jak poprowadzić kanał przez szeroki / kamienny fundament


0

Planuję uruchomić 1-calowy przewód zasilający saunę na świeżym powietrzu. Podczas kopania rowu odkryłem, że mój stary kamienny fundament biegnie na zewnątrz domu. To znaczy, podczas gdy wewnętrzna ściana piwnicy jest prosta w górę i w dół, na zewnątrz jest zabudowany z dala od domu. Na głębokości kanału (~ 18 ") jest około 12" od domu.

Jak powinienem poprowadzić kanał przez ścianę? Czy mogę uruchomić przewód bezpośrednio na poziomie gruntu przez ostatnie kilka cali i przejść prosto przez ścianę (właściwie panel CDX, który zastąpił stare okno piwnicy)?

Pierwotnie planowałem to zrobić w tradycyjny sposób - zejść z kablem 90 ° do LB przez ścianę. To nie zadziała, chyba że na końcu zastosuję obcy obrót o 90º na końcu ... i nie jestem pewien, czy jest na to miejsce, biorąc pod uwagę raczej mały rozmiar tego panelu CDX. Oto szkic:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


2

Twoim większym problemem jest brak dozwolonych zakrętów (lub kołowych zakrętów między punktami dostępu, ponieważ zbliżanie się do maksymalnego dopuszczalnego jest błędem i często wykracza poza możliwości lub dostępne narzędzia dla majsterkowiczów. W końcu upokarzająco musisz wezwać elektryka po prostu do pociągnięcia , a raz zadzwonili, chcą całej pracy.

Rozważę korpus kanału tuż przy górnym pionowym zakręcie.

Korpusy przewodów mają kąt 90 stopni, więc dodałbym lekkie wygięcie ~ 20 stopni do krótkiego kanału wychodzącego z panelu dostępu, aby lekko go podciągnąć do góry, aby był prostopadły do ​​kąta ściany zewnętrznej. Następnie, gdy wykonasz 90 stopni za pomocą korpusu przewodu, zejdziesz pod właściwym kątem. Oznacza to również, że będziesz musiał stawić czoła zakrętowi o mniej niż 180 stopni przez sekcję podziemną, nadal w zakresie samodzielnego pompowania.


Trudno mi zrozumieć ... więc użyłbym LB dla górnego zakrętu (ma to sens), ale gdzie / jak wchodzi w to zakręt 20º?
aaron

Kąt nie działa przy 90 stopniach. Większość ludzi mówi, aby nieco zgiąć pionową rurę, pozostawiając wystający korpus kanału. . Mówię, zginaj rurę poziomą, aby korpus kanału był bardziej zlicowany z domem i mniej narażony na uszkodzenia.
Harper

och ... więc zakręt byłby w górze, a LB byłby na nim pochylony?
aaron

Tak. Lekko w górę, łatwe do zgięcia, a gięty przewód ma długość około 1 stopy i jest dostępny. Więc jeśli skręcisz zakręt, żadna wielka strata ... rzuć go i zrób kolejny.
Harper

Popieram ten pomysł, szczególnie jeśli masz zakręty gdziekolwiek indziej.
longneck

1

Zginałbym kawałek przewodu, aby pasował do kątów. Jeśli nie masz giętarki do rur, lokalny sklep z narzędziami może ją zgiąć. W takim przypadku powinieneś zrobić szablon, który zabierzesz ze sobą, aby poprowadzić gięcie. Wykop wykop aż do fundamentu, a następnie wytnij kawałek kartonu lub sklejki, aby pasował do kształtu ściany i fundamentu. Tak jak:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Brązowy jest szablonem, a czerwony przewodem.


wygląda na to, że zaletami tego są 1) mniejsze całkowite zgięcie niż przy użyciu dwóch wyciągnięć po 90º oraz 2) odsłonięty odcinek poziomy nad ziemią jest krótszy. Ale w gruncie rzeczy, czy w porządku jest mieć naziemny poziomy przewód?
aaron

dla takich krótkich odcinków, tak.
longneck

Biorąc to pod uwagę, jeśli twój inspektor kodu nie lubi, to nic, co tu mówimy, nie naprawi tego.
longneck
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.