Jak pozbyć się CO₂ w domu z klimatyzacją w gorące lato?


21

Ostatnio mierzyłem stężenie CO₂ podczas wielu nocy, a poziomy w sypialni, w której śpię, są bardzo wysokie i niezdrowe (ponad 1600 ppm).

Poziomy CO₂ w ciągu kilku dni, osiągając maksimum ponad 1600 ppm
Używam monitora AirVisual, który jest bardzo precyzyjny i wychwytuje trendy. Ostatniej nocy otworzyłem okno i dlatego CO₂ jest niższe. Ale we wszystkie pozostałe dni to ponad 1400-1600 ppm.

Wysoką koncentrację uzyskuję tylko wtedy, gdy śpię, więc zakładam, że CO₂ pochodzi ode mnie. Ponieważ okna są zamknięte, a drzwi zamknięte, CO₂ zostaje uwięziony.

Problem polega na tym, że latem temperatury na zewnątrz przekraczają 95 F (35 C) przy wysokiej wilgotności, a ja mam klimatyzację w środku. Jeśli otworzę okno, ciepło nadchodzi bardzo szybko, a następnie klimatyzator musi wykonać dodatkową pracę, co oznacza stratę pieniędzy i zasobów. I to jest ta sama sytuacja w nocy.

Jak pozbyć się CO₂ w domu bez otwierania okien, gdy jest gorąco?

EDYCJA: Po przeczytaniu wszystkich świetnych sugestii wypróbowałem nowy pomiar z urządzeniem daleko od łóżka, więc mój oddech nie wpłynie na niego. Sprawdziłem także liczniki i nie mogłem znaleźć żadnego. Wczoraj wieczorem zamknąłem okno i drzwi około 23:00 i koncentracja zaczęła powoli rosnąć. W nocy poziomy CO2 znacznie wzrosły (patrz wykres poniżej). Rano otworzyłem okno i powoli zaczęło się zmniejszać. Nie mam wątpliwości, że w pomieszczeniu jest dużo CO2. Więc moje pytanie jest ważne. Jak pozbyć się CO2 lub innych gazów / oparów w tym celu w gorącym, wilgotnym klimacie. Czy HRV jest jedynym rozwiązaniem?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


21
Jakiego urządzenia używasz do określania stężenia dwutlenku węgla (CO2) na poziomie 1600 ppm? Czy jesteś pewien, że to jest poprawne? Czy zmierzony poziom zmienia się wraz z porą dnia?
Jim Stewart,

7
Zmierz CO2 na zewnątrz sypialni. Jeśli jest znacznie niższy, użyj wentylatora, aby włączyć powietrze w sypialni. Jeśli poziom CO2 jest podobny, możesz mieć nieszczelne urządzenie. Dopóki tego nie rozwiążesz, otwórz okno po obu stronach domu. Twoje zdrowie jest ważniejsze niż klimatyzacja.
John Hanley,

1
@JohnHanley, to dobry pomysł, aby zmierzyć to na zewnątrz. Zrobię to w celu przetestowania, ale już domyślam się, że na zewnątrz jest niżej, ponieważ kiedy otwieram okno, stężenie CO2 znacznie spada. Prawa Ficka są również po mojej stronie. Mam też włączony wentylator, więc wymusza to wychodzenie CO2.
Physther,

1
@Agent_L, o 20 (20 wieczorem) wchodzę do pokoju, żeby obejrzeć coś przed snem. Obudź się o 7 i otwórz drzwi.
Physther,

3
Gdzie ten czujnik jest fizycznie umieszczony względem ciebie podczas snu? Jeśli jest na stole obok łóżka i ty stoisz przodem do niego, być może wypaczasz liczby, oddychając bezpośrednio na nim. Opuszczenie przed przebudzeniem można wyjaśnić przez przewrócenie się i odwrócenie czujnika. Przesuń czujnik po pokoju i sprawdź, czy liczby się zmienią.
bta

Odpowiedzi:


22

Potrzebujesz wysokowydajnego wymiennika ciepła.

https://en.wikipedia.org/wiki/Heat_recovery_ventilation

Zasadniczo przepuszczasz świeże powietrze, ale wcześniej ochładzasz je, jednocześnie podgrzewając wychodzące powietrze. Zazwyczaj jest instalowany w centralnych systemach HVAC.

Wymaga konserwacji, aby była wydajna i jest często pomijana przez wykonawców, ponieważ trudno jest zauważyć, kiedy nie działa.


1
Przydatne byłoby również przeniesienie wilgoci z powietrza wlotowego do powietrza wylotowego; czy to też można zrobić?
Daniel Griscom,

3
@DanielGriscom istnieją warianty, które mają, tak.
Harper - Przywróć Monikę

1
Posiadanie małego źródła powietrza do makijażu może naprawdę poprawić powietrze w domu +
Ed Beal

5
Wszyscy zawsze ignorują V. W dzisiejszych hermetycznie zamkniętych domach potrzebujesz wlotu świeżego powietrza, nawet jeśli nie dostaniesz HRV.
Mazura

@DanielGriscom Rekuperatory rotacyjne odzyskują zarówno ciepło, jak i wilgotność. Nazywany także „kołem termicznym”.
Agent_L,

20

To naprawdę wysoki poziom CO₂. Musisz dowiedzieć się, co go powoduje i naprawić, to nie jest normalne.

Najbardziej prawdopodobnymi podejrzanymi są urządzenia opalane gazem z nieszczelnymi otworami wentylacyjnymi - podgrzewacz ciepłej wody, suszarka? (Prawdopodobnie nie twój piec, od lata!)

W międzyczasie poważnie otworzyłem niektóre okna i zassałem je, co jest niebezpiecznie wysokie, jeśli dokładne.


2
Ta odpowiedź jest szczególnie poprawna, jeśli weźmie się pod uwagę nowy wykres: jeśli OP nie pójdzie spać o 20:00 i nie wstanie o 5 rano, bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie kuchenki gazowej.
Sanchises

11
Głosuję za bardzo niedokładnym miernikiem CO2. Najpierw sprawdź to
Carl Witthoft

3
@CarlWitthoft, nie sądzę, że kalibracja stanowi problem. Jestem prawie pewien, że wartości mieszczą się w tym zakresie. Urządzenie może również mierzyć PM2,5, który sprawdziłem na oczyszczaczu powietrza. Pokazuje bardzo dobre wartości. Wiem, że istnieją dwa różne czujniki, ale ufam, że to dobry instrument i jest nowy (zbliżony do czasu kalibracji). Poza tym czuję się bardzo zmęczony w nocy i budzę się z bólami głowy, gdy okno jest zamknięte. Przy otwartym oknie czuję się świeżo. Tak czy inaczej, pytanie brzmi: jak pozbyć się CO2 z tym urządzeniem lub bez niego.
Physther,

5
@ jkf, 1600 ppm to „chcesz to naprawić” - wysoki, ale to nie jest niebezpieczne: prawdopodobnie możesz odetchnąć całym swoim życiem z niczym gorszym od sporadycznego bólu głowy. Dla porównania OSHA i NIOSH stwierdzają, że długotrwałe narażenie powinno być utrzymywane poniżej 10 000 ppm, podczas gdy ACGIA zaleca utrzymywanie narażenia poniżej 5000 ppm. Poziom narażenia „bezpośrednio niebezpiecznego” wynosi około 30 000–40 000 ppm.
Mark

6
„To naprawdę wysoki poziom CO₂”. [potrzebne źródło]
Mazura

4

Jakiego rodzaju klimatyzacji używasz? Niektóre tylko chłodzą powietrze wewnątrz, a inne wykorzystują świeże powietrze z zewnątrz. W kawiarni lub klubie obowiązują normy dotyczące ilości świeżego powietrza, jakie musi włożyć klimatyzacja w danym okresie czasu.

Sugerowałbym następujące:

  1. zmierzyć stężenie CO₂ na zewnątrz, aby porównać je z wewnętrznymi stężeniami CO₂.
  2. Zmierz stężenie CO₂ w niedzielę podczas pobytu w domu. Czy to zwiększa tę samą kwotę?
  3. Spróbuj obliczyć, ile O₂ zamieniasz w CO₂ podczas snu, i oszacuj, jak duże powinno być stężenie CO after po jednej nocy. Jeśli jest ono znacznie wyższe niż mogłoby to wynikać wyłącznie z oddychania, poszukaj innych rzeczy, które mogą zwiększyć CO₂ w twoim pokoju.

1
Trzeci punkt ma wiele sensu i na pewno poprze pomysł, żebym był jego źródłem. Wkrótce dokonają obliczeń. Dziękuję za sugestię!
Physther,

-3

Możesz także spróbować: Zdobądź rośliny w miejscach, w których występuje wysokie stężenie CO2. Jeśli nie ma słońca, użyj roślin, które w tej sytuacji są dobre.


6
To okropna rada. Rośliny nie absorbują CO2 w nocy (w rzeczywistości zwiększają problem). Bez światła nie ma sposobu, aby mogli przeprowadzić fotosyntezę, ale będąc żywymi organizmami potrzebują energii, aby przetrwać. W takim przypadku energia ta może pochodzić tylko z tlenu.
Damon

@Damon dobry punkt - rośliny oddychają nocą emitując CO2, tzn. „Spalają” węgiel, który zgromadzili z CO2, gdy było światło. Saldo netto rosnącej rośliny jest nadal takie, że pochłania CO2, ale robi to w ciągu dnia. Kiedyś napisałem o tym odpowiedź na temat biologii SE ...
Peter - Przywróć Monikę

1
Możesz zrobić pokój do uprawy w szafie, aby rośliny były w cyklu, w którym zapalają światło w nocy i są w ciemności w ciągu dnia.
Arluin

2
@Arluin, jeśli ma siedzibę w USA, to przepis na wizytę DEA.
GalacticCowboy

3
@GalacticCowboy: Dobrze. Potrzebują rozmowy.
Joshua,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.