Połowa mojego domu traci moc, HVAC jest kluczowym czynnikiem


18

Przez ostatnie kilka tygodni od czasu do czasu traciłem władzę do połowy mojego domu. Mój centralny klimatyzator gaśnie, połowa mojej kuchni, salonu i pokoi moich dzieci. Nie ma jednak wyłączników awaryjnych.

Zauważyłem, że kiedy AC w ​​końcu się włącza, robi to wszystko inne. Tak będzie przez chwilę, a potem nagle wszystko znowu się skończy. Gdy uruchomię klimatyzację, wszystko znów się włącza. Mój dom ma zaledwie 13 lat i nigdy nie miałem tego problemu.

Jaka jest prawdopodobna przyczyna problemu i co mogę zrobić, aby go naprawić?


3
Wyłączniki nie są uniwersalnymi wykrywaczami. Wykrywają tylko nadprąd (zbyt duże zużycie energii, np. Przez wadliwe urządzenie).
Harper - Przywróć Monikę

1
Czy w pobliżu miernika jest zewnętrzny wyłącznik główny? Czy obwody, które gasną po jednej stronie panelu elektrycznego?
Kris

17
Wyłącz wyłączniki klimatyzatora, piekarnika elektrycznego, suszarki do ubrań i ogrzewania elektrycznego, jeśli którykolwiek z nich ma napięcie 240 V. widać, ponieważ wyłączniki są podwójnie szerokie. Ten stan jest niebezpieczny dla tych urządzeń. Zachowaj również szczególną ostrożność, jeśli sprawdzasz lokalizację, w której moc trafia do skrzynki wyłącznika; coś jest bardzo nie tak między tam a biegunem. Mam nadzieję, że usterka tkwi w transformatorze, ale nie wiesz i dopóki nie dowiesz się, traktuj każdy system tak, jakby jego systemy bezpieczeństwa były w nieznanym stanie, ponieważ tak jest.
Eric Lippert

24
Drobny problem z użytkowaniem: mylące jest używanie „AC” w znaczeniu „klimatyzacji”, kiedy zadajesz pytanie dotyczące prądu przemiennego. :-)
Eric Lippert

Szalone odpowiedzi na 1 lub 2 możliwe problemy. Najpierw zadzwonię do zakładu energetycznego i poproszę o otwarty test neutralny, ponieważ może to być przyczyną 2. gorszej nogi, ale jest to mniej prawdopodobne, chyba że masz starą zasadę 6 paneli serwisowych z 1 uszkodzonym wyłącznikiem.
Ed Beal

Odpowiedzi:


52

Jeśli jesteś w USA, zgaduję, że w jakiś sposób tracisz jedną nogę z nadchodzącej mocy. Energia jest dostarczana do twojego domu jako dwufazowy prąd o napięciu 240 woltów - istnieją dwie „nogi” 120 V, które są o 180 stopni poza fazą. Zazwyczaj jedna noga przechodzi na każdą stronę panelu wyłącznika. Założę się, że jeśli prześledzisz obwody, które są w dół, wszystkie trafią do tej samej połowy panelu. Kiedy klimatyzacja, która korzysta z obu nóg, włącza się, łączy lukę i moc zwrotną z drugą połową domu.

To, jak tracisz nogę swojej mocy, to zupełnie inne pytanie. Jest to prawdopodobnie problem z narzędziami i należy nazywać je jak najszybciej. Narzędzie to sprawdzi, a jeśli będzie po ich stronie, naprawi je za darmo. Jeśli stwierdzą, że problem jest w twoim panelu, poinformują cię, a następnie musisz wezwać elektryka w celu naprawy. Jest to niebezpieczny stan i może powodować różnego rodzaju problemy, więc sprawdź to jak najszybciej.


4
@NickT To nie czyni go bezpiecznym, co eliminuje jedynie możliwość, że wszystko, co potrzebuje tej nogi, przechodzi przez klimatyzację. Noga jest wciąż złamana, a teraz połowa twojego domu nie działa. Nadal masz problem z tym, co spowodowało awarię, a w zależności od tego, co może być poważnym zagrożeniem pożarem lub porażeniem elektrycznym, tylko czeka na zdarzenie.
Der Kommissar

13
@ 202_accepted: Dokładnie tak. Na wynos powinno być , że nie mamy dowodów na to, że wszystko działa teraz poprawnie, a to obejmuje systemy bezpieczeństwa . Postawa, że ​​system działający poza jego parametrami projektowymi z nieznanych przyczyn może być bezpieczny bez zrozumienia, dlaczego działa nieprawidłowo, polega na tym, że straciliśmy dwa promy kosmiczne, a ludzie korzystający z NASA nie są idiotami. Traktuj uszkodzone systemy jako zepsute, dopóki nie zostaną naprawione.
Eric Lippert

11
@EricLippert Na dodatek , jak się wydaje, połowa domu pracuje obecnie w układzie klimatyzacji, co oznacza, że ​​układ klimatyzacji wykonuje wiele pracy poza parametrami bezpieczeństwa i że wyłącznik sterujący układem A / C jest również potencjalnie uszkodzony. Najlepszy przypadek: linia nie działa od licznika -> dom, najgorszy przypadek: cóż ... w najgorszym przypadku jest dużo .
Der Kommissar

7
Miałem właśnie ten problem. Firma użyteczności publicznej najpierw kazała mi zamknąć tę połowę domu i wszystkie wyłączniki 240 V. Pierwszego ranka mieli zaplanować pracę (ponieważ było ciemno i po godzinach). Następnie, po dalszym sprawdzeniu, odkryli, że problem dotyczył również usługi neutralnej, całkowicie zamknęli usługę i umówili się na naprawę w ciągu kilku minut. Nagle stało się o wiele bardziej pilne, gdy sprawdzili całą linię.
David Schwartz

4
ASAP nie jest wystarczająco silny. Zadzwoń narzędzia NATYCHMIAST .
J ...

19

Tracisz hot z bieguna

W usłudze północnoamerykańskiej {lub wielofazowej}, gdy stracisz wszystkie obciążenia 240 V * i około połowę obwodów 120 V **, oznacza to, że straciłeś część mocy. Oto jak ułożono większość paneli w Ameryce Północnej , jeśli utracone obwody pasują do wzoru, to potwierdza.

Ten problem może dotyczyć głównego wyłącznika w panelu serwisowym. Może również znajdować się wewnątrz szalki miernika. Jednak najprawdopodobniej występuje na słupie elektrycznym lub gdzieś pomiędzy biegunem a miernikiem. To jest bailiwick firmy energetycznej i naprawiają to za darmo w ramach usługi.

Co się dzieje, gdy klimatyzator 240 V włącza się, nie można go uruchomić, ponieważ jeden z biegunów jest odłączony. Jednak silnik próbujący się uruchomić jest dość podobny do martwego zwarcia, a to powoduje zwarcie dwóch biegunów mocy w panelu . Na przykład, jeśli biegun L1 stracił moc, wszystkie wyłączniki na złamanym L1 otrzymują teraz moc L2 przez klimatyzator. To nie jest dobra rzecz!


Możesz zdiagnozować to za darmo, dzwoniąc do firmy energetycznej i zgłaszając awarię. Potraktują to również jako sprawę pilną.

Wyłącz obciążenia 240 V *, może to je uszkodzić.

Nie widzisz żadnych śmiałych nagłówków w tej odpowiedzi, ponieważ nie jest to inny problem: ten sam problem, ale z przerwanym przewodem neutralnym. W takim przypadku byłby to prawdziwy wypadek. Twoje obciążenia 240 V * działałyby, ale dwa obciążenia 120 V ** miałyby albo zbyt wysokie, albo zbyt niskie napięcie (dwa napięcia sumujące się do 240 V * ***). Zbyt wysokie napięcie może stopić urządzenia i spowodować pożar. Rada byłaby taka sama, po prostu ją krzyczeliśmy.

* w Europie i serwisie Eurostyle na 5 kontynentach liczba ta wynosi 400 V. W Nowym Jorku i części Ameryki Środkowej liczba ta wynosi 208 V.

** w Europie itp. liczba ta wynosi 230 V.

*** w Europie lub Nowym Jorku napięcia nie sumują się do większej liczby z powodu dziwności 3-fazowej. Tam moc ma być trójkątem z neutralnym pośrodku. Ta awaria powoduje, że się unosi.


1
zdiagnozowano za darmo
Mazura

Zauważyłem na moim panelu, czy neutralny serwis ma się zepsuć, wszystkie 120 obwodów natychmiast się wyłącza. Podejrzewam, że można było zejść neutralnie z ziemią, ale to po prostu zły pomysł.
Joshua

1
@Joshua, ponieważ nie masz aktywnych obciążeń na drugim etapie usługi. Jeśli włączysz taki ładunek, obciążenia na dwóch nogach byłyby wówczas szeregowe. Usługa przeskakiwania przewodu neutralnego do ziemi jest zbędna, jest już połączona z masą poprzez połączenie przewodu zerowego z uziemieniem. Nie działa, ponieważ brud jest słabym przewodnikiem i nie jest w stanie zwrócić użytecznej ilości prądu,
Harper - Przywróć Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.