Condensor poszedł, facet z HVAC obwinia elektryka, czy to możliwe?


15

Moja nowa jednostka HVAC, kondensator zmarł. Urządzenie ma naklejkę z napisem:

Minimalne natężenie prądu w obwodzie 32 A
Maksymalny bezpiecznik / wyłącznik 50

Elektryk poprowadził przewód 8-metrowy z 40-amperowym przerywaczem do prądu przemiennego. Facet z HVAC mówi mi, że powinien to być obwód 50 A z przewodem o grubości 6.

Facet z HVAC zastąpił kondensator, elektryk zastąpił 40-amperowy przerywacz 50-amperowym, ale nie poprowadził linii o grubości 6.

Facet z HVAC chce 750 dolarów za pracę nad wymianą kondensatora w fabrycznie zainstalowanym urządzeniu.

Myślę, że moje pytania to:

  1. Czy jest to w ogóle możliwe, aby kondensator wypalił się z powodu braku prądu elektrycznego?

  2. Czy elektryk był wyraźnie winny, czy też urządzenie powinno było pracować z wyłącznikiem 40AMP?

  3. Czy facet HVAC ma jakąkolwiek winę za to, że nie sprawdził przebiegów elektrycznych przed zainstalowaniem urządzenia?

  4. Czy praca wyłącznika 50 A na przewodzie o grubości 8 jest bezpieczna / wystarczająca / właściwa?

Jestem w trakcie gry wskazującej palcem i to ja utknąłem tutaj z rachunkami. Dzięki za wszelką pomoc!


1
6 ga to większy drut (przenosi większy prąd, tzn. Jest „lepszy”) niż drut 8 ga. Gdyby 40-amperowy przerywnik się nie wyłączył, nie wyobrażam sobie, aby przyczynił się do problemu. Dla porównania mam wyłączniki 50 A dla 5 ton AC.
kowal37

2
Przepraszam, pomieszałem numerację przewodów. Przebieg to mniejszy drut, 8 gauge, a faceci HVAC mówią, że powinien być 6 gauge. Zredagowałem swój oryginalny post, aby każdy nowy użytkownik mógł otrzymywać prawidłowe informacje. 40-amperowy przerywacz nie wyłączył się, ale osoba, która wyłączyła go ręcznie, przełączając wyłącznik, powiedziała, że ​​wydaje dźwięki i dlatego zabiła moc wyłącznika. HVAC wymienił tylko kondensator i pozostawił styki wyłączone. Elektryk wymienił 40-amperowy wyłącznik na 50-amperowy. Do @dandavis, jakie jest uzasadnienie Twojego komentarza?
CD Brian

2
Twoja edycja nieco zmienia obraz . Nadal uważam, że 8AWG mieści się w określonych granicach jednostki A / C, chyba że długość kabla jest bardzo długa. Jeśli chodzi o to, czy wyłącznik 50 A jest dozwolony na przewodzie 8 AWG, to bardzo ostro zależy od specyfikacji silnika i mamy eksperta w tej części Kodeksu, który, mam nadzieję, włączy się. Jak długo trwa kabel?
Harper - Przywróć Monikę

5
Twój facet od hvac nie zna kodu w systemach hvac, można użyć większego wyłącznika niż wireize, aby umożliwić rozpoczęcie, ponieważ minimalna amp amp jest 32 amperów numer 8 drut jest w porządku, a jeśli 40 nie zadziałało, jest legalne, nawet numer 8 z 50 wzmacniacz, chyba że na tabliczce znamionowej podano inaczej, że elektryk zrobił to poprawnie. Uwaga: Jestem elektrykiem i posiadam uniwersalną licencję EPA 608.
Ed Beal

2
Jeśli przez „skraplacz” masz na myśli „całą jednostkę zewnętrzną”, czy możesz nam powiedzieć, która część zawiodła? Elektronika? Kompresor? Wentylator?
Agent_L

Odpowiedzi:


21

Zgodnie z krajowym kodeksem elektrycznym (zakładając, że jesteś w USA), # 8 wynosi do 40 A, minimalna wartość natężenia prądu w obwodzie (MCA) wynosiła 32A, więc nie wystąpił problem z pierwotnie wybranym przez Ciebie drutem. Ocena MCA opiera się już na czynnikach 125%, więc NIE musisz tego robić ponownie, jeśli masz już ten numer na tabliczce znamionowej.

Podsumowując, facet z HVAC próbuje uniknąć odpowiedzialności za wadliwy produkt.

Ponadto „buczący” dźwięk nie wydobywałby się z wyłącznika, gdyby nie był luźny. Ten dźwięk był prawdopodobnie wynikiem awarii kondensatora rozruchowego.


10
Może chcę wyjaśnić, że przewód o przekroju 8 dla wyłącznika 50 A (jak został później zainstalowany) nie jest w porządku (ponieważ jest to wyraźna część pytania); Przeczytałem to w twojej odpowiedzi, ale nie jest wyraźnie oddzielone od głównej odpowiedzi (czy leżał facet z HVAC).
Joe

Prawdopodobnie należy dodać, że w przypadku nr 1 możliwe jest spalenie silnika przez niedostarczenie wystarczającej ilości soku, ale wydaje się, że powinno być wystarczająco dużo, biorąc pod uwagę specyfikację.
JimmyJames

3
@Joe - właściwie jest OK, ponieważ jest to sztuka. Sytuacja 440 - to, co mówi tabliczka znamionowa, przebija tutaj normalne zasady amp amp.
ThreePhaseEel

12

Przewody i wyłączniki ograniczają prąd. Oznacza to, że drut nagrzewa się i ostatecznie ulega awarii (pali się), jeśli obciążenie (kondensator) pobiera zbyt duży prąd lub wyłącznik wyłączy się, gdy wyczuje zbyt duży przepływ prądu, zakładając, że wyłącznik działa.

Urządzenie pobiera wymagany prąd dla danego napięcia wejściowego. Jeśli wyłącznik nigdy nie wyłączył się, a drut nigdy nie zawiódł, wówczas kondensator prawie na pewno był uszkodzony, ponieważ nie ma mechanizmu, za pomocą którego drut lub przerywacz mogłyby wnieść większy prąd do uszkodzenia. Prąd wytwarza ciepło, a ciepło niszczy rzeczy elektryczne.

Kondensor albo był wadliwy fabrycznie, albo nieprawidłowo podłączony / źle podłączony w taki sposób, że zawiódł po instalacji, ale nie pobierał wystarczającej ilości prądu, aby wyzwolić wyłącznik lub stopić okablowanie.

Wszystkie palce powinny wskazywać na wadliwy kondensator.


1
Możliwe, że zbyt duży spadek napięcia mógł spowodować problem.
Loren Pechtel

5
@Loren - Moja sterówka to przekaźniki ochronne i przemysłowe regulatory napięcia ... Czy sprzęt konsumencki jest tak źle zaprojektowany, że różnica spadków linii między podobnymi miernikami kabli powoduje nieprawidłowe działanie lub awarię?
schadjo

2
@LorenPechtel spadek napięcia do 50 stóp w trybie 8AWG, nawet przy 50 A, jest smidge powyżej 3 V ... jeśli kondensator pękł z powodu spadku 3 V (nawet jeśli to tylko 120 VAC to tylko 2,6%) nadal nazwij to wadliwym. Jestem prawie pewien, że same wariancje mocy (przerwy w dostawie prądu itp.) Powodują więcej zmian, a jednak nie masz całych obszarów miast, które cierpią z powodu rozdmuchiwanych kondensatorów, gdy moc spada.
Doktor J

Zwłaszcza, że ​​większość urządzeń prądu przemiennego jest przystosowana do pracy w zakresie 208–240 V. musiałbyś mieć duży spadek ze źródła 240 V, aby wyjść poza wszelką amerykańską tolerancję (6%?) dla zasilania 208 V.
SomeoneSomewhereSupportsMonica

5

Naklejka na agregacie skraplającym oznaczała młot MAXIMUM 50-A. Wyłącznik 40 A spełnia to wymaganie, ale wydaje mi się, że elektryk powinien był zainstalować wyłącznik 50 A, jeśli pozwala na to przewód nr 8 w tej sprężarce. Naklejka na mojej 27-letniej jednostce skraplającej Carrier 42000 kBTU / h R-22 (3,5 tony) wskazuje MAX HACR CKT-BKR 40, a wyłącznik to 40-A.

Czy technik HVAC wiedział, że w obwodzie jest wyłącznik 40 A i mimo zastrzeżeń przystąpił do podłączenia? Wydaje mi się, że technika HVAC nie może zasadnie twierdzić, że wina leży po stronie usługi elektrycznej.


Nie wiem, czy technologia hvac wiedziała, że ​​przed wystąpieniem problemu było 40 amperów. Łamacz czterdziestki nie potknął się, ale ktoś w moim biurze powiedział, że brzęczy, dlatego wyłączył go wyłącznikiem w pozycji wyłączonej i powiadomił mnie o problemie.
CD Brian

1
Więc wyłącznik brzęczał, czy może brzęczał agregat klimatyzacyjny? Jeśli to pierwsze, czy to oznaczałoby, że wyłącznik był wadliwy, czy też oznaczałoby, że bieżący pobór był tuż poniżej poziomu, aby wyzwolić wyłącznik, a wyłącznik był w jakimś stopniu oscylacyjny?
Jim Stewart

1
Czy ten wyłącznik znajduje się w dedykowanym pod-panelu odcinającym na zewnątrz w pobliżu agregatu skraplającego, czy też jest w dużym panelu z innymi wyłącznikami?
Jim Stewart

Wyłącznik w panelu głównym.
CD Brian

Jeśli brzęczyk wyłącznika w panelu głównym był buczący, to pomyślałem, że wyłącznik był niewłaściwego lub niewłaściwego rozmiaru. Czy naklejka na jednostce skraplającej określa specjalny typ wyłącznika? Mój określa wyłącznik HACR.
Jim Stewart
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.