Klejenie elementów metalowych i szklanych lampy (Artemide Demetra)


0

Muszę naprawić lampę Artemide Demetra Parete (ścienna). Gdy został trafiony przez przypadek, jego ramię uderzyło o stojącą obok szafkę, najwyraźniej wystarczająco twardą, aby mogła oderwać się od niej osłona. Jak widać na dwóch zdjęciach, pokrywa najwyraźniej została przymocowana do podstawy za pomocą sześciu plam kleju. Do tego, co mogę określić, ciało jest wykonane z metalu, szklanej pokrywy.

Moje pytanie brzmi: jakiego rodzaju kleju (lub innego mechanizmu) używa w takich przypadkach najlepsza praktyka wzornictwa przemysłowego? Jeśli rzeczywiście jest klejem, działa z metalem i szkłem, toleruje znajdujące się w pobliżu źródło ciepła i umożliwia bezproblemowe usuwanie go przez personel naprawczy.

(Nie zwracaj uwagi na białe ślady widoczne na drugim zdjęciu: wynikają one ze wstępnych prób naprawy prawdopodobnie nieodpowiedniego materiału, który był pod ręką.)

AKTUALIZACJA Cztery z sześciu postów są nieco wyższe. Ich blaty są w kolorze metalu (bez farby), pozostałe dwa blaty są białe (podobnie jak reszta ciała). Nie ma śladów jakiegokolwiek alternatywnego materiału na żadnym stanowisku. Gdyby istniał taki materiał, mógłby on spaść, gdy odpadła okładka, ale wydawałoby się mało prawdopodobne, aby stało się to wszędzie naraz. Są też dwa małe wycięcia przylegające do dolnych słupków, być może ich jedynym celem było włożenie osłony pod odpowiednim kątem obrotu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Widzę sześć słupków w metalowej części, z których cztery wyglądają, jakby były wyższe. Wygląda na to, że te cztery elementy zostały przyklejone do czarnego kawałka. Czy istnieje jakiś rodzaj alternatywnego materiału, który jest wklejany na te słupki w celu amortyzacji szkła, czy jest to po prostu to, że te słupki są odlewane w metalu o innej wysokości / rozmiarze?
Michael Karas

Wygląda to na kiepską konstrukcję przemysłową w przypadku korzystania z tego typu zespołu. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​tego typu rzeczy nie są rzadkością w tego typu drogich urządzeniach od projektantów, którzy mają niewielką wiedzę na temat projektowania / budowy prawdziwego produktu konsumenckiego. Po sprawdzeniu ceny na Amazon widzę, dlaczego tak bardzo chcesz to naprawić.
Michael Karas

@MichaelKaras Masz rację: cztery posty są nieco wyższe. Zaktualizowałem odpowiednio opis. Osobiście podoba mi się ogólny projekt (kształt itp.), Ale nie jestem też pod wrażeniem fizycznej realizacji. W każdym razie chcę ponownie założyć osłonę w sposób półtrwały, który przypomina oryginalne ustawienie i umożliwia dostęp do wnętrza głowy, np. Kiedy trzeba wymienić diodę LED.
Drux

Odpowiedzi:


1

Naprawiłbym to za pomocą elastycznego kleju o nazwie E6000. Jest to reklamowane jako mocny klej do metalu i szkła.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(Źródło obrazu na stronie produktu Amazon )

Elastyczny charakter tego kleju oznacza, że ​​zapewni on pewną izolację między częścią szklaną a metalowymi słupkami. Przed użyciem upewnij się, że wykonałeś bardzo dobrą robotę, usuwając wszelkie resztki kleju, farby lub oleje z palców. Alkohol i waciki Q-Tip to moje narzędzia do ostatniego etapu czyszczenia.

Klej E6000 może wypełnić niewielką szczelinę, ale ma również tendencję do rozprzestrzeniania się wokół miejsca, w którym jest nakładany, więc upewnij się, że trzymasz szklaną płytkę płaską (poziomą) po ustawieniu jej na słupkach. Klej ten będzie mocno przylegał do nieporowatych materiałów, a jednocześnie będzie łatwy do usunięcia. Użyłem go nawet do przyklejenia magnesów do pokryw białych znaczników tablicy, aby móc przykleić znaczniki do powierzchni białej tablicy.


+1 Czy możesz również wskazać, jak może działać peeling. Wymagałoby to zastosowania rozpuszczalnika, prawda?
Drux

@Drux - powierzchnia czterech słupków jest tak mała, że ​​po prostu wymaga delikatnego, ale ciągłego pociągnięcia za osłonę, aby zwolnić ją ze słupków. Możliwe, że zbytnio martwisz się o zdjęcie osłony. Elementy opraw oświetleniowych LED mają trwać długo w normalnych scenariuszach użytkowania. Za pięć lub więcej lat może być prawie niemożliwe, aby nawet znaleźć zamiennik LED. Poza tym istnieje prawdopodobnie większa możliwość uszkodzenia modułu przetwornicy mocy w centrum, a wymiana prawdopodobnie jeszcze trudniejsza.
Michael Karas

W porządku, w porządku.
Drux
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.