Jak zrobić biurko z regulacją wysokości?


85

Czy ktoś stworzył własne biurko z regulacją wysokości? Interesuje mnie zrobienie biurka komputerowego, które można łatwo dostosować do stania lub siedzenia.

Mechanizm podnoszący może być elektryczny lub mechaniczny, o ile regulacja nie jest zbyt trudna lub czasochłonna.

(W okolicy są opcje komercyjne, ale zaczynają się od 700 $ za najtańszą z tanich. Jestem pewien, że sam mógłbym zrobić coś za mniej, które lepiej odpowiadałoby moim potrzebom.)

Aktualizacja: aby odpowiedzieć na niektóre pytania w komentarzach. Biurko będzie obsługiwać dwa 22-calowe monitory LCD, laptop, papier i wszystko, co zostawiam leżące w domu na tyle długo, aby rzuciła na moje biurko. :-)

Mam dostęp do specjalistycznej wiedzy spawalniczej.

Mieszkam również w Australii, więc importowanie z wielu sugerowanych miejsc byłoby niepraktyczne.


Jakie rzeczy będą na biurku (komputer, monitor, drukarka, tylko papier)? Może to być ważna informacja dla określenia płynności transformacji.
Tester101

Z jakiego rodzaju materiałami chcesz pracować? Czy masz jakieś szkolenie spawalnicze i produkcyjne? czy masz dostęp do sklepu z metalami?
Tester101

Patrzyłem na uzyskanie czegoś takiego szeroko, ponieważ teraz pracuję z domu. W końcu zdecydowałem, że sam nie mam czasu i nie chciałem wydawać pieniędzy. Postanowiłem więc wybrać ładny, nieregulowany stół. Potem dostałem regulowaną półkę na klawiaturę i ładne krzesło. Nie do końca odpowiedź na twoje pytanie, ale może alternatywa.
JamesG

4
Dla porównania www.geekdesk.com ma zmotoryzowane biurka o regulowanej wysokości od 750 USD. Ważenie na budowie i zakupie to Twój czas, a ogólna jakość profesjonalnie wykonanego biurka w porównaniu do domowego. (Nie rezygnując z umiejętności majsterkowania, po prostu prawdopodobnie nie masz własnego zakładu produkcyjnego.)
Doresoom 24.09.10

1
Inne miejsca, w których możesz kupić takie rzeczy: martinandziegler.com leviteq.com conset.us/default.aspx heightadjustabledesks.com ergodepot.com/Adjustable_Desks_s/134.htm Steelcase (producenci sześcienni) również robią rzeczy z regulacją wysokości, ale to więcej produkt niestandardowy). Zauważam, że niektóre produkty ergodepot i conset wyglądają BARDZO podobnie do rzeczy, które sprzedaje geekdesk.
Michael Kohne

Odpowiedzi:


39

Zbudowałem to biurko dwa razy. Kosztuje mnie ~ 100 USD za materiały:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

A oto moja wersja biurka:

Możesz to zmienić, ale jest to trochę trudne. Możesz jednak zmieścić pod nim zmodyfikowaną bieżnię, jak widać na tym filmie, w którym korzystam z biurka . Jestem w stanie pisać wygodnie podczas chodzenia z prędkością 2,2 MPH.

Jeśli mogę założyć, że powodem, dla którego chcesz biurko z regulacją wysokości, jest czasem siedzenie, a czasem staniesz (lub chodzisz!), To pomyśl o regulacji wysokości i odwróć ją na głowę. Zamiast tego wystarczy kupić wysokie krzesło. (W tej chwili mam tylko stołek):

Stosowanie

W pracy mam biurko z regulacją wysokości (bez getta, jak w mojej domowej wersji). Siłowniki liniowe do mojego biurka pochodzą od LINKAK :

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Sugerowałbym postawienie nowego pytania, które odsyła do tej odpowiedzi (która jest bardzo fajna - BTW). Prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku konkretnych pytań - „Jak utworzyć elektroniczny regulator wysokości dla regulowanego biurka?” lub coś podobnego.
Steve Jackson

@ SteveJackson - a ponadto możesz prać podczas pracy.
lqlarry

5
+1 (chciałbym dać ci +10) za stojące biurko połączone z wysokim krzesłem . W przypadku tak prostego problemu regulacja wysokości jest zbyt skomplikowana. Wyobraź sobie przez chwilę: jak często naprawdę czujesz, że ponownie dostosujesz wysokość, jeśli zajmie to jakiś znaczący wysiłek? Gdybym to był ja, fantazyjne biurko skończyłoby na stałe na jednej wysokości.
Curtis

6
@Curtis Uważam, że praca przy stojącym biurku z wysokim krzesłem jest całkiem ergonomiczna i gorsza, niż praca przy zwykłym biurku ze zwykłym krzesłem biurowym, FYI. Nie każde rozwiązanie będzie pasować do każdego ciała.
Evan,

30

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Polecam Bibliografię Kim Stanley Robinson, uzupełnioną odrobiną Franka Herberta i dużą solidną twardą oprawę na górę; W tej sprawie używam „Pytonów”, ale instrukcje ogrodnictwa i majsterkowania są równie dobrymi kandydatami.

Dostrajanie można wykonać za pomocą Asimova, Van Vogta, Niven lub Simaka. Możesz mieć pokusę, aby użyć Iana Livingstone'a i Steve'a Jacksona, ale nie są zbyt dobrzy do tego celu, ponieważ istnieje zbyt mała różnica wielkości.

Moja konfiguracja jest szczególnie dziwna; ze względu na klawiaturę numeryczną częściej korzystam z lewej strony klawiatury. Mając to na uwadze, wzmocniłem lewy stos za pomocą Simona Cat, The Bunny Suicides i podobnych komediowych okładek.


3
Co się stanie, jeśli chcę odczytać obsługę jednego z moich komputerów? :)
Martha

1
@Martha: Hmmm ... Dobra uwaga. Przeczytałem większość moich na śmierć (jak widać z kolców i kolorów), więc prawdopodobnie jest to dobry warunek przy ich wyborze. :)
Stu Pegg,

1
Gdybym tylko martwił się przenoszeniem laptopa, wolałbym pracować w lokalnej kawiarni bardziej niż w domu. :-) W przypadku dwóch monitorów, klawiatury, myszy i telefonu oraz laptopa z boku nie jestem pewien, czy mam wystarczająco dużo książek. :-)
Evan,

1
@StuartPegg - teraz to jest odpowiedź warta przeczytania! +100
mike

25

To tylko moja opinia, ale myślę, że możesz być zmuszony do zbudowania jednego tańszego niż możesz kupić. Jeśli szukasz projektu, może być trudny. Ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, budując własne, nie sądzę, żebyś to zrobił.

Jeśli posiadasz własny sklep z materiałami i masz dużo złomu do użycia, może to być ciekawa kompilacja, ale dla przeciętnego majsterkowicza powiedziałbym, że taniej jest kupić niż budować w tym przypadku.

Gdybym miał je zbudować, prawdopodobnie zainspirowałbym się nożycowym podnośnikiem .

Innym pomysłem byłoby użycie elektrycznych siłowników liniowych i teleskopowego systemu rur w nogach do podniesienia góry.

Możesz potencjalnie użyć tłoków z niektórych starych krzeseł biurowych, ale musisz upewnić się, że blat biurka ma wystarczającą wagę do ich ściśnięcia (w przeciwnym razie musiałbyś oprzeć się na biurku, aby spadł). Trzeba też fizycznie podnieść górę do pożądanej wysokości, co w zależności od ciężaru może potencjalnie stanowić problem. Możesz także napotkać problemy z jednoczesnym uruchomieniem mechanizmu podnoszenia / opuszczania wszystkich tłoków.

Natknąłem się na ten produkt, który sam w sobie nie byłby rozwiązaniem, ale mechanizm podnoszenia można potencjalnie dostosować do twoich potrzeb.

alternatywny tekst


2
+1: Myślę, że możesz mieć trudności z budowaniem jednego tańszego niż możesz kupić. - Zgadzam się i dlatego prawdopodobnie kupię taki na geekdesk.com.
Jim G.

@ Tester101, nie mogę znaleźć produktu, którego zamieściłeś zdjęcie. Jak nazywa się ten produkt? Widzę, że dostałeś to z china-rack.en.alibaba.com
Ross Rogers

1
@RossRogers Nie mogłem znaleźć dokładnego, ale znalazłem wersję hydrauliczną Hydrauliczny stół podnośnikowy
Tester101

1
Wzdłuż tej samej linii można użyć samochodowego podnośnika nożycowego, aby ustawić regulowaną część stołu.
RSMoser

18

Jeśli chcesz zrobić nietradycyjne biurko, możesz mieć cztery słupki ułożone razem w ramę, która unosi się wysoko w powietrzu. Następnie można „zawiesić” biurko za pomocą łatwo regulowanego systemu kół pasowych, aby podnieść lub obniżyć biurko. Powierzchnia mogłaby wówczas znajdować się na systemie gąsienic, aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Będzie wiele zastrzeżeń, ale coś takiego może zadziałać, jeśli poświęcisz wystarczająco dużo uwagi projektowi.


1
Miałoby to dodatkową zaletę, ponieważ pod biurkiem nie miałbyś nic, co mogłoby Ci przeszkodzić. Ciekawy!
Michael Kohne,

3
Naprawdę podoba mi się ten pomysł.
davemackey

16

Wycenianie tego wydawało się tańsze, aby uzyskać drugą parę monitorów i przełącznik wideo - a następnie zbudować osobne niskie i wysokie biurko ze zwykłymi częściami IKEA - i po prostu stać / siedzieć przed każdym


To naprawdę dobry punkt. W pracy to właśnie zrobiłem.
Eric Nguyen

2
Gdybym miał miejsce na dwa biurka w swoim gabinecie, mogłaby to być opcja, ale niestety ...
Evan,

To świetny pomysł.
Kit Johnson

9

Założę się, że można wyeliminować wiele prac inżynieryjnych i produkcyjnych przy tworzeniu czegoś takiego, tworząc biurko, które ma tylko dwie pozycje, stojącą i siedzącą, w porównaniu z próbą stworzenia takiego, który można bezstopniowo regulować w dowolnym miejscu między najwyższym a najniższym ustawieniem.

Zastanawiam się nad czymś, co wykorzysta czteropunktowe połączenie na każdym końcu biurka, aby utrzymać płaską powierzchnię roboczą podczas przenoszenia jej z jednej pozycji do drugiej, z kołkami, aby utrzymać ją w dowolnej pozycji. Chcielibyśmy również wprowadzić jakąś formę członu dynamometrycznego, aby upewnić się, że dwa łączniki obracają się razem, aby wyeliminować potrzebę podnoszenia zawsze w środku od lewej do prawej biurka. Coś takiego jak pręt do szafy może do tego działać. Jeśli chcesz, możesz wyregulować geometrię połączenia, tak aby w pozycji stojącej powierzchnia miała niewielkie nachylenie, ale leżała płasko w pozycji siedzącej.

Oczywiście będziesz mieć ograniczoną liczbę rzeczy, które możesz położyć na biurku, ponieważ przenosisz go ręcznie, a nie elektrycznie. Możesz użyć przeciwwagi w swoim sprzęgu, aby zrównoważyć część ciężaru.


7

Jestem programistą i obecnie używam stołu kreślarskiego jako regulowanego stojącego biurka. Chciałem czegoś, co mógłbym wykorzystać zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Tabela, której używam, jest podobna do pokazanego tutaj modelu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Mogę regulować wysokość, poluzowując pokrętła i przesuwając górną część w górę. Blat można ustawić w pozycji poziomej. Działa to dość dobrze i jest to dość tanie rozwiązanie (tak naprawdę znalazłem stół w magazynie naszych biur, ale widziałem podobne w sprzedaży netto za około 150 USD)

Istnieje kilka negatywów, ponieważ oczywiście nie jest przeznaczony do tych celów:

  • Górna granica zakresu regulacji jest nieco niższa niż bym chciał. Jestem dość niski, więc działa dobrze, ale nie byłby wystarczająco wysoki dla wysokiej osoby. Muszę użyć pionów na monitorze, aby ustawić monitor na wysokości oczu, ale wysokość klawiatury jest prawie odpowiednia.

  • Ma trochę odskoku podczas pisania, jeśli jest w pełni rozszerzony. Umieszczam statyw pod jednym z przednich rogów, aby usztywnić go podczas używania go na stojąco.

  • Podnoszenie i opuszczanie z monitorami na górze jest nieco kłopotliwe, chociaż wciąż robię to średnio raz dziennie. Moi współpracownicy zwykle patrzą na mnie z troską i sugerują, że sam się zranię. Wchodzę pod spód i podciągam blat do góry, aby kontrolować wznoszenie / opadanie, jednocześnie trzymając obie gałki rękami.


6

Zawsze mnie to interesowało i zawsze myślałem, że najłatwiejszym sposobem byłoby użycie konstrukcji wspornikowej i ciężaru na jednym końcu, który umożliwiłby łatwą regulację w górę i w dół. Wtedy wystarczy tylko pokrętło cierne, aby przytrzymać je w miejscu. Gdyby ciężar na biurku zmienił się, wystarczy wyregulować ciężary na dźwigni.


Dokładnie to, co spróbowałbym zbudować, gdybym był tak skłonny.
Edwin Buck

5

Myślałem o tym przez cały dzień i wpadłem na dwa pomysły, oba mniej niż na biurku, aby obniżyć koszty.

  1. Prosty blat mocowany do szyn na ścianie. Wiele opcji mechanicznego podnoszenia (podnośnik nożycowy był moim pierwszym pomysłem, ale prawdopodobnie bym się bawił czymś hydraulicznym dla zabawy). Szyny działałyby tak, jak na regałach. Będziesz musiał utrzymać cały ciężar na tylnej krawędzi, prawdopodobnie nie wystarczająco bezpieczny dla mojego domu.

  2. Jeśli pracujesz głównie przy komputerze, zamontuj monitor na ścianie na ramieniu i użyj regulowanej półki na klawiaturę na normalnym biurku. Wydaje mi się, że przed przejściem w górę można samodzielnie wykonać podstawkę pod klawiaturę jako mały projekt.


Tacka na klawiaturę na normalnym biurku nie pozwoli na postawienie (OP szukał zasięgu od pozycji siedzącej do stojącej). Szyny naścienne mogą działać, jeśli wykonasz wspornik we właściwy sposób.
Michael Kohne,

Zakładając każdą rozsądną minimalną wysokość, powinno być dużo miejsca na kątowe usztywnienie z powrotem do szyn ściennych.
Chris Cudmore

3

To jest gotowy projekt mojego stołu roboczego Live Edge z regulowaną wysokością: Gotowy stół z regulowanym Live Edge


Świetnie wyglądające biurko, a koszt (<700 USD) jest lepszy niż w większości dostępnych tutaj opcji.
Eric Nguyen,


-1 Tylko odpowiedzi na link stają się bezużyteczne, gdy link się zepsuje i często są mylone ze spamem. Pamiętaj, aby podać kontekst wokół linku i podać odpowiednią treść na wypadek, gdyby link się zepsuł. Zobacz, jak odpowiedzieć, aby uzyskać więcej informacji.
BMitch

2

W końcu zacząłem budować prawdziwe biurko.

Skończyło się na użyciu metalowych półek kuchennych z drutu ze stali nierdzewnej ... takich, które można kupić w Costco i tym podobnych. Nie umieściłem żadnych półek między wysokością klawiatury a górną krawędzią i użyłem półki z wysokością klawiatury jako mojego rzeczywistego pulpitu, a następnie ustawiłem półkę ponad nią, aby umieścić monitory. Od tego czasu odkryłem, że systemy półek drucianych mają również półki o połowie szerokości, dostępne również do tego rodzaju zadań.

Nie można go regulować w tym sensie, że podnosi się i obniża, kiedy tylko chcę, ale jest to naprawdę niedrogie biurko stojące. Jako bonus, ma kółka (łatwe do przenoszenia), jest stalowe (dzięki czemu można umieszczać nuty wszędzie z magnesami) i jest siatką drucianą (dzięki czemu można łatwo poprowadzić całe moje okablowanie i zapiąć wszystko na suwak).

Moim następnym celem jest znalezienie taboretu o regulowanej wysokości, z którego mogę korzystać czasami, gdy chcę odpocząć od siedzenia.


0

Znalazłem ten link do samodzielnej kompilacji w artykule z drewna, który może zaspokoić twoje potrzeby ... jest to raczej stół na laptopa, zamiast brać sugerowaną konfigurację dwóch monitorów, ale może dać ci pomysły na większy ...

http://woodgears.ca/laptop_table/build.html


-1 Tylko odpowiedzi na link stają się bezużyteczne, gdy link się zepsuje i często są mylone ze spamem. Pamiętaj, aby podać kontekst wokół linku i podać odpowiednią treść na wypadek, gdyby link się zepsuł. Zobacz, jak odpowiedzieć, aby uzyskać więcej informacji.
BMitch

W częściowej obronie linku jest to naprawdę długi artykuł, na dwóch stronach, z kilkoma ilustracjami. Skopiowanie go byłoby sporym przedsięwzięciem, zwłaszcza że bezpośrednim kopiowaniem jest plagiat. Link do odpowiedniej strony Wayback może być przydatny na wypadek, gdyby oryginał zginął.
Steve

0

Tak więc, tej rzeczy nie da się „regulować” per se (przynajmniej nie po tym, jak wszystko się połączy), ale jakiś czas temu zaprojektowałem i zbudowałem biurko, które dobrze mi służy. Udokumentowałem tutaj proces kompilacji:

http://chris-allen-lane.com/2012/09/building-a-diy-standing-desk/

Oto zdjęcie:

Biurko stojące

Zrobiłem to całkowicie z wcześniej istniejących produktów, więc zbudowanie tego nie wymagało żadnej specjalistycznej wiedzy stolarskiej. (Nie mam takich umiejętności, więc było to pewnego rodzaju warunek wstępny.) Kosztowało to również tylko około 100 USD, co jest dość tanie, o ile biurka - i bije piekło z 700 USD.

To lepiej nadaje się na komputerową stację roboczą niż na prawdziwe „biurko”, ale jeśli i tak po to idziesz, myślę, że jest to całkiem dobra opcja. Używam go od kilku miesięcy i ogólnie jestem wielkim fanem. Pomogło mi to z bólem kolan i bioder / dolnej części pleców, który miałem wcześniej (od siedzenia zbyt długo) i ogólnie sprawia, że ​​czuję się mniej ospały, kiedy go używam.

Powiem jednak, że trudniej mi też skoncentrować się (podczas pracy na czymś naprawdę mózgowym), kiedy stoję, a nie siedzę, więc jest trochę kompromisu.0

Myślę, że największą rzeczą w nogach z przyciskiem jest łatwość równomiernego podnoszenia / opuszczania nóg, gdy jest na nich obciążenie. Nogi z przyciskiem mogą być trochę twarde, tj. Wciskasz przycisk, a noga strzela, ponieważ jest teraz wolna i jest obciążona, a ona przyciska palec lub zatrzaskuje się do następnego poziomu, nie wspominając o tobie unosiłbym jedną nogę na raz, a dodatkowe obciążenie polegałoby na tym, że ładunek na biurku potencjalnie znajdowałby się na pochyłości przez chwilę podczas regulacji innych nóg.

Hydraulika z mechanizmem blokującym (podobnym do dźwigu samochodowego) byłaby dobrym wyborem, ale prawdopodobnie za coś takiego zapłacisz za zęby i nie jestem pewien, czy zrobią coś takiego w mniejszym rozmiarze.


Odpowiedź -1 zależy od łącza, które jest już martwe.
BMitch

nie wiedziałem, że link już nie działa. Usunąłem go z odpowiedzi.

Nogi„ przycisku ”w linku powyżej… ” Jaki link? Powyżej gdzie?
Tester101

meta.diy.stackexchange.com/questions/226 <--- Wytyczne dotyczące linkowania do stron zewnętrznych
mike

0

Moje domowe biuro to była szafka o szerokości 1m. Moje biurko to kawałek drewna o szerokości 99 cm, który spoczywa na parach listew na ścianach. Mam jeden zestaw listew na odpowiedniej wysokości do siedzenia na krześle, a drugi zestaw wyżej, gdy używam maszyny krokowej lub stojącej.

Ponieważ wszystko, co siedzi na moim biurku (desce), to laptop i jedna kartka papieru, nie jest trudno podnieść deskę i podnieść / obniżyć do nowej pozycji. Muszę dostosować kąt ekranu laptopa.

Siedząc wolę używać osobnej myszy / klawiatury USB, a te siedzą na wysuwanej tacy (deska na suwakach szuflad) tuż pod dolnymi listwami. Mam półki na wszystkie inne śmieci.

Założę się, że jest to najtańsza opcja, jaką możesz znaleźć, zwłaszcza, że ​​maszyna krokowa miała 99 pensów w serwisie eBay (odbiór lokalny)!


0

W okolicy są opcje komercyjne, które kosztują znacznie mniej niż 700 USD. Zajrzyj do branży używanych mebli biurowych, gdzie większość przedmiotów jest oferowana za mniej niż połowę ceny detalicznej. Jeśli cena jest wystarczająco niska, rozszerza to zakres przedmiotów, które można do ciebie wysłać.

Możliwe są także aukcje szkolne / rządowe / instytucjonalne, ale pożądane pozycje są znacznie mniej pewne.


-1

Geekdesk.com sprzedaje tylko ramę biurka, co znacznie obniża cenę ORAZ koszty wysyłki, co może być dobrym punktem wyjścia dla takiego projektu. ergodepot.com robi to samo (z wieloma innymi stylami ramek), ale są one droższe.


Kiedy zapytałem Geekdesk we wrześniu 2011 r., Koszt małej ramki v2 (bez komputera stacjonarnego) wyniósł 525 USD plus koszty wysyłki do Australii w wysokości 300 USD za 825 USD ogółem. To była najtańsza z dostępnych wówczas opcji.
Evan,

-1 sugestie dotyczące „gdzie kupić” zamiast „jak budować” można łatwo pomylić ze spamem.
BMitch
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.