Jaki jest najlepszy sposób na dokładne czyszczenie bezpowietrznego opryskiwacza po użyciu podkładu szelakowego


2

Będziemy używać podkładu na bazie szelaku do ścian wewnętrznych, stosując natrysk bezpowietrzny. Wiem, że należy go dokładnie wyczyścić denaturowanym alkoholem. Czytałem gdzieś, że powinienem uruchomić dodatkowy produkt przez system, ale nie pamiętam, co to było. Czy ktoś zna proces?


@ Tester101, twój link zmarł .. oto kolejny środek do czyszczenia hamulców abro.com/products/automotive/cleaners-and-degreasers/…
HerrBag

Odpowiedzi:


2

Amoniak:

„… Celem jest usunięcie szelaku z pędzla, wałka itp., Aby nie rozrzedzić szelaku, który jest jeszcze w szczotce.

Teraz wyjaśnienie; podobnie jak spirytus mineralny / rozcieńczalnik do farb nie usunie całkowicie lakieru z pędzla, tak samo alkohol nie usunie całkowicie szelaku z pędzla. Alkohol rozcieńczy szelak, ale w szczotce nadal będzie trochę szelaku. Amoniak rozkłada szelak, więc mycie pędzla łagodnym detergentem i ciepłą wodą po namoczeniu w amoniaku całkowicie usunie wszelkie ślady szelaku. Kiedy myjemy pędzel lakierniczy rozcieńczalnikiem do farb, rozcieńczamy tylko lakier; część lakieru pozostaje do utwardzenia w pędzlu. Ale kiedy myjemy pędzel w ciepłej wodzie i detergencie (po czyszczeniu w MS / rozcieńczalniku) mydło „chwyta” pozostałe cząsteczki lakieru, dzięki czemu cały lakier jest spłukiwany z pędzla… ”


Staram się również skontaktować z tobą osobiście, ponieważ angażujemy się w identyczne projekty i możemy sobie pomóc. Mój e-mail jest w moim profilu.
Skybreaker

0

Podczas czyszczenia bezpowietrznego urządzenia po przepuszczeniu szelaku przez pompę. Rozcieńczyć amoniak równą ilością wody. Dobrze spłucz maszynę i pistolet. Po uruchomieniu rozcieńczonego amoniaku spłukać co najmniej 3 galami ciepłej wody. Dobre gruntowanie Bez garbników z szelakiem

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.