Jaki przewód i głębokość zakopania są odpowiednie dla mojego obwodu podpanelu garażu?


4

Budujemy 2-piętrowy wolnostojący garaż. Na górze będzie studio mojej żony. Ona jest malarzem i quilter. Niższy poziom będzie standardowym garażem na narzędzia itp. Nie planuję spawać, ale kto wie o przyszłości.

Mam na myśli podpanel o mocy 60 A. Odległość powinna wynosić 70 stóp lub mniej od głównego panelu do podpanelu. Planuję poprowadzić rurę PVC pod ziemią. Jaka to musi być głębokość w Kentucky? Czy użycie kabla pogrzebowego wewnątrz PCV byłoby dodatkową ochroną? Liczba przewodów i rozmiar? Będziemy mieli nagrzewnicę klimatyzacyjną typu hotelowego, która wymaga 208–230 V.


Możesz uciec z miedzi nr 6 dla panelu 60A, ale przekonasz się, że prowadzenie większego drutu aluminiowego (np. 1/0) jest tańsze i może pozwolić na późniejszą modernizację panelu. Ma jednak pewne uwagi na temat podłączania terminali. Zostawię to profesjonalistom z całego świata, aby uzyskać pełną odpowiedź.
isherwood

Czy kopanie kilku stóp w rowie jest dla ciebie opcją, czy może dobrze uderzysz jeszcze w skałę?
ThreePhaseEel

Kopanie nie będzie wcale problemem
Scott Ansert

Odpowiedzi:


3

PVC jest niedrogim przewodem, który może być dobry, ale wymaga drogiego wykopu (niezależnie od tego, czy jesteś w Kentucky) podczas zasilania.

Droższy przewód sztywny lub stalowy IMC może pozwolić na tańszy wykop, a także służy jako przewód uziemiający (nie uziemiony). Potrzebujesz 4 przewodów do typowej usługi 120/240 USA / Kanada - Dwa przewody, jeden uziemiony (neutralny), jeden przewód uziemiający urządzenia (który może być przewodem dla stalowego przewodu. W przeciwnym razie są to 4 rzeczywiste przewody).

Minimalne wymagania dotyczące pokrycia (ogólnie) to 6 "dla sztywnych lub IMC i 18" dla NMC (to znaczy PCW lub innych niemetalowych przewodów). To znaczy od powierzchni do najbliższej części przewodu (nie od spodu rów, górna część kanału).

Głębokość można zmniejszyć, dodając beton na wierzchu. Głębokość wzrasta (ogólnie) podczas jazdy pod podjazdami, chociaż w przypadku „podjazdów z jednym lub dwoma domami rodzinnymi wykorzystywanych tylko do celów związanych z mieszkaniem” pozostaje ona na poziomie 18 ”dla NMC (ale wzrasta do 18”, jeśli stosuje się sztywny lub IMC.)

Używanie kabla (a nie poszczególnych przewodów) wewnątrz kanału jest szaleństwem, ogólnie mówiąc, ponieważ jest bardzo trudne do wyciągnięcia i znacznie zwiększa rozmiar kanału potrzebnego do obliczeń wypełnienia. Jeśli chcesz „dodać ochronę”, użyj tylko harmonogramu 80, bez harmonogramu 40, i ostrożnie wypełnij piaskiem lub drobno przesiewanym materiałem wokół kanału zamiast popychać brud / skały z powrotem na kanał. Lub kontempluj betonową osłonę i oszczędzaj na głębokości wykopu.

Dodaj osobny przewód komunikacyjny (obecnie prawdopodobnie pusty, ale tak przydatny, jeśli kiedykolwiek prowadzisz przewód sieciowy lub światłowód), gdy masz otwarty wykop i upewnij się, że umieściłeś „zakopaną linię elektryczną pod taśmą” w górnej 6 ”wykopu .

Jeśli chodzi o rozmiar drutu, zależy to od tego, co naprawdę chcesz pozwolić - jeśli tylko usługa 60A, aluminium o grubości 3 byłoby odpowiednie i znacznie tańsze niż miedź - 2, 1 lub 1/0 pozwoliłoby na zwiększenie natężenia, jeśli jest to pożądane w niektórych punkt w przyszłości (lub teraz, ponieważ na dłuższą metę taniej jest po prostu raz kupić większy panel, niż kupić mniejszy panel i zastąpić go większym panelem później). Pobór prądu przez klimatyzator może być decydujący i nie podałeś tej informacji - jeśli używa potencjalnie 30 amperów i chcesz mieć dostęp do typowej „usługi sklepowej” 50–60 amperów bez martwienia się o to, czy klimatyzator działa, możesz zaplanować 100 wzmacniacze są bezpieczne. Jeśli to tylko 15 amperów, może to nie stanowić większego problemu, lub możesz wybrać 75 amperów (ale to „

Dla przeciętnego pracownika elektrycznego w domu, myślę, że najbezpieczniej jest poprowadzić cały drut, a następnie zatrudnić elektryka na krótki czas, faktycznie wykonując połączenia aluminiowe - nowsze stopy nie są przerażające jak stare aluminium 10 / 12Ga, ale nadal jest moim zdaniem proces, który łączy je właściwie i doświadczenie w tym, warto zapłacić pro. Jeśli nie, przeczytaj uważnie odpowiednią procedurę i postępuj zgodnie z nią, w tym przegubem, szczotkami ze stali nierdzewnej i używając klucza dynamometrycznego na śrubach łączących.

2-calowy harmonogram 80 zapewnia dużo miejsca na 4 przewody 1/0. Możesz zmniejszyć rozmiar przewodu uziemiającego i być może osiągnąć akceptowalne wypełnienie dla 1-1 / 2 ", ale będzie to żałosne pociągnięcie, więc trzymałbym się 2 cali i wygodnego pociągnięcia. Jeśli wybierzesz 2 lub 3 AWG , 1-1 / 4 cale by to zrobiły, ale 1-1 / 2 cale (lub 2 cale) byłyby łatwiejsze. Twój przewód uziemiający musi mieć tylko 6 lub 8 AWG aluminium dla usługi 100 lub 60 A (tj. 3x 1/0 a 1x 6AWG jest całkowicie akceptowalny dla 100 amperów.)


1

Wybrałbym tutaj Schedule 80 PVC

Ponieważ kopanie (wykopanie) do 22-24 "potrzebnego kanału kablowego z PCV nie stanowi dla ciebie problemu, użyłbym 2-calowego kanału PVC Schedule 80 (nie rury kanalizacyjnej!) Z prefabrykowanymi szerokimi zamiataniami na każdym końcu, aby obrócić bieg nad ziemią .

Zapewnia to dużo miejsca na ulepszenie do 100 lub 125A w dół drogi, nawet jeśli dopiero teraz ustawiasz 60A, a także zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrym pomysłem jest również drugi przewód kablowy z PCW o rozkładzie 80 cm (80 cm) dla otwartych wykopów (przewód jest tani w porównaniu z koniecznością ponownego wypożyczenia koparki).

Używaj pojedynczych przewodów, NIE kabli tutaj

Przeciąganie kabli przez kanały to przepis na frustrację i przekleństwa, oprócz ich rażącego użycia wypełnienia kanału w porównaniu do pojedynczych drutów. Biorąc pod uwagę, że na razie korzystasz z 60A, użyłbym miedzi 6HG THHN / THWN-2 do gorących i neutralnych z miedzianym drutem uziemiającym 8 lub 6AWG (izolowany lub goły).

Zwiększanie się (z aluminiowymi gorącymi i neutralnymi 1AWG lub 1 / 0AWG aluminiowymi przewodami uziemiającymi z miedzi 6AWG) jest teraz możliwe, ale nie powinno być potrzebne, ponieważ większość PTHP (pakowanych terminali pomp ciepła lub tego, o czym mówisz, mówiąc „hotel styl klimatyzator / ogrzewacz”- nie ma powodu, aby uzyskać PTAC / elektryczną jednostkę ciepła ponad PTHP w dzisiejszych czasach) wykonane dzisiaj nie idą do gryzienia się ponad 16A przy 230V, maksymalnie , tak długo, jak zachować ciepło elektryczne w trybie czuwania o rozsądnych rozmiarach (poniżej 4 kW).

Będziesz potrzebował elektrod uziemiających w strukturze

Oprócz prowadzenia pełnego podajnika czteroprzewodowego, musisz zainstalować parę prętów uziemiających (napędzanych na głębokość 8 'i co najmniej 6' od siebie) oraz przewód uziomowy elektrody 6AWG łączący je ze sobą i z podpanelem w celu struktura. Musisz także upewnić się, że śruba łącząca (zielona) śruba lub pasek łączący w podpanelu została usunięta (lub nie jest obecna w pierwszej kolejności), a także potrzebne będą oddzielne paski neutralne i uziemiające w podpanelu .

Nie oszczędzaj na panelu

Większość paneli „60A” jest raczej niewielka - użyłbym tutaj głównego wyłącznika 125 A, 24 lub 30 miejsc, aby zapewnić odpowiednie miejsce na przyszłą rozbudowę. Ponadwymiarowy główny wyłącznik podpanelowy można pozostawić w środku, ponieważ służy on po prostu jako element odłączający podajnik dla konstrukcji. Wreszcie, musisz upewnić się, że panel i występy wyłącznika są dokręcone zgodnie ze specyfikacją za pomocą klucza dynamometrycznego lub śrubokręta calowego funta (jest to nowy wymóg w NEC 2017).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.