Dwukierunkowy zamek do cienkich drzwi


4

Przekształcam jeden z pokoi w moim domu z 1840 roku w biuro. Chodzi o to, że mam 5 dzieci i muszę być w stanie zamknąć drzwi, aby mieć trochę spokoju. Nie chcę też, żeby dzieci majstrowały tam, kiedy mnie nie ma. (Ostre narzędzia i rzeczy)

Kopacz jest taki, że chcę do zamka, który można otworzyć po obu stronach, podając klucz lub kod. Drzwi mają tylko około 1-1,25 cala grubości z litego drewna z tylko żelaznym zatrzaskiem.

Googlowałem i nie znalazłem niczego, co pasowałoby do rachunku. Myślę, że szukam zamka w stylu zasuwki, który można otworzyć z każdej strony. Jestem również otwarty na inne pomysły, jeśli pasują do potrzeb.

Odpowiedzi:


4

Dlaczego nie rozważyć blokadę obręczy . Jest to montowany na powierzchni zamek i zatrzask drzwi, który był typowy dla domów z XIX wieku.

blokada obręczy

Jest on zamontowany na wewnętrznej powierzchni i wymaga tylko dwóch małych otworów wywierconych przez drzwi - jednego dla wrzeciona gałki i jednego dla klucza.

W okolicy są stare, ale można znaleźć reprodukcje, które działają w ten sam sposób.

Obrazy i linki mają jedynie charakter poglądowy, a nie aprobatę towarów lub źródeł


Podoba mi się ten pomysł. Nie myślałem o tym typie zamka, nie mówiąc już o jego nazwie, gdybym miał. Dzięki za informację. Przyjrzę się temu.
hydrian

1

Mam drzwi do łazienki o grubości 1 1/8 cala i udało mi się na nich zamontować zwykły zamek. (Kupiłem używane drzwi i nie zdawałem sobie sprawy, jak cienkie były, dopóki nie zabrałem go do domu i porównałem z innymi drzwiami.) Pakiet zamków powiedział, że minimalna grubość wynosi 1 3/8, ale udało mi się praca - ledwo. Myślę, że to zamek, którego użyłem, lub bardzo podobny.

Użyłem wiertła Forstnera, aby wywiercić otwór na śrubę, a następnie użyłem okrągłego pilnika, aby ostrożnie powiększyć otwór, aż do dopasowania. Było dość blisko - otwór był nieco mniejszy niż grubość drzwi. Musiałem także wymienić dwie śruby, które przytrzymują dwie połówki zamka razem - zapasowe były za długie.

Korzystanie z blokady obręczy jak sugerowano w innych opublikowanych, jest prawdopodobnie lepszą opcją, ale mogą być drogie. Być może uda ci się uciec z tanim zamkiem w lokalnym sklepie z narzędziami.

A wymiana wszystkich drzwi jest również opcją.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.