Jakie są zalety i wady dachów stalowych w porównaniu do aluminiowych dachów metalowych?


18

Rozważam nowy dach dla mojego podmiejskiego domu. Dom ma około czternastu lat, a półpasiec jest w takim stanie. Mieliśmy już dwa wycieki i powiedziano mi, że to dobry moment, aby rozważyć wymianę dachu.

Zamiast zastąpić go innym tradycyjnym gontowym dachem, rozważam skorzystanie z dachu metalowego. Widziałem parę w okolicy i wyglądają ładnie, i słyszę, że metalowy dach wytrzyma znacznie dłużej.

Aluminium i stal wydają się być dwoma głównymi produktami, jeśli chodzi o metalowe pokrycia dachowe domów mieszkalnych. Nie jestem pewien, czy powinienem rozważyć aluminium, czy stal.

Jakie są zalety i wady dachów stalowych w porównaniu do aluminiowych dachów metalowych? To znaczy, jakie zalety i wady ma stalowe pokrycia dachowe w porównaniu z aluminiowymi pokryciami dachowymi i odwrotnie? Jeśli wybieram jeden lub drugi typ, na co powinienem uważać i czego powinienem unikać?


3
Jestem gotów się założyć, że metalowe dachy są znacznie głośniejsze, gdy pada deszcz
Joe Phillips

Hałas powinien być nieistotny przy odpowiednio izolowanym dachu. Mam przeczucie, że rodzaj metalu nie stanowi większego problemu, a więcej o konkretnym rodzaju zastosowania (szew stojący vs. falisty vs. gont metalowy vs. płytki metalowe itp.)
DA01

Odpowiedzi:


13

Aluminium jest prawdopodobnie bardziej podatne na wgniecenia, ponieważ jest bardziej miękkie.

Czy kiedykolwiek będziesz musiał chodzić po dachu? Czy masz zwisające drzewa, które podczas burzy mogą upuszczać gałęzie? Nawet drzewa w pobliżu domu widzą gałęzie lecące w twoją stronę.

Kolejne pytanie dotyczy zastosowanej powłoki. Ponieważ stal może rdzewieć, nie musisz się tym martwić. Cenny byłby tam produkt wysokiej jakości. Oczywiście nie chcesz też, aby płatki farby odrywały się od aluminiowego pokrycia dachowego.

Na koniec upewnij się, że poradzisz sobie ze śniegiem, chociaż nie jest to czynnik zależny od samego materiału. Nasz sąsiad ma metalowy dach. Kilka lat temu mieliśmy duży, obfity opad śniegu, a ogromna masa śniegu uwolniła się zsuwając z dachu. Gdy schodziło, oderwało rynny w ich domu, a następnie całkowicie spłaszczyło część ganku. Domyślam się, że szkoda była warta kilka tysięcy dolarów. Padający śnieg może również uszkodzić nasadzenia w pobliżu domu. Istnieją klapki, które można umieścić na powierzchni dachu, aby temu zapobiec, jeśli mieszkasz w pasie śnieżnym.


Dobra uwaga na temat miękkiego metalu. W pobliżu nie ma wielu drzew wyższych niż dom. Obecnie nie musimy chodzić po dachu, ale po kilku latach chciałem zająć się instalacją paneli słonecznych na dachu.
Chris W. Rea

1
Zakładki są krytyczną częścią metalowych dachów w śnieżnym kraju. Wygląda na to, że twój sąsiad miał uzasadnioną skargę, którą mógł złożyć przeciwko dekarzowi.
DA01

1
Minęły trzy lata, odkąd zdecydowałem się na wysokiej jakości stal ocynkowaną. Powracając do mojego pytania i twojej odpowiedzi, chciałbym wzmocnić to, co powiedziałeś: zakładki osłony przeciwśniegowej są ważnym czynnikiem przy instalacji metalowego dachu. Poprosiłem instalatora w drugim roku i dodałem więcej do mojego, gdy zobaczyłem, jak śnieg topi się i zsuwa z mojego nowego dachu.
Chris W. Rea,

9

Wzloty / upadki, o których jestem świadomy:

  • Aluminium jest bardziej odporne na korozję.
  • Stal jest bardziej odporna na ogień bez podkładu.
  • Aluminium jest (co najmniej kilka lat temu) droższe.
  • Istnieje kilka różnych technik cynkowania stosowanych ze stalą. Poznaj różnice dotyczące warunków pogodowych.
  • Oba typy dachu prawdopodobnie przeżyją.
  • Oba typy dachu mogą wykazywać kosmetyczne uszkodzenia spowodowane ciężkim gradem, ale zapewniają wyższy poziom ochrony przez cały okres użytkowania dachu. Asfalt z czasem straci swoją zdolność ochronną.
  • Możesz zrównoważyć problemy kosmetyczne, wybierając wzory dachów, które będą maskować.
  • Hałas pochodzący z deszczu / śniegu / itp. Nie stanowi problemu, chyba że instalator nie ma pojęcia.

Właśnie zrobiłem dach i nie było mnie stać na metal. Gdybym mógł, wybrałbym na podstawie kosztów, lokalnego kodeksu i kompetencji wykonawców oferujących dach.

Zadaszenie to obszar, w którym należy zachować ostrożność przy niskich ofertach. Upewnij się, że dekarz posiada certyfikat producenta dachu i postępuje zgodnie z wytycznymi producenta.


6

Jedną z naprawdę wielkich zalet dachów metalowych jest ich zdolność do odchylania ciepła, co zmniejsza koszty chłodzenia. Wynika to z jego wysokich właściwości odbijających i emisyjności (zdolność do uwalniania ciepła). Dach metalowy jest korzystny zarówno w czasie upałów, jak i zimna. Jego zalety są dobrze udokumentowane.


4

Aluminium jest bardziej odporne na korozję niż stal. Aluminium jest lżejsze niż stal, ale bardziej miękkie, więc mniej obciąża konstrukcję domu, ale nie wytrzyma ciężkiej burzy gradowej, podobnie jak stali. Aluminium również „zatrzymuje ciepło” lepiej niż stal; szybko nagrzeje się na słońcu i nie ostygnie tak szybko w nocy. To (i jego waga) jest dlatego powszechnie stosowane do gotowania przyborów takich jak patelnie. We wszystkich tych rzeczach stal jest zasadniczo przeciwieństwem; mocniejszy przy danej grubości, ale cięższy, a nawet stal nierdzewna (która jest bardzo droga) rdzewieje. Każdy z tych metali będzie na ogół miał kilka hojnych warstw bardzo mocnej farby; w przypadku stali absolutnie niezbędne jest, aby warstwa farby nie została penetrowana.

Każdy metalowy dach będzie wbudowaną „barierą promieniowania”, odbijającą dużą ilość ciepła z dala od poddasza.


4

Aluminium NIE zatrzymuje ciepła ani nie zatrzymuje ciepła lepiej niż stal. Przeciwieństwo jest prawdą. Aluminium jest LEPSZYM przewodnikiem ciepła, dlatego nagrzewa się znacznie szybciej niż stal, a po usunięciu źródła ciepła szybko się ochładza. Ponieważ aluminium przenosi ciepło szybciej, nagrzewa się ono szybciej i bardziej równomiernie niż stal, dlatego gotuje się tak. Porównaj grube aluminiowe patelnie ze stalowymi lub żeliwnymi patelniami o nawet równej grubości i przekonaj się sam. Cienkie stalowe patelnie dostają „gorących punktów” z powodu braku szybkiego przewodzenia ciepła. Dachy aluminiowe mają około 1/3 ciężaru stali, mają bardzo małą korozję. Ma tendencję do nie utrzymywania również farby. Śruby / gwoździe powinny być nierdzewne lub aluminiowe, aby uniknąć korozji galwanicznej aluminium w miejscach, w których różne metale dotykają się lub zbliżają do siebie.


2

Nie odpowiadając bezpośrednio na twoje pytanie - ale kiedy zamieniasz gonty na metal, musisz upewnić się, że dobrze izolujesz dach.

W przeciwnym razie latem może być bardzo gorąco, a zimą - zimno.


Dzięki. Czy mógłbyś wyjaśnić, co rozumiesz przez „ocieplenie dachu”? Masz na myśli przestrzeń na poddaszu? Jesteśmy już w R-32; Planuję podnieść to do R-50 w przyszłym roku. Powiedziano mi również, że metalowy dach faktycznie pomógłby utrzymać chłód domu w lecie, ponieważ odbijałby więcej światła słonecznego niż dach gontowy. ?
Chris W. Rea

@Chris - Biorąc pod uwagę, że metal jest lepszym przewodnikiem ciepła, na pewno uzyskasz większe straty ciepła zimą i jestem pewien, że w lecie będzie dużo ciepła. Jeśli jednak jesteś już dobrze izolowany (nie jestem pewien, co oznaczają twoje kody, ponieważ jestem w Wielkiej Brytanii), nie powinno to stanowić problemu. Właśnie dodałem odpowiedź dla każdego, kto napotka pytanie.
ChrisF

2
Jestem w Kanadzie, brrrr , a R-32 powyżej sufitu na najwyższym piętrze jest przyzwoita izolacja. :-) Dodatkowo przestrzeń na poddaszu powyżej tej izolacji jest dobrze wentylowana powietrzem zewnętrznym. Biorąc pod uwagę izolację i wentylowaną szczelinę powietrzną, wątpię, by problem stanowiło przewodzenie ciepła z metalowego dachu do przestrzeni mieszkalnej.
Chris W. Rea,

@Chris - rzeczywiście nie. Zapraszam do zignorowania mojej odpowiedzi :)
ChrisF

1
Nie sądzę, że można powiedzieć, że metalowy dach sprawi, że BARDZO będzie gorąco lub zimno w porównaniu do półpasiec. Jest wiele czynników - kolor, rodzaj instalacji, rodzaj metalowego pokrycia dachowego itp. Oczywiście należy mieć dobrą izolację.
DA01

1

Chcę również zauważyć, że „aluminium NIE utrzymuje ciepła”

Aluminium jest często używane jako radiator, ponieważ jest doskonałym przewodnikiem ciepła. Oznacza to, że bardzo szybko absorbuje i traci ciepło. http://en.wikipedia.org/wiki/Heat_sink

Najlepsze radiatory wykonane są w 70% ze srebra i 30% z miedzi, ale są one tak drogie i jak dotąd, a niewiele z nich naprawdę nie warto wspominać.

Naczynia aluminiowe nie powinny być używane (przyczyny badawcze choroby Alzheimera). Pierwotnie były używane, ponieważ aluminium było tanim i łatwym w użyciu metalem, który bardzo dobrze przewodził ciepło. Czasami miedź była używana jako podstawa na aluminiowych naczyniach kuchennych, aby zapobiec wypaczeniu (re: zmęczenie metalu) i sprzedawano, że szybciej absorbuje ciepło i szybciej przenosi je do aluminium.

Nie chcesz miedzianych pokryć dachowych ze względu na ogromną wagę, którą dodawaliby do konstrukcji obudowy, a ponieważ miedź koroduje, pozostawiając deszcz nieco bardziej kwaśny i trujący, co nie pomoże trawnikowi ani fundamentom.


0

Mieszkam w Windsor, Ct. a dom obok mnie to dwupiętrowy dom, oddalony tylko o 8 stóp.

Miasto Windsor pozwoliło właścicielom domów postawić metalowy dach bez rynien. Teraz śnieg pada, twardnieje i uderza w moją stronę domu. Uszkodził moją bocznicę winylową i wybił okno w piwnicy. Wybite okno pozwoliło myszom wejść do piwnicy i zrobić bałagan!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.