Jak radzą sobie jednostki klimatyzacyjne z chłodzeniem mgłą zewnętrzną w warunkach rzeczywistych?


10

Mieszkam w Phoenix, gdzie letnie temperatury na zewnątrz regularnie przekraczają 110 ° F, a wilgotność około 15% lub niższa nie jest rzadkością. W tym środowisku system mgły może z łatwością obniżyć temperaturę o 20 do 30, a nawet o 40 stopni w niektórych przypadkach. Rozmyślałem nad chłodzeniem mojego zewnętrznego urządzenia klimatyzacyjnego za pomocą mgły i przeprowadziłem małe badania.

Istnieje kilka dostępnych na rynku systemów do precyzyjnego wykonania tego, na przykład ta jednostka przemysłowa i ta mieszkalna . Ale chciałem dowiedzieć się, co inni ludzie myślą o tych systemach. W szczególności interesują mnie długoterminowe efekty stosowania tych systemów, szczególnie w odniesieniu do nagromadzenia minerałów i korozji. Sprzedawcy systemów komercyjnych twierdzą, że kontrolują te czynniki, ale wolałbym usłyszeć to z neutralnego POV.

Nie jestem szczególnie zainteresowany bezpodstawnym FUD ani entuzjazmem, a komentarze typu „jeśli to działa tak dobrze, wszyscy byśmy go używali” są szczególnie nieprzydatne. Zamiast tego, chciałbym wiedzieć, jak te jednostki faktycznie wypadają w użyciu w świecie rzeczywistym. Pamiętaj też, że to Phoenix, a nie Nowy Orlean; w suchym letnim upale nic nie pozostaje mokre przez dłużej niż kilka sekund. Czynniki takie jak pleśń są absolutnym problemem.


2
Interesujące pytanie. Większość jednostek okien działa w ten sposób. Problem polega na tym, że wykorzystuje wodę z powietrza, a nie ze studni, więc nie wiąże się to z problemem złoża minerałów.
DA01,

po prostu kupujesz kostkę wody o pojemności 250 galonów lub 200 galonów od craigslist / ebay i używasz pompy podłączonej do zbiornika! woda deszczowa jest wolna od minerałów i nie powoduje korozji, to jest droga do oszczędzania pieniędzy. Jeśli masz kwaśne deszcze (mało prawdopodobne, chyba że mieszkasz w dużym mieście), po prostu upuść bardzo rozcieńczony dren lub inny neutralizator kwasu, taki jak mydło do prania. po prostu nie przestawaj, bo zbyt proste jest również złe.

1
Filtr liniowy NIE usunie soli, a jedynie cząstki stałe. Wymiana jonów może załatwić sprawę, ale po prostu zamieniasz NaCL na wapń, który nadal działa żrąco. RO to jedyny sposób na uniknięcie użycia wody destylowanej. Jednym ze sposobów na to jest użycie rurki uziemiającej. Jeśli masz przestrzeń (ja to robię), przeprowadź pod ziemią 50-stopową rurę ryflowaną i przeciągnij przez nią powietrze. Nie jestem pewien, jak długa będzie rura, ale zadziała. Tanie, tylko z koparko-ładowarki i rurą.

1
@ user35558, może to być również nielegalne. W zachodnich Stanach Zjednoczonych prawa do wody są skomplikowane i możesz nie mieć deszczu, który spadnie na twoją ziemię.
Mark

Odpowiedzi:


6

Nagromadzenie minerałów będzie zależeć od wody. Czy masz raport na temat jakości wody? Mój wygląda następująco:

http://www.acwd.org/story_detail.php5?story_id=157

Twarda woda zaczyna się od około 10 ziaren na galon lub 170 ppm. Innymi słowy, 1 litr wody będzie zawierał 0,17 g wapnia / magnezu. Nie widziałem żadnych szacunków zużycia wody dla coolnsave oprócz 6 centów dziennie. Sprzedają również filtr do uzdatniania wody, który może usuwać niektóre minerały, ale nie podano żadnych szczegółów.

Termodynamika kryjąca się za coolnsave jest dobra, a cena rozsądna. Najlepszym rozwiązaniem, jeśli nikt tutaj nie ma osobistego doświadczenia, jest wypróbowanie go samemu, przestrzeganie codziennego harmonogramu kontroli przez pierwszy miesiąc, aby upewnić się, że nie pokryjesz skraplacza czymś, czego nie możesz usunąć.


Tak, moja okolica ma dość twardą wodę, ale nic podobnego do innych części feniksa. Wspólnym składnikiem wszystkich tych systemów jest filtr lub etap oczyszczania. Ludzie CoolNSafe używają filtra, który wygląda uderzająco podobnie do tych w domowym magazynie, do stosowania w systemach mgły. W jednym miejscu spojrzałem na zalecane rozpylanie CLR na zasilaczu i wyciewanie go raz na 3 miesiące.
tylerl

2
CLR jest często skuteczny w usuwaniu depozytów. Ale skraplacz to duża inwestycja i chcesz mieć pewność, że woda nie ma niczego, co mogłoby zrujnować skraplacz. Jeśli uzdatnianie wody nie jest skuteczne, a CLR nie działa lub istnieje pewien sposób, że woda jest szczególnie korozyjna dla skraplacza, koszt naprawy może przekroczyć 1000 USD. Dlatego polecam sprawdzać to codziennie przez kilka tygodni. Instalacje komercyjne dysponują specjalistami ds. Jakości wody, którzy analizują i utrzymują chemię wody.
Philip Ngai,

CLR jest bardzo żrący, dlatego mówią, że natychmiast rozpylają się i odpływają. Chyba lepsze niż nic. Ale zdecydowanie nie tak dobre jak dobre uzdatnianie wody.
tylerl

2
Żebra skraplacza są prawie zawsze aluminiowe. Producent wapna wapna rdza nie zaleca jego stosowania na aluminium.
Philip Ngai,

7

Dla przypomnienia wypróbowałem to sam. Zainstalowałem system Cool-N-Save na 4-tonowym urządzeniu klimatyzacyjnym, którego wymianę planowano za trzy miesiące.

Po tym trzymiesięcznym okresie w środku lata pozytywne skutki systemu były w najlepszym razie nieistotne i prawdopodobnie szkodliwe. Nie stwierdzono wykrywalnych oszczędności kosztów chłodzenia ani wzrostu wydajności chłodzenia. I po tym trzymiesięcznym okresie, pomimo zastosowania własnego systemu przeciwwapniowego producenta, gromadzenie się wapnia na jednostce zewnętrznej było ekstremalne, a cienka warstwa skały równomiernie pokrywała wszystkie powierzchnie wymiany ciepła, skutecznie niszcząc jednostkę .

To ode mnie silne „nie kupuj”.


5

Eksperymentowałem z wykorzystaniem starego systemu parowania komarów do zamglenia jednego z moich kondensatorów prądu zmiennego. Wydaje się, że ma to niewielką różnicę w zużyciu energii i obniża temperaturę rejestrów o około 1 stopień. Niewiele, ale wystarczająco dużo, aby pomóc, gdy system działa stale, gdy mamy imprezy w domu. Czerwone kółko na załączonym raporcie energetycznym skraplacza pokazuje około 100 watów o 17:30, kiedy uruchomiłem mister przez 15 minut. System również został zamknięty, ponieważ dom osiągnął docelową temperaturę. Nie rozumiem, dlaczego temperatura otoczenia ma tak dużą różnicę w zużyciu energii. Cały wykres pokazuje falę, gdy temperatura otoczenia zmienia się z nocy na dzień. Och, używam kondensatu z jednostki wewnętrznej dla pana, więc nie powinien zawierać wapnia itp.Pobór prądu przemiennego


2
Tak, klimatyzator robi dwie rzeczy. Po pierwsze usuwa wilgoć z powietrza w pomieszczeniu. Po drugie, przenosi ciepło z wnętrza domu na zewnątrz domu. Podobnie jak pompa wodna ilość energii potrzebnej do przeniesienia ciepła jest wprost proporcjonalna do wysokości, z jaką woda musi być wypychana. W przypadku prądu przemiennego wymagana energia to różnica między temperaturą wewnętrzną a temperaturą zewnętrzną. Możesz więc zobaczyć, że niższa temperatura zewnętrzna bezpośrednio zmniejszy zużycie energii do chłodzenia powietrza wewnętrznego.
Philip Ngai,

(mój komentarz był zbyt długi) Energia na zmniejszenie wilgotności nie zmieni się wraz z temperaturą powietrza na zewnątrz, z wyjątkiem tego, że powietrze zewnętrzne wycieka do domu. Cieplejsze powietrze zewnętrzne może potencjalnie przenosić więcej wilgoci na stopę sześcienną powietrza.
Philip Ngai,

3

Recenzje na Amazon są „mieszane”, ale z wieloma reklamacjami jakościowymi (wycieki, słaba trwałość): http://goo.gl/EPpUCH

Jeden z komentatorów podał link do innego systemu, The Mister: http://www.themister.com/ Wygląda na to, że jest to produkt wyższej jakości (chociaż przy cenie 2x większej). W szczególności unika niektórych problemów poruszonych w recenzjach cool-n-save. Wyjmij go zimą, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych mrozem.

Myślę jednak, że ten wątek znajdziesz w całej koncepcji zainteresowania: http://goo.gl/Jy7Qdq Problemem zabójcy jest jakość wody - a zatem osady mineralne na wężownicy kondensacyjnej. Wbudowany filtr chemiczny? Przesądzony jako nieskuteczny (sprawiają, że minerały są bardziej rozpuszczalne w wodzie - więc utrzymuj nagłówki mister w czystości - ale minerały pozostają, więc wytrącają się, gdy woda odparuje). Jeden użytkownik publikuje domowe rozwiązanie do parzenia za pomocą zmiękczacza wody RV. Jeden użytkownik postulował użycie systemu odwróconej osmozy (RO) jako źródła wody; to zadziałałoby - ale potrzebna byłaby pompa, aby podnieść ciśnienie i może mieć problemy z generowaniem wystarczającej ilości wody RO na żądanie (systemy RO są również bardzo nieefektywne - marnuje się dużo wody i dodaje wody o wysokiej zawartości soli do systemu kanalizacyjnego). Niektóre systemy przemysłowe używają RO (wyszukaj „BigFogg”).

Mieszkam też w Phoenix. Moja twardość wody wynosi 13. Kiedyś miałem system zaparowywania patio na zewnątrz - z jednym z tych wbudowanych filtrów. Filtr nie był skuteczny - nadal gromadził się minerał na głowicach zraszających. Tym, co naprawdę zabiło, była ekspozycja na słońce - plastikowe rurki łączące wszystko stały się bardzo kruche i zaczęły pękać na wielu segmentach.


Podobała mi się strona internetowa „themister”, informacje na jej temat związane z termodynamiką były dokładne i poprawne. Nie znam chemii filtrów, których używają. To bardzo interesujące, że zużywa bardzo mało wody, około 5 galonów na godzinę. W takim przypadku możesz być w stanie użyć wody DI. Możliwa byłaby również woda RO wzmocniona przez pompę. Odpady nie byłyby znaczące i nie masz racji, że odpady są wysokosolne. RO nie dodaje minerałów / chemikaliów, po prostu je odfiltrowuje.
Philip Ngai,

1

Jeśli martwisz się nagromadzeniem minerałów, kup filtr wody. Idź do Lowe's lub Home Depot i zdobądź 5-letni wkład filtra wody.

Też o tym myślałem i mieszkając w Panhandle of Oklahoma pogoda jest podobna. Używaliśmy chłodziarki bagiennej w ciągu dnia i myślałem, że działa dobrze, więc pomyślałem o zbudowaniu chłodziarki bagiennej wokół jednostki klimatyzacyjnej, bez mgły. Aktywuje się, gdy włącza się jednostka prądu przemiennego i nasiąkają pionowe pady wokół boków urządzenia, podobnie jak grzejnik wodny wokół chłodnicy skraplacza.


0

Rheem miał natryskiwaną wodą cewkę skraplacza na swoich jednostkach powietrza Coral. Mieli pływak, który wyglądał, jakby wyszedł ze zbiornika toaletowego. Pracują oczywiście, aby zmienić jeden z nich będzie bałagan z zaprojektowanym odrzuceniem ciepła i nacisków, przez które ma działać. Jednostka skraplająca musi zwiększyć ilość czynnika chłodniczego znacznie powyżej temperatury powietrza zewnętrznego, aby umożliwić odrzucenie ciepła na zewnątrz i kondensację czynnika chłodniczego do cieczy, jeśli zadzierasz z tym, kto wie, ile masz szczęścia i jak długo i pod jakimi warunkami . Stare agregaty kondensacyjne prądu przemiennego w centrach handlowych miały cewki chłodzone wodą, które były spiralną cewką, a woda płynęła w rurze w układzie rur, który po prostu spłynął do systemu całkowitej utraty kanalizacji i regulował ciśnienie w głowicy poprzez dławienie przepływu wody do kanalizacji. dzisiaj nigdy nie pozwoliliby na taki system całkowitej straty.


0

Wiele osób mieszkających w suchym i gorącym klimacie może stwierdzić, że chłodnice wyparne w połączeniu z centralnymi klimatyzatorami już wielu pomaga obniżyć koszty chłodzenia, jednocześnie zwiększając ogólne chłodzenie.

Chłodnice wyparne istniały już przed centralną klimatyzacją. Różnią się one wielkością - od urządzeń przenośnych używanych do chłodzenia jednego lub dwóch pomieszczeń po urządzenia zamontowane jako część centralnego systemu chłodzenia.

Chłodnice wyparne mogą współpracować z centralnym powietrzem:

  1. Chłodnica wyparna może być używana, dopóki wilgotność jest niska.
  2. Woda przepływa rurką lub wlewa się do urządzenia, które krąży po płytkach z siatki. Różnią się one budową i materiałami, ale wykonują pracę, zapewniając mokrą, podobną do filtra powierzchnię, przez którą wachluje się powietrze. Może to schłodzić temperaturę powietrza między 10 a 40 stopni F.
  3. Koszt eksploatacji chłodnicy wyparnej wynosi 25% -30% powietrza centralnego. Zużycie energii elektrycznej jest ograniczone do wentylatora (wentylatorów).
  4. Minusem jest wyższa konserwacja: urządzenie musi być czyszczone nawet kilka razy w roku. Jednak większość z nich jest zaprojektowana tak, aby konsumenci mogli to łatwo zrobić.

Działa to poprzez wspomaganie klimatyzatorów chłodniczych o 1) zmniejszenie obciążenia. 2) Zwiększając wilgotność. Chociaż wilgotność jest często postrzegana jako coś, czego chcesz się pozbyć, odparowanie wody w powietrzu pomaga poprawić wydajność centralnego klimatyzatora. Wilgotność skraplająca się do wody przenosi wyższy moduł energii niż przenoszenie powietrze-metal.


1
Wyjaśniłeś, jak to działa, ale w rzeczywistości chodzi o „długoterminowe skutki korzystania z tych systemów, szczególnie w odniesieniu do nagromadzenia minerałów i korozji”. - do którego się nie odezwałeś.
RedGrittyBrick

-2

Kupiłem MistBox w zeszłym roku. Jest to jednostka, która eliminuje zgadywanie z powodu mgły, chłodząc klimatyzację. Mieszkam w Las Vegas, NV. Cieszymy się wilgotnością od 5 do 15% przez całe lato. Przy normalnym poziomie około 100+ przez całe lato. Zainstalowałem go w kilka minut i działało dobrze. Mógłbym natychmiast powiedzieć różnicę. Jedyne negatywy, które czytałem podczas badań, to niektóre, które mówią, że skorodują chłodzące Płetwy. To urządzenie jest wyposażone w filtr i podłączyłem go do mojego zmiękczacza. Również mój Trane I3 AC ma podkładkę parcianą, która chroni płetwy i działa jak podkładka wyparna z chłodnicy bagiennej. Kupiłem to, gdy było jeszcze na KickStarter. Teraz ma ekran słoneczny, który ładuje baterię. Aplikacja WiFi jest darmowa i całkiem fajna. Daje oszczędności #, które są bliskie 30%.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.