Jakiego szkła należy użyć do izolacji okna drzwi garażowych? [Zamknięte]


0

Izolując moją bramę garażową, rozważam zastąpienie istniejącego zwykłego szkła czymś lepszym. Zastanawiam się nad wymianą każdej szyby lub po prostu dołączeniem drugiej warstwy po wewnętrznej stronie drzwi, aby stworzyć efekt podwójnej szyby.

Jakiego szkła należy użyć do izolacji okna drzwi garażowych?


1
Witaj i witaj w Home Improvement. Szukasz szkła z podwójnymi szybami, ale nie sądzę, aby był dostępny jako modernizacja bramy garażowej. W każdym razie pytania „zakupowe” są tutaj nie na temat.
Daniel Griscom

1
Nie rozważałbym tego, gdyby drzwi garażu nie były izolowane. Moje drzwi są izolowane, a u góry i po bokach jest o wiele więcej chłodu niż okien.
kowal37

Część projektu obejmowała zdejmowanie izolacji pogodowej wzdłuż wewnętrznej i zewnętrznej strony drzwi (zgadzam się, że to znaczna poprawa). Ramy wokół okien mają ładną wstawkę, która wygląda jak świetne miejsce do zamocowania drugiej tafli szkła. Wygląda na to, że moim najlepszym założeniem jest po prostu użycie szklanej półki.
Dan O'Boyle,

Odpowiedzi:


2

To byłyby podwójne lub potrójne szyby, okna wypełnione gazem, ale prawdopodobnie będziesz musiał je wykonać na zamówienie.


I nie zapominaj, że szkło hartowane lub laminowane musi znajdować się w drzwiach, w odległości do 18 cali od okna lub drzwi lub w odległości do 18 cali od podłogi.
Lee Sam

2

Nie powinno się zmieniać bramę garażową w ogóle . Jeśli zmienisz ciężar drzwi, zepsujesz przeciwwagę.

Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ nigdy nie podnieśli bramy garażowej (otwieracz wykonuje całą pracę) ... ale brama garażowa jest wyważona . Powinieneś być w stanie otworzyć jedną, z pewnością mieszkalną, jedną ręką, a jeśli przeniesiesz ją na wysokość, powinna tam pozostać .

Właśnie wtedy zaczyna się tempo wiosny. Drzwi muszą być „wyważone” (ciężar części drzwi, która jest na pionie równa się napięciu sprężyny) w całym zakresie ruchu . Masz ograniczony zakres regulacji na wiosnę. Ale idź za daleko, a otrzymasz pochyloną sprężynę: drzwi chcą wyskoczyć do góry, gdy są blisko góry, i upaść, gdy są blisko dołu. Lub odwrotnie. Wtedy potrzebujesz innej stawki.

Istnieją zestawy izolacyjne do bram garażowych, ale mają one niewielką wagę.

Bezpieczeństwo bram garażowych to poważna sprawa, a przeciwwaga magazynuje dużo energii. Jest to najbardziej niebezpieczne dla osób próbujących serwisować mechanizm przeciwwagi. Tu mniej chodzi o granat wiosenny, a więcej o to, że drzwi wykonują nieoczekiwane ruchy, w szczególności nieoczekiwanie opadają.

Pamiętam jeden budynek, w którym epsilon-minus zaprojektował otwieracz do działania na wałku sprężynowym zamiast na drzwiach. Okropny projekt. Kable, bębny i wał sprężynowy pozostają wolne do poruszania się i są wystarczająco szybkie, aby nadążyć za każdym ruchem bramy. Nie w tym przypadku. Kiedy drzwi są całkowicie uniesione (przechowywane poziomo), leniwy jest powrót. Obrócenie wałka przeciwwagi nie przesunęło drzwi, tylko poluzowało kable , co jest głównym grzechem, ponieważ wtedy kable wyskakują z bębnów. Kiedy grawitacja wreszcie zajęła drzwi, opadła jak gilotyna. Drzwi zabijają .

Jeśli chcesz lepiej izolowanych drzwi okiennych, dowiedz się, kto je wykonał, i skonsultuj się z nimi w sprawie dostępnych opcji. Mogą sprzedawać panele drzwiowe, które robią to, co chcesz, taniej i poświęcają mniej czasu, niż możesz zbudować. Co ważniejsze, mogą skonsultować się z Tobą w sprawie wszelkich potrzebnych wiosennych zmian. Sprężyny są zabójcze i nie należy ich lekceważyć.


To wydaje się nieco alarmujące i byłoby sprzeczne z całą branżą zestawów izolacyjnych do bram garażowych. Skoro ludzie robią to regularnie, może możesz podać więcej informacji na temat najlepszych praktyk zamiast uogólnienia na temat niebezpieczeństwa? Na przykład - chociaż nie chcę, aby sprężyny się zatrzaskiwały, upewnienie się, że zainstalowano linkę zabezpieczającą oznacza, że ​​wszelkie uszkodzenia będą znacznie bardziej kontrolowane.
Dan O'Boyle,

1
@ DanO'Boyle Te zestawy mają trywialną wagę, a nie wieloplatformowe okna. Mówisz alarmistą, mówię doświadczonym. Rozszerzyłem odpowiedź.
Harper,

0

Jeśli to możliwe, nie używaj szkła, zamiast tego użyj przezroczystego plastiku (akryl, poliwęglan itp.). Szkło jest naprawdę słabym izolatorem termicznym, jeśli chodzi o zmniejszenie strat cieplnych w porównaniu z tworzywami sztucznymi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.