Czy złamałem blokadę Kwikset SmartKey, próbując ponownie wygenerować klucz, który nie pasuje do końca?


8

Mam zamek błyskawiczny Kwikset ( posiada otwór na klucz po obu stronach zamiast otworu na klucz z wewnętrznym zatrzaskiem). Ta blokada wykorzystuje technologię SmartKey, dzięki czemu można ponownie uruchomić blokadę, aby użyć nowego klucza zamiast konieczności wymiany samej blokady.

Po zainstalowaniu chciałem ponownie uruchomić zamek, aby używać mojego klucza domku, dopóki moja współlokatorka nie wróci do domu, abym mógł dać jej nowy klucz, po czym ponownie uruchomię zamek, aby użyć nowego klucza. Podczas ponownego uruchamiania z SmarkKey w dziurze odkryłem, że mój stary klucz do domu był zbyt duży dla zamka Kwikset i pójdzie tylko do połowy, więc wyciągnąłem go. Następnie spróbowałem użyć klucza, który pierwotnie był dostarczany z zamkiem, a teraz nie działa wewnątrz, w miejscu, w którym próbowałem ponownie uruchomić klucz, ale działa na zewnątrz.

Aby ponownie uruchomić te zamki, musisz włożyć działający klucz, obrócić go o ćwierć obrotu, aby klucz był ustawiony poziomo, włożyć SmarkKey, wyjąć aktualny klucz, a następnie włożyć nowy klucz. Ponieważ żaden klucz nie działa z wewnętrznym zamkiem, nie mogę go w ogóle przekręcić.

Czy będę musiał usunąć blokadę, aby to naprawić, czy jest inny sposób?

Odpowiedzi:6

Zrobiłem to i nie potrzebujesz oryginalnego klucza ani klucza SmartKey. Zdemontuj go do samego rdzenia. Będą dwa pierścienie ślizgowe, które można odepchnąć płaskim śrubokrętem, aby rozdzielić rdzeń. Delikatnie zsuń zewnętrzny cylinder z wewnętrznego rdzenia, usuń mały pręt na środku wewnętrznego rdzenia, a następnie zdejmij pół-cylinder z suwakiem, który normalnie byłby popychany przez SmartKey, uważając, aby nie upuścić żadnego małego dźwignie (najlepiej mieć ten kawałek na dole w tym czasie, aby przyciągała go grawitacja). Włóż nowy klucz, aby wyrównać z nim zatrzaski, wyprostuj dźwignie, ponownie włóż suwak i zmontuj.


3
Lionel ma rację! Zrobiłem to sam, korzystając z tego filmu na YouTube: youtube.com/watch?v=aQjXl78DdUA
2017

2

Jedna z „inteligentnych dźwigni” wewnątrz rdzenia ciągle się wyrównywała, czyniąc mój klucz bezużytecznym do obracania rdzenia. Rozebrałem wszystko na części, usunąłem jedną z 5 inteligentnych dźwigni i teraz działa dobrze. Dziękujemy za zachętę do rozwiązania tego problemu. Poprawka 15 minut


1

Zadzwoniłem do Kwiksetu pod numer na kierunkach (800-327-5625), powiedziałem, że kupiłem go około rok temu i nagle przestał działać. Ponieważ nie mogłem przekręcić klucza, nie mogłem zresetować blokady. Bez problemu powiedzieli, że natychmiast wyślą mi nowy cylinder i klucze, które mogę zresetować.


FYI: Miałem również dobry serwis z wymiennymi cylindrami z Kwickset (ale są one bardzo ciężkie do włożenia. Niestety, gdy serwomechanizm zawiedzie, nie zastąpi go ani nie poda numeru części, abyś mógł go wymienić więc możesz po prostu zwrócić blokadę, jeśli jest to nadal możliwe
virtualxtc

1

Jeśli ponownie włożysz klucz, który spowodował problem, trzymaj go mocno dwoma palcami, jednocześnie obracając klucz drugą ręką i bardzo powoli wycofuj klucz, aż w końcu znajdziesz miejsce, w którym klucz był. Po wykonaniu tej czynności powinieneś wrócić do trybu ponownego generowania klucza. Uważaj, aby klucz, którego chcesz użyć, był całkowicie włożony i nie pociągaj go podczas obracania. Miałem ten problem kilka razy i powyższa metoda pozwala mi naprawić błąd, który popełniłem.


0

Po pierwsze, instrukcje dla SmartKey, które są dostarczane z zasuwą, nie są niczym innym jak instrukcja, o której wspominasz: „Aby ponownie uruchomić te zamki, musisz włożyć działający klucz, obrócić go o ćwierć obrotu, aby klucz był poziomy, włóż klucz SmartKey, wyjmij bieżący klucz, a następnie włóż nowy klucz. ” Ta instrukcja działała dla mnie. Te, które zostały zsynchronizowane przez Kwickset, nie zrobiły tego. Dzięki za informację.


0

Przeczytałem chłopaki, jak to zrobić, i zrobiłem to i zadziałało, ale nie jest tak, jak powiedział, i można to lepiej wyjaśnić. Po rozłożeniu na części nie trzeba wyjmować inteligentnych kluczyków. Celem jest oddzielenie wewnętrznego rdzenia zamka od płaszcza rdzenia zamka, obrócenie go w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do miejsca, w którym normalnie byłby umieszczony, aby powtórzyć swój klucz (godzina 3), a następnie ponownie złożyć klucz w nim i obrócić z powrotem, aby zaprogramować to. Aby to zrobić, rozdziel go, a następnie użyj narzędzia inteligentnego klucza, aby wcisnąć suwak inteligentnego klucza. Pozwala to na naciśnięcie wystającego paska inteligentnego klucza, który można ponownie umieścić we właściwej pozycji. Następnie programuje dowolny normalny klawisz zgodnie z instrukcjami inteligentnego klawisza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.