ponownie włożona po zakończeniu pracy.


Gdzie mogę wypożyczyć „Odkurzacz do usuwania izolacji”? Nadmuchałem celulozę nad sufitem, a przestrzeń na poddaszu ma tylko 20
cali


-1

Idź do lokalnego dystrybutora izolacji i wynająć maszynę próżniową za 50 USD i wyssać ją w ciągu 30 minut do torby lub śmietnika, a jeśli zdecydujesz się wydmuchać ją lub zrobić sobie przysługę i porzucić celulozę, aby uzyskać lepsze parametry włókna szklanego, takiego jak L77 z Owens Corning. Możesz także wypożyczyć dmuchawę, aby ponownie ją wydmuchać za około 30 USD. W ten sposób robi się to dobrze, a izolacja jest prawidłowo zainstalowana. Dmuchawa do liści nie będzie działać i bez wątpienia stracisz wydajność.


Twoja odpowiedź jest prawdopodobnie poprawna, ale można ją poprawić w akapitach i wyjaśniając, że wydajność tutaj jest wartością R izolacji, a nie prędkością lub wydajnością dmuchawy.
gbronner
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.