Jak mogę zaizolować mój strych napiętym budżetem?


12

Mój strych ma teraz 135 stopni Fahrenheita (55 stopni Celsjusza) i więcej. I to jeszcze zanim dotrze do najgorętszej części dnia! Facet od klimatyzacji powiedział, że klimatyzacja działa idealnie. Ale przetestował sufit i jest to zupełnie inna temperatura niż to, co wychodzi z otworów wentylacyjnych klimatyzacji! Więc gotuję się w moim nowym domu, nawet w nocy!

Facet od klimatyzacji potwierdził, że jest strasznie izolowany na moim strychu. Mam barierę promiennikową (cokolwiek to jest), ale nie ma wystarczającej izolacji, aby zapobiec przenoszeniu ciepła do reszty mojego domu. Druga historia jest zdecydowanie najgorętsza, ale nawet pierwsza historia jest zbyt gorąca. Z tego powodu mój rachunek za prąd jest szalony, na który też nie mogę sobie pozwolić, ponieważ klimatyzacja nigdy nie może pracować wystarczająco ciężko, aby wykonać pracę, którą chcę.

Zaproponowano mi ułożenie rolek izolacji na podłodze strychu. Po próbie przeczytania w Internecie, jak to zrobić i jaki rodzaj izolacji kupić, jestem przytłoczony wszystkimi podanymi informacjami, a także odniesieniami do dmuchaw, legarów i wielu innych słów, które są dla mnie zupełnie nowe.

Z powodu ostatnich problemów osobistych mam bardzo napięty budżet. Czy ktoś może mi zaoferować wskazówki, jak zaizolować mój strych?


1
Czy mój post jest zbyt długi dla ludzi? To mój pierwszy raz tutaj.
LuxeGypsie,

5
Cześć - Przykro mi z powodu twoich osobistych problemów. Oczywiste jest, że doprowadziło cię to do piekła dla majsterkowiczów i rozpaczliwie chcesz to rozwiązać. To pytanie jest przyjazną społecznością i uwielbiamy pomagać ludziom w rozwiązywaniu problemów związanych z majsterkowaniem. Staramy się przestrzegać niektórych zasad, zadając pytania i odpowiadając na nie, aby zachować temat na dany temat oraz by były jasne i oczywiste dla innych użytkowników. W interesie niektórych członków jest edytowanie i utrzymanie tej jakości. Zredagowałem twoje pytanie. Mamy nadzieję, że odpowiedzi pojawią się
Piotr Kula,

Czy mógłbyś uplaod kilka zdjęć strychu? Następnie możemy spróbować zobaczyć, co robić. Zasadniczo kilka cm wypełnienia z włókna szklanego działa dobrze z izolacją .. ale styrafoam jest również bardzo dobry. Również niektóre zdjęcia A / C wloty i otwory wentylacyjne. Możliwe, że coś nie zostało zrobione poprawnie
WillyWonka,


Czy Twoje urządzenie klimatyzacyjne jest zainstalowane na poddaszu?
RSMoser

Odpowiedzi:


11

Najbardziej bezpośrednia odpowiedź na twoje pytanie izolacyjne jest dość prosta. Twoim celem powinno być uzyskanie izolacji równej wartości „R” wynoszącej 40 lub więcej na suficie drugiego piętra.

Najtańszą metodą dla majsterkowiczów jest wprowadzenie nieutwardzonej izolacji z włókna szklanego do dowolnej istniejącej izolacji. Nie wiemy, co masz teraz, wartość lub typ „R”. Byłoby to pomocne w określeniu, o ile więcej należy dodać.

Ale powiedziawszy to, oto kilka ogólnych wskazówek:

  • Standardowa izolacja koca z włókna szklanego dodaje od 3,2 do 3,4 „R” na cal. Przykład: izolacja 3 1/2 "= R-11, 5 1/2" = R-19 itp.
  • Dostępne są w rolkach o szerokości 15 1/2 ”lub 23”.

Jest dość łatwy w instalacji, ale należy zachować ostrożność, aby nie wdychać pyłu z włókna szklanego ani nie wystawiać skóry. Maska przeciwpyłowa i lekkie pełne ubrania są dobre.

Ostrożnie też poruszaj się po strychu. Musisz utrzymać ciężar na belkach stropowych, nigdy nie stawaj na rzeczywistym suficie, bo możesz znaleźć się w pokoju poniżej. Kilka desek strategicznie rozmieszczonych na kilku legarach może stanowić przejście i można je przenosić podczas pracy.

Jeśli jesteś całkowicie niedoświadczony, być może możesz uzyskać pomoc przyjaciela z małym doświadczeniem DIY, aby ci pomóc. Dodatkowa izolacja jest zawsze dobrą inwestycją i zapewnia szybki zwrot kosztów energii z klimatyzacji.

Jeśli którykolwiek z moich kolegów guru SE ma jakieś dobre linki do samouczka wideo, dodaj je.

Powodzenia.


2
+1 Również koce z włókna szklanego można układać w stosy, zwykle pod kątem prostym, aby osiągnąć poziomy R sugerowane przez shirlock. Jeszcze bardziej konieczne jest zachowanie ostrożności podczas przemieszczania się po zainstalowaniu pierwszej warstwy.
śliniak

+1 @ śliniaczek. Układanie działa dobrze. dzięki, powinienem był to wyjaśnić.
domy Shirlock

Dodanie napędzanego odpowietrznika dachowego może być tańsze i lepiej wykonywać latem. Istnieją wentylatory zasilane energią słoneczną, które gdy słońce jest na zewnątrz i jest gorące, naprawdę poruszają powietrze i mogą obniżyć temperaturę poddasza o więcej niż 20 stopni.
Ed Beal,

10

Niektóre stany subsydiują profesjonalnie zainstalowaną izolację, a także inne ulepszenia efektywności energetycznej. Jeśli tak jest w twoim stanie, prawdopodobnie będziesz w stanie zatrudnić profesjonalistę za mniej niż to, co zapłaciłbyś za materiały, gdybyś zrobił to sam. Massachusetts pokrywa 75%, więc zapłaciłem tylko 300 $ na ocieplenie poddasza, w tym dwa otwory wentylacyjne na dachu i niektóre uszczelnienia wzdłuż fundamentu. Poproś firmy gazowe i elektryczne, aby dowiedziały się o takich programach w swoim stanie.


1
Świetna rada !!!! + głosuj !!
domy Shirlock

6

Budżet może na to nie zezwalać, ale pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, od razu działało, było zainstalowanie słonecznego wentylatora na poddaszu (1000 cfm), aby zrzucić gorące powietrze (przed-wentylator 170F, post-wentylator 120F). Dało mi to dodatkowe 3 lata na pokrycia dachowe (35-letni organiczny, znacznie wyprzedził datę sprzedaży), a ja zaoszczędziłem na całkowitym remoncie. Ponowna izolacja nastąpiła po pokryciu dachu z oczywistych powodów.


1
+1 Fani mogą bardzo pomóc, ale te sterowane termostatem są drogie w zakupie i instalacji. nie twój typowy projekt DIY.
domy Shirlock

2
Właśnie dlatego wybrałem Solar, samowystarczalny, bez bałaganu z zasilaniem sieciowym.
Fiasco Labs,

6

Właśnie natrafiłem na twoje pytanie, kiedy szukałem porady na temat izolacji sufitu dla domu, który zbudujemy w przyszłym roku.

Moje zdanie na temat twojego poddasza jest takie, że pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest uszczelnienie poddasza. Niekoniecznie kosztowne, ale z pewnością bolesne, zwłaszcza gdy temperatura powietrza na poddaszu jest tak wysoka. Pracowałem na strychu w moim wynajmowanym domu, kiedy było tam 140F i sprawi, że będziesz chory. Możesz pracować tylko przez chwilę, zanim zejdziesz na dół i wypijesz płyny.

Najważniejsze, co robisz, to zdobądź (prawdopodobnie wiele) puszek z pianką i uszczelnij tam, gdzie widać luki.

Linki do airsealingu: „Samouczek dotyczący uszczelniania i izolowania za pomocą Energy Star http://www.energystar.gov/index.cfm?c=diy.diy_getting_started

z BuildingScience.com Attic Air Sealing Guide and Details http://www.buildingscience.com/documents/guides-and-manuals/gm-attic-air-sealing-guide/view

z GreenBuildingAdvisor.com Jak uszczelnić poddasze: Wprowadzenie (możesz google go)

Myślę, że „Fine Homebuilding” ma tę samą serię filmów na temat uszczelniania poddasza.

Nie polecałbym zasilanego energią słoneczną wentylatora poddasza, zwłaszcza w przypadku wycieków powietrza. Zasysa chłodniejsze, klimatyzowane powietrze z domu na strych. Twoje poddasze będzie chłodniejsze, ale klimatyzacja będzie musiała więcej pracować. Zobacz artykuł energyvanguard.com „Nie pozwól, by poddasze ssało” - wentylatory na poddaszu to zły pomysł.

Następnie zaizoluj. Możesz zrobić własną izolację. Nie jest to trudne, ale znowu jest BÓLEM i swędzący (bez względu na to, jakiej formy izolacji używasz), gdy jest tak gorąco.

Mam nadzieję że to pomogło.


Zasilane otwory wentylacyjne na poddaszu to pierwsza rzecz, którą robię w swoich domach po tym, jak zacząłem robić to w latach 80-tych. Widziałem, że mój rachunek za prąd spadł o połowę, ponieważ powietrze na poddaszu wynosiło 140f po zainstalowaniu wentylatora, nie przekroczyło 115f. Pierwszy, który zainstalowałem, był zasilany liniowo, ostatnie 2 były słoneczne. Jeśli masz odpowiednie otwory wentylacyjne na poddaszu, nic nie dozuj do klimatyzowanej przestrzeni w domu, ale usuń obciążenie cieplne z sufitu.
Ed Beal,

4

Strych jest prawdopodobnie tak gorący, ponieważ brakuje mu odpowiedniej wentylacji. Najpierw sprawdziłbym, czy są jakieś otwory wentylacyjne, które pozwalają gorącemu powietrzu opuścić strych. Często ludzie wrzucają izolację na poddasze, które blokuje otwory wentylacyjne na zewnątrz, zamieniając poddasze w szklarnię. Obecne myślenie jest takie, że powinieneś mieć kombinację otworów podsufitowych i otworów kalenicowych. Wymagana wentylacja to „obszar wolnej wentylacji netto” (NFVA) wynoszący 1/150 powierzchni poddasza. Tak więc, jeśli twój strych ma 300 stóp 2 , powinieneś mieć 2 stopy 2 wentylacji.

Drugą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się, że każda dziura między domem a strychem jest uszczelniona. Czy na poddaszu są otwory na przewody? Wypełnij je pianką rozszerzającą się. Uważaj na lampy. Trzymaj izolację od nich. Gorąca izolacja może się zapalić.

Trzecią rzeczą, jeśli pieniądze są dostępne, jest zakup najtańszej (według wartości R) izolacji, jaką możesz. Zużyta izolacja może być w stanie znaleźć w Craigslist lub w lokalnej gazecie. Zaczynam izolować jedną warstwą izolacyjnych „licowanych papierem pakowym”, które są rozwijane między legarami. Poprowadź papier do płyty gipsowo-kartonowej, która jest sufitem na najwyższym piętrze. Następnie rozprowadź jak najwięcej luźnej izolacji, na jaką możesz sobie pozwolić, lub połóż kawałki izolacji prostopadle do już zainstalowanych. Zapewniam, że masz przynajmniej wartość R wynoszącą co najmniej 20, około 6 cali włókna szklanego lub celulozy. Nie instaluj wielowarstwowej izolacji z przyklejonym do niej papierem (okładziny). Posiadanie wielu warstw papieru pakowego może uwięzić wilgoć, powodując pleśń.


0

Twoja „barierowa” izolacja jest najprawdopodobniej folią. dobrze jest zacząć, ale tylko współczynnik izolacji R1. najlepszym i najtańszym sposobem na ochłodzenie domu, który się nagrzewa z powodu bezpośredniego nasłonecznienia, jest pomalowanie ścian zewnętrznych i płytek na biało lub w pobliżu. przede wszystkim powstrzymuje promieniowanie elektromagnetyczne, które zamienia się w ciepło. jeśli nie masz skłonności do spadania lub spadania na dach, proponuję zrobić to za Ciebie. Możesz jednak zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, kiedy skończysz. Wkładam okna z podwójnymi szybami i zrywam tynk, aby zainstalować barierę i listwy. bierze dużo pieniędzy, mimo że robię wszystko sam. tymczasem nasze stawki gazu i energii elektrycznej znów gwałtownie wzrosły i otrzymaliśmy ogromny rachunek za gaz. wydał więcej pieniędzy na wymianę starego systemu ciepłej wody.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.