Jak wyłączyć zatrzask drzwi blokujących?


9

Mam następującą kombinację klamki / zamka, która prowadzi do mojego garażu. Klucz do drzwi już dawno zaginął i czasami ktoś przekręci zamek wewnętrzny, a drzwi nie będzie można otworzyć od strony garażu. Chcę wyłączyć tę blokadę, jak to zrobić?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


7
Czy możesz po prostu wymienić gałkę na wersję bez blokady o tym samym kształcie i stylu?
Tester101

4
Myślałem, że to była strona do majsterkowania ? Dostałbym nowy zamek z nowym zestawem kluczy. Będziesz musiał wydać pieniądze pewnego dnia, kiedy sprzedajesz dom, dlaczego nie czerpać z niego korzyści, gdy tam mieszkasz.
BMitch

1
Wymiana uchwytu nie byłaby WIĘCEJ wysiłkiem niż to, co chcesz zrobić. Wymiana uchwytu wymagałaby usunięcia dwóch śrub, wyciągnięcia uchwytu, włożenia nowego i włożenia dwóch śrub z powrotem. Koszt „zrobienia tego dobrze” kosztowałby około 30 USD.
The Evil Greebo,

6
Nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób skupia się na instalowaniu nowej rzeczy. OP jest gotowy zabawić się swoim obecnym zamkiem i poświęcić na to czas, i zadaje konkretne pytanie, co można zrobić. Jestem prawie pewien, że wie, że może kupić nowy i jestem pewien, że to była jego zdrowa decyzja, by najpierw spróbować wyregulować zamek. Dlaczego tak bardzo skupiasz się na „wydawaniu tej sumy pieniędzy i zapominaniu o swoim pomyśle”?
sharptooth

1
Duży sklep z pudełkami sprzedaje nieblokujące pokrętło za mniej niż 20 USD. Jeśli czas to pieniądz, to często jest to najlepsza opcja. Aby uzyskać bardzo prostą opcję, przyklej super klej w zakładce blokady, aby nie mógł się obrócić.
DA01

Odpowiedzi:


8

Klej może zawieść i / lub wyglądać brzydko. Inne opcje kosztują pieniądze. Po zdjęciu wewnętrznego pokrętła zobaczysz korbowód wystający z mechanizmu zatrzaskowego, który włącza przycisk blokady. Odetnij to, aby nie włączało się przycisku blokady. Nie przecinaj półokrągłego wałka, który zaczepia się o główną dźwignię! Upewnij się, że pozostały odcinek jest obrócony do pozycji odblokowania i ponownie zamontuj pokrętło. Przycisk blokady będzie się teraz swobodnie obracał, ale nie można zablokować pokrętła bez klucza lub demontażu pokrętła.


Po prostu zrobiłem to w domu i działało świetnie. Mój nie miał półkolistego trzonu z tyłu rękojeści, ale miał mały (~ 5 mm x 2 mm) korbowód. Działa tak, jak opisano (przycisk blokady obraca się swobodnie, blokowanie zewnętrzne działa jak poprzednio).
Ryan Cavanaugh,

6

Najpierw otwórz drzwi. Teraz umieść kawałek taśmy na małym pokrętle, którego używasz do blokowania / odblokowywania drzwi, aby się nie poruszyły. Następnie zdejmij uchwyt i przyklej pokrętło na swoim miejscu, aby nie można było z niego korzystać. Ponownie zainstaluj uchwyt.


Co jeśli po prostu włożę trochę kleju w szczelinę wokół tego małego pokrętła, gdy jest w pozycji odblokowanej bez demontażu zamka?
Guy

4
Jestem pewien, że to też zadziała, właśnie pomyślałem, że uzyskasz lepsze wyniki, jeśli zrobisz to z zamka zamiast z zewnątrz
Steven

1
Czy te drzwi umożliwiają dostęp do domu z garażu? Jeśli tak, nie tylko chcesz, aby zamek działał, ale chcesz z niego korzystać. Automatyczne otwieracze drzwi nie są najbezpieczniejszym systemem. Złodziej może uzyskać dostęp do garażu i wejść do domu przez wewnętrzne drzwi.
mikes

@mikes - alarmowane są zarówno automatyczne drzwi garażowe, jak i drzwi wewnętrzne. Uznałem, że jeśli ktoś otworzy drzwi garażu, uruchomi się ten alarm i umieszczenie na ich drodze kolejnej przeszkody (tj. Kolejnej blokady drzwi) niewiele pomoże.
Guy

@ Facet Pamiętaj, że alarm nie powstrzymuje złodzieja lub wandala, może go tylko przestraszyć (lub nie). A jeśli alarm nie jest monitorowany, nie zapewnia żadnej ochrony, gdy jesteś nieobecny. Tylko kilka myśli.
The Other Steven

6

Inną opcją jest przekazanie zamka ślusarzowi i ponowne przypisanie go do nowego klucza (i zdobycie kilku kopii tego klucza). Słyszałem, że może to kosztować mniej niż koszt nowej klamki.

Ponieważ jednak wymagałoby to usunięcia gałki i zabrania jej ślusarza, prawdopodobnie po prostu dostanę nowe pokrętło i wymienię je (chyba że naprawdę podoba ci się styl / kolor / itp. Bieżącego).


Jestem prawie pewien, że kosztuje to więcej niż tanie nowe pokrętło prawie wszędzie. Również nie odpowiada na jego pytanie.
DMoore

@DMoore Wydaje mi się, że zależy to od tego, jak blisko jesteś ze ślusarzem? To zależy od tego, jak ładne chcesz też pokrętło. OP powiedział, że zgubił klucze, więc chciałem zaoferować alternatywę.
The Other Steven

2
Spóźniłem się tutaj, ale jeśli masz blisko Menardów, zostaną ponownie uruchomieni niemal za każdym zamkiem za około 4 USD. (Nie odpowiada na pytanie OP, ale może pomóc innym)
Matt Busche

4

Mam mieszkaniowy Dom Opieki Rodzinnej, a państwo wymaga, aby firma taka jak ta miała drzwi w całym domu, które nie będą się blokować bez względu na to, czy mają mechanizm blokujący. Mogłem wyjść i kupić te, które się nie blokują, ale kosztują prawie 40 USD za sztukę (potrzebowałem 6), więc umieściłem magnetyczny metalowy pasek nad ościeżnicą, aby zapobiec blokowaniu drzwi, a drzwi nadal zamyka się idealnie. Ace, Home Depot i Lowe sprzedają te paski, a większość sklepów ze sprzętem przycina je do twoich specyfikacji za mniej niż 2 USD za sztukę. W ten sposób, jeśli zdecydujesz się sprzedać dom, po prostu usuniesz paski.

Dzięki temu zaoszczędziłem dużo pieniędzy i działa!


2

wprowadź opis zdjęcia tutajMiałem ten sam problem, różne klucze do zamka ryglującego i gałki. Na zdjęciu pokazuję, co wyciąłem na moim pokrętle, aby nie blokowało się. Może się okazać, że środkowy słupek wygląda bardziej jak płaski pasek, ale robi to samo i trzeba go wyciąć.


1

możesz zdjąć uchwyt, rozłożyć zamek na części i wyjąć kołki. Możesz także wprowadzić klamkę do sklepu z narzędziami, który wycina klucze i uzyskać zestaw kluczy, lub możesz ponownie zablokować klucz do pracy z kluczem do drzwi wejściowych lub innym.


0

Bardzo prostym, subtelnym i odwracalnym rozwiązaniem jest umieszczenie czegoś w szczelinie po stronie ramy. Miałem podobny problem i stwierdziłem, że to trywialne wyciąć resztki korka z butelki z winem, aby zmieściły się w gnieździe, w którym inaczej bolec automatycznie sprężynowałby. Tak więc teraz, nawet jeśli ktoś wcisnie przycisk blokady klamki, rygiel pozostaje schowany, a drzwi łatwo się otwierają.


0

Rozwiązałem problem, zdejmując stronę gałki uchwytu, a następnie wyciągając gałkę, uderzając ją bardzo delikatnie. Wystarczy młotek i gniazdo o małej średnicy


1
Nie jestem pewien, jak to odpowiada na pytanie ...
keshlam,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.