Czy warto mieć dwa zamki w drzwiach zewnętrznych?


11

Zauważyłem, że niektóre miejsca mają zamek w gałce i zasuwę w drzwiach zewnętrznych, a niektóre miejsca mają gałkę bez zamka i tylko zasuwkę. Czy posiadanie zamka w gałce jest zaletą, której mi brakuje?

Odpowiedzi:


14

Zamek w gałce można ustawić tak, aby był zamknięty, gdy drzwi są zamknięte. Innymi słowy, nie musisz robić nic więcej, aby zamknąć drzwi, wystarczy je zamknąć. Może to być dobre lub złe w zależności od tego, jak na to spojrzysz (może być łatwo zablokować się w ten sposób). Z drugiej strony martwy rygiel zawsze wymaga dodatkowego kroku do zablokowania drzwi (włóż klucz, zablokuj i wyjmij klucz); to zmusza cię do posiadania klucza w ręku, uniemożliwiając ci zamknięcie się.

W zależności od tego, co robisz / wymieniasz, sprawdź także lokalne przepisy budowlane. Niektóre rodzaje rygli (te, które wymagają klucza po obu stronach) mogą być niedozwolone w niektórych sytuacjach.


Świetna odpowiedź! Zamknąłem się w domu z dwoma zamkami, więc przykleję się za jednym zamkiem do każdych drzwi. Jest również tańszy.
Joseph

8

Zgadzam się z odpowiedziami Jeffa i Mike'a, ale musisz także upewnić się, że zamek został poprawnie zainstalowany. Kiedy kupiłem swój dom i zmieniłem zamki, dowiedziałem się, że zamontowane na drzwiach przednich drzwi (rygiel i klamka) były wkręcone w poszycie tylko za pomocą śrub 1/4 ". W ogóle nie wymagałoby to dużej siły aby je wyrwać. (Sądzę, że to jeden celny kopniak). Nowe zamki Schlage, które kupiłem, zostały dostarczone z 4-calowymi śrubami do montażu płyty uderzeniowej ZATRZYMANIA przez poszycie i do kołków za ramą.


4

Z punktu widzenia bezpieczeństwa dwie blokady są lepsze niż jedna.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe mogą wymagać posiadania zamka typu deadbolt, oferującego obniżone składki, jeśli masz zamontowany uznany standardowy.


4
Zasuwa jest zdecydowanie lepszym zamkiem niż standardowa klamka. Trudniej jest się zepsuć lub podważyć drzwi za pomocą zamka, ponieważ jest grubszy i idzie głębiej w ramę. Ale tak naprawdę, jeśli ktoś chce dostać się do twojego domu, dwa zamki zamiast jednego ich nie powstrzymają.
gregmac

@gregmac - Zgadzam się - ale firmy ubezpieczeniowe mają takie zasady.
ChrisF

4

Całkowicie się zgadzam, że posiadanie większej liczby zamków może być pomocne, ale należy również pamiętać, że marka i model również odgrywają ważną rolę. AFAIK, niektóre zamki (w tym rygle) są nadal podatne na techniki uderzeń w klawisze .

Czasami naprawdę dostajesz to, za co płacisz. ;-)

-M


1
Przy użyciu odpowiednich narzędzi można w zasadzie wszystkie zamki wybrać lub podnieść. W kilka sekund można znaleźć filmy z YouTube, w których nawet zamki o najwyższym stopniu bezpieczeństwa zostały wybrane.
gregmac

2

Przydatne jest posiadanie dwóch zamków w drzwiach oddzielających dom / mieszkanie od otaczającego świata, ale użyj tylko jednego z nich. Zamki się łamią, choć zdarza się to dość rzadko. Jeśli jedna z blokad zaczyna działać nieprawidłowo, możesz po prostu przestać jej używać i używać drugiej, dopóki nie naprawisz pierwszej.

Kiedyś miałem taką sytuację - próbowałem zamknąć mieszkanie i zauważyłem, że mechanizm blokujący został po prostu dziwnie wykręcony i klucz do niego pasuje. Nie ma problemu, znalazłem klucz do drugiego zamka, zamknąłem drugi zamek i poszedłem do sklepu, aby kupić nowy mechanizm.


0

Większość zestawów zamków z kluczem ma pewne słabe punkty, które sprawiają, że są one lepsze jako zatrzaski dla wygody niż jako poważne blokady bezpieczeństwa. Dodanie osobnego rygla jest zdecydowanie warte, chyba że znajdujesz się w BARDZO niskim obszarze przestępczości ... i nawet wtedy sugerowałbym zrobienie tego na zasadzie „jeśli jesteś trochę bardziej bezpieczny niż twoi sąsiedzi, włamywacz przeszkadza im zamiast tego ”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.