Jak otworzyć bramę garażową bez pilota z zewnątrz?


6

1993 otwieracz do drzwi garażowych Craftsman; moja żona musiała coś przyłożyć do klawiatury drzwi garażu i przypadkowo uruchomiła przycisk trybu urlopowego - teraz jesteśmy zablokowani.

Pilot jest wyłączony; żaden z przycisków nie działa. Sprawdziłem baterie - są w porządku. Próbowałem wyzwolić wyłącznik; brak zmiany.

Problem w tym, że garaż nie ma drzwi (tylko drzwi garażu) i tylko 2 małe okna, przez które moglibyśmy zmieścić się, gdybym zbił szybę.

Czy jest jakiś sposób, aby wyłączyć tryb urlopowy z pilota?

Naprawdę wolałbym nie rozbijać szkła z oczywistych powodów. Jeśli muszę coś takiego zrobić, wytnę dziurę w ścianie, wejdę, otworzę garaż i otworzę drzwi, w których wyciąłem otwór.

Jakieś inne pomysły?

Odpowiedzi:


14

Wygląda na to, że sterownik musi zostać zresetowany, a piloty przeprogramowane. Zwykle wymaga to fizycznego dostępu do otwieracza, ale jeśli masz przewodowego pilota, może być możliwe sparowanie go za pomocą klawiatury. Sprawdź instrukcję obsługi swojego otwieracza.

Wróćmy jednak do problemu, jak go otworzyć. Jeśli garaż nie ma alternatywnego dostępu, należy ręcznie zwolnić linkę, która odłączy drzwi od łańcucha otwierającego, aby można je było ręcznie otworzyć. Często ma to postać małego klucza w pobliżu bramy garażowej. Za pomocą klucza możesz otworzyć zamek i pociągnąć za ręczne zwalnianie.

Ręczne zwalnianie kabla
(źródło: garage-door-automation.co.uk )

Jeśli instalacja została wykonana poprawnie, masz jedną z nich, po prostu musisz ją znaleźć. Jeśli nie masz klucza, ślusarz powinien go otworzyć.

Jeśli nie masz ręcznego zwolnienia, myślę, że będziesz musiał uciekać się do wybicia okna.


To jest to. gdy tylko zobaczyłem zdjęcie, pamiętam, jak moja żona wyciągnęła dziś rano zamek do garażu i przymocowała do niego stalowy drut. Wyciągnąłem go całkowicie, zwolniono zatrzask, otworzyłem garaż i przytrzymałem przycisk blokady przez 3 sekundy. Rzeczywiście, otworzyło się. Dziękuję bardzo.
lsiunsuex


-1

Aby otworzyć otwieracz do drzwi garażowych rzemieślnika, po prostu kup nową klawiaturę zewnętrzną, a po przygotowaniu klawiatury drzwi się otworzą. Kosztują 50 USD, ale są warte swojej ceny.


1
Witaj i witaj w Stack Exchange. Klawiatura działa tylko wtedy, gdy znasz kod bezpieczeństwa, a następnie działa tylko wtedy, gdy urządzenie jest w trybie urlopowym. Dwa powody, dla których nie pomogłoby to oryginalnemu plakatowi.
Daniel Griscom
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.