Dwa ściemniacze (dla dwóch osobnych świateł) w jednej skrzynce przyłączowej, w której ze ściany wychodzą tylko biel, czerń i czerwień


0

Tak więc, 40-letnia kamienica, w obszarze „rec room” dolnej podłogi / piwnicy znajdują się dwie lampy sufitowe. Dwa pokrętła / przełączniki ściemniacza (wciśnij, aby włączyć lub wyłączyć, przekręć, aby włączyć funkcję ściemniacza) w jednym gniazdku w pobliżu drzwi. Jeden zmarł, więc postanowiłem zaktualizować za pomocą kilku ładnych ściemniaczy Lutron z oceną LED (przełącznik + suwak).

Zdejmij panel czołowy, wyjmij moduły ściemniacza, a oba ściemniacze mają dwa czarne przewody wychodzące, bez znaków identyfikacyjnych. Na ścianie jest czarny, czerwony i biały drut. Nie byłem mądry i nie zrobiłem zdjęcia, ani nie śledziłem, który drut poszedł gdzie, opierając się na instrukcjach Lutrona, aby mnie przez to przejść. Wyłączyłem wyłącznik, usunąłem stare przełączniki i podłączyłem nowe przełączniki w sposób, który moim zdaniem był właściwy, zgodnie z instrukcjami.

Cóż, jeden przełącznik włącza teraz oba światła, a ten suwak przyciemnia oba światła, drugi przełącznik nic nie robi, ale suwak przyciemnia jedno światło.

Lutrony mają czarny, czerwony, czerwono-biały i zielony (uziemienie, które ostatecznie przykręcę do tylnej części skrzynki przyłączeniowej).

Dotarłem do tego stopnia, że ​​czerń jest zwykle gorąca, więc czerwony i biały muszą być „podróżnymi” przewodami do oddzielnych opraw oświetleniowych, i próbowałem podłączyć czerwony na każdym ściemniaczu do tych, jeden do czerwonego, jeden do biały. Inne, ale podobne zachowanie na przełącznikach i suwakach.

Wszelkie porady (inne niż „zadzwoń do elektryka, mook!”)?


1
Przewody podróżne nie wchodzą w grę, dopóki światło nie jest sterowane za pomocą dwóch przełączników. Liczba świateł nie ma z tym nic wspólnego, dowolna liczba świateł równa się 1 światłu w odniesieniu do przełączników.
Harper

1
Czy w tej puszce znajdują się inne przewody? Skręcone razem lub wepchnięte w plecy?
Harper

Prawdopodobnie jednym z przewodów jest linia gorąca (zawsze gorąca) i należy ją podłączyć do linii gorącej obu przełączników. Pozostałe dwa są przełączane na gorąco - jeden przechodzi na przełączany styk na gorąco jednego przełącznika, a drugi na przełączany styk na gorąco drugiego przełącznika. Zidentyfikuj, który drut jest gorący.
Jim Stewart,

w tym polu przełączników prawdopodobnie nie ma neutralnego. nie będzie można używać ściemniaczy wymagających trzech przewodów.
Jasen

Czy te ściemniacze Lutron są w stanie stosować 1-biegunowe lub 3-drożne? Jeśli jeden z przewodów jest używany jako przełącznik 1-biegunowy, nie jest używany lub podłączony do jednego z pozostałych przewodów?
Jim Stewart

Odpowiedzi:


2

Myślę, że źle zidentyfikowałeś „gorący” drut. Czy masz multimetr? Zakładając, że twoje urządzenie jest rzeczywiście uziemione, ostrożnie zmierz napięcie między czerwonymi, czarnymi i białymi przewodami do urządzenia. Jeśli tylko jeden ma 120 woltów, to jest to twój gorący drut. Jeśli 2 przewody mają 120 woltów, to ktoś zrobił coś złego i podłączył przełączniki, aby przerwać przewód neutralny.

Innym sposobem ustalenia, który drut jest gorący, jest ściągnięcie opraw oświetleniowych i zbadanie okablowania. Nie rozłączaj niczego bez robienia notatek o tym, jak zostało najpierw podłączone!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.