Gość wepchnął moją prysznicową płytkę ścienną. Jak mogę to naprawić?


15

Niektórzy goście zatrzymali się w naszym domu kilka dni temu, a jeden przypadkowo oparł się trochę na ścianie prysznica. Pozostawiając odstęp między czymś, co wydaje się być płytą kartonowo-gipsową lub podłożem, a faktyczną płytką!

Teraz nie mamy zamiaru wydawać setek na zburzenie go i zastąpienie. Więc czy jest to konieczne, czy możemy po prostu wypełnić pęknięcia wypełniaczem lub cementem? Czy to jest opcja?

Płytka pchana


10
Zaryzykowałbym odgadnięcie, że działo się tam coś więcej niż „pochylanie się”; lol.
Jimmy Fix-it

2
bez wątpienia w moim umyśle tbh: ((
domErving

7
Setki? To teraz robota w łazience. Albo praca w jelitach w łazience i cokolwiek obok lub później.
Mazura

1
Czy masz dostęp do drugiej strony (bez usuwania płyty gipsowo-kartonowej po drugiej stronie)?
Hot Licks,

@HotLicks - To świetny pomysł, nawet jeśli musisz ściągnąć płytę gipsowo-kartonową w dół.
Mazura

Odpowiedzi:


41

Masz tutaj dwie opcje

  1. Gwizdaj obok cmentarza i dobrze doszczelnij. To będzie nie w pewnym momencie, ale może nie dzisiaj? (Naprawdę nie polecam tego robić)
  2. Zerwij go i napraw. Ponieważ nigdy nie powinieneś być w stanie tego zrobić, aby wziąć prysznic . Masz poważne problemy. Założę się, że nie postawili poprawnie tablicy rezerwowej (lub nie wsparli jej, powiedzmy, że drewno za nią) i po prostu ułożyli kafelki od razu do tablicy jako szybką poprawkę. Tablica pomocnicza 1/4 "zepsułaby to łatwo ORAZ w sposób, w jaki pokazujesz.

1
Albo wilgoć wróciła i zepsuła grzbietu.
Hot Licks,

13

O ile ta osoba nie była ogromna i nie uderzyła w ścianę, to uszkodzenie jest dowodem na poważnie niespełniającą wymagania ścianę prysznicową. W każdym razie należy go wypróbować i wykonać ponownie.

Jeśli dno wanny lub prysznica zostanie umieszczone tak, że ściana musi być jednowarstwowa (zielona płyta ścienna lub płyta cementowa), dobrym pomysłem może być umieszczenie blokowania między kołkami. Może blokowanie 2x4 na wysokości ramion i blokowanie 2x8 wyśrodkowane na wysokości 36 "nad podłogą do przyszłej instalacji uchwytów. Długi 42-calowy poziomy pasek na długiej ścianie jest przydatny nawet dla młodych i mobilnych użytkowników, a 24-calowy poziomy pasek na ścianka końcowa pomaga w wejściu i wyjściu z prysznica z wanną.

EDYCJA Widziałem jedną przeróbkę prysznicową, w której oryginalny podkład był standardową płytą kartonowo-gipsową 1/2 ", ale przeróbka pod nową płytką była pojedynczą warstwą cementowej płyty podkładowej o grubości nieco mniejszej niż 1/2". W tym zadaniu kafelki użyte w ścianach prysznica pozostały na porcelanowych płytkach podłogowych 18 x 18 cali, o wiele mocniejszych niż standardowe płytki ścienne do kąpieli. (Na pewno było to trudnym zadaniem.)

Oryginalną płytę gipsowo-kartonową usunięto do miejsca, w którym płytka się zatrzymała, a podkładkę podkładkową umieszczono na krawędziach kołków, tak aby zewnętrzna powierzchnia nowego podkładki zrównała się z płytą kartonowo-gipsową 1/2 "powyżej. Ale blokowanie uchwytów było włożona przed podkładki i była ustawiona w jednej linii z ćwiekami. Nie pamiętam, czy podkładka podkładki została umieszczona na blokowaniu, więc między ćwiekami była lub mogła być niewielka przerwa między plecami a blokowaniem.

Kilka lat później zainstalowałem poręcze ze śrubami w bloku i musiałem uważać, aby nie wkręcić zbyt mocno. Później zdałem sobie sprawę, że mogłem wlać silikonowy uszczelniacz do otworów w płytce, aby przelać się do szczeliny powietrznej, i dlatego zapewniłem wsparcie dla uchwytów.


8

Ponieważ podstawa się zapięła, prawdopodobnie jest to sheetrock. Wiele domów z płytkami ma gorsze podłoże jak sheetrock, jeśli nie jest regularnie uszczelniona, dostaje się do niej wilgoć i zaczyna się rozpadać. Czy możesz to naprawić? Moim zdaniem naprawy w tym zakresie będą trwały co najwyżej przez krótki czas, ponieważ baza jest już złożona. Koszt instalacji nowego podkładu i płytki może być wykonany o wiele mniej niż 1k i mniej niż 500, w zależności od rodzaju płytki jako projekt DIY. Co najmniej, jeśli próbujesz naprawić uszkodzony podkład, należy go usunąć do kołka po każdej stronie uszkodzonego obszaru. Zainstaluj nowy podkład i wyczyść i ponownie użyj płytek. Widziałem także nowe kafelki używane jako paski akcentujące na górze i na dole obszarów kafelkowych, kiedy zdarzyło się to zrobić na taniej, ale wciąż szybko przewracając dom. Będąc na środku ściany będzie trudno dopasować, ale można go naprawić,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.