Dodanie podpanelu w mojej piwnicy


1

Chcę dodać podpanel w mojej piwnicy. Główny panel jest w moim garażu, wyższy poziom. Odległość od głównego panelu wynosi około 10 stóp. Główna moc przechodzi przez piwnicę i do panelu garażu. Jeśli dodam podpiwniczenie w piwnicy, na spodniej stronie głównego panelu nie ma miejsca, w którym mógłbym poprowadzić kabel nr 2. Wszystkie miejsca pozostawione w dolnej części pudełka są za małe.

Oczywiście główny panel znajduje się między 2 2x4. Jeśli poprowadziłem kabel między następnym zestawem 2x4, czy kodem jest w porządku, aby poprowadzić kabel, chociaż 2x4 powyżej głównego panelu, żeby przeszedł przez górną część głównego panelu, jest w porządku.

Ponadto, czy ten kabel nr 2 musi być przymocowany do 2x4 na swojej trasie?

Ostatnia rzecz. Kupuję panel 125 A i powiedziano mi, że przewód nr 2 jest wystarczający według kodu. Czy to jest poprawne? Na pewno nie potrzebuję 125 wzmacniaczy w piwnicy. Będę używał tylko 3 lub 4 wyłączników w tym pudełku do oświetlenia i gniazdek.

Chcę tylko upewnić się, że uruchomię to poprawnie za pierwszym razem, ponieważ będę wyrywać płytę gipsowo-kartonową w garażu i będę ją również wymieniać i chcę wykonać tę pracę tylko raz. 😀


1
Czy kupiłeś już kabel i ile ma w nim przewodów?
ThreePhaseEel

1
Czy to drut miedziany czy aluminiowy?
Harper

Jest to aluminium 2/2/2/4
Bob

Tak! Już kupiłem kabel.
Bob

Jaki rozmiar ma główny wyłącznik w głównym panelu?
Emerytowany główny elektryk

Odpowiedzi:


1

Weź subpanel z powrotem i zdobądź kolejny, mając na uwadze dwie funkcje:

  • Dołączona dodatkowa magistrala naziemna , nie stanowi dodatkowej opłaty
  • dużo i dużo przestrzeni. W tej chwili przestrzenie są tanie jak ziemia; żale są drogie. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi płyta gipsowo-kartonowa.

Poszukaj także

  • w pakiecie z przydatnymi „bonusowymi” wyłącznikami
  • będący rodzajem jakości (Siemens, QO, GE Qline, CH)
  • mając rozsądnie wycenione AFCI (40 USD) i kombinacje GFCI / AFCI (55 USD). Nie można używać wyłączników marki X na panelach marki Y; to nie jest lojalność wobec marki, ale kwestia odpowiedniego dopasowania.
  • tego samego typu co panel główny (jeśli cię to obchodzi)

Nie ma znaczenia, jaki jest amperaż panelu, pod warunkiem, że wynosi> 80A, ponieważ jest to wyłącznik do użycia z kablem 75A 2/2/2/4. * Nie ma nic złego w uzyskaniu na przykład podpanelu 200A , pod warunkiem, że ma wystarczającą ilość miejsc na wyłączniki. Przestrzeń nad głową zwiększa bezpieczeństwo, a także pozwala na łatwą modernizację (wystarczy wymienić kabel / wyłącznik).

Podpanel nie potrzebuje głównego przerywacza, ale jeśli taniej (z wyłącznikami bonusowymi) jest akceptacja panelu z jednym, to w porządku.


* 75A - Tak, masz rada była , że źle. Nigdy więcej nie zasięgaj porady od big-boxa. W rzeczywistości pozwól nam zrobić zakupy w odpowiednim domu z zaopatrzeniem w energię elektryczną. Większość to firmy lokalne, a większość chętnie poradzi sobie z tobą po rozsądnych cenach. Bądź z nimi szczery, że masz dość radzenia sobie z big-boxem i ich ograniczonym wyborem **, okropnymi radami i słyszałeś, że ceny prądu są w rzeczywistości lepsze w większości rzeczy.

** Podejrzewam, że właśnie dlatego umieścili cię w 2/2/2/4 Al.


Dziękuję Ci! Więc sugerujesz 80-amperowy wyłącznik, aby umieścić w głównym? Zakupiony przeze mnie panel podrzędny to kwadratowy wzmacniacz D 125 amp 12 z zestawem szyny uziemiającej do obsługi ucha 2/0 i podłączany do neutralnego.
Bob

Moja piwnica ma już kilka linii, które prowadzą do piwnicy na Hvac na pierwszym poziomie, oświetlenie we wszystkich pokojach i niektóre gniazda w kilku pokojach. Dlatego właśnie planuję użyć tego panelu do sklepów w moim sklepie i wkrótce w pokoju rekreacyjnym. W dół drogi mógłbym postawić tam małego Hvaca, ale bardzo mało prawdopodobne. Inną opcją jest umieszczenie dwóch 20-amperowych tandemowych wyłączników do piwnicy i wstrzymanie się z instalacją podpanelu.
Bob

Panel Homeline ... Standardowy big-box dreck i usztywniają cię za dodatkowy pasek uziemienia. Tandemy, więc twój panel główny jest pełny? Niedobrze. Przy tak wielu obwodach panelu głównego przechodzących w pobliżu tego panelu, możesz liczyć na przeniesienie niektórych / wszystkich z nich do tego panelu, aby zwolnić miejsce w głównym. Plus 2 spacje dla dzisiejszych ładunków lokalnych, plus 2 dla przyszłego mini-podziału, plus 2 dla ładowarki EV, mamy już 12 lat. Przestrzenie przesuwają się szybciej, niż myślisz, zwłaszcza gdy masz je do stracenia. Dostałbym przynajmniej 30. Zaufaj TPE powyżej.
Harper

0

Jeśli poprowadziłem kabel między następnym zestawem 2x4, czy kodem jest w porządku, aby poprowadzić kabel, chociaż 2x4 powyżej głównego panelu, żeby przeszedł przez górną część głównego panelu, jest w porządku.

Tak, to doskonale w porządku według National Electrical Code.

Ponadto, czy ten kabel nr 2 musi być przymocowany do 2x4 na swojej trasie?

Tak, jeśli komórka między 2x4s jest otwarta. Jeśli łowisz drut w zamkniętej ścianie, nie musisz podpierać go wewnątrz ściany.

Ostatnia rzecz. Kupuję panel 125 A i powiedziano mi, że przewód nr 2 jest wystarczający według kodu. Czy to jest poprawne? Na pewno nie potrzebuję 125 wzmacniaczy w piwnicy. Będę używał tylko 3 lub 4 wyłączników w tym pudełku do oświetlenia i gniazdek.

Przewody muszą być odpowiednio dobrane do obsługiwanego obciążenia. Wyłącznik 125 A jest znacznie droższy niż 100 A. Wtedy możesz użyć miedzi nr 3.

Nie potrzebujesz więc nr 2, jeśli nie zamierzasz w pełni załadować panelu. Jeśli jednak kiedykolwiek planujesz dodać więcej do panelu, powinieneś rozważyć podłączenie go do pełnych 125 amperów i być w stanie w pełni załadować panel w późniejszym terminie.

Powodzenia!


Jego # 2 to aluminium
Harper

@Więcej, więc byłoby to zbyt małe dla 125 wzmacniaczy.
ArchonOSX,

0

Kabel wykona zadanie, o które go prosisz, ale nie pozwoli Ci to na pełne 125A w dół drogi

Obciążalność znamionowa NEC aluminiowego kabla SE 2/2/2/4, gdy jest używany jako przewód zasilający w izolowanej ścianie, wynosi 75A (ponieważ otaczająca izolacja ogranicza cię do 60 ° C kolumny na wykresie obciążalności). Jednak 75A nie jest standardowym rozmiarem wyłącznika, więc zaokrąglamy w górę do 80A wyłącznika zgodnie z 240,4 (B). Tak czy inaczej, jest to dużo prądu dostępnego w podpanelu, więc powiększenie kabla byłoby pożądane tylko, jeśli chciałbyś więcej ulepszenia pokoju w przyszłości (powiedzmy - jeśli planowałeś w przyszłości przekształcenie piwnicy w akcesorium).

Jeśli chcesz odzyskać ten kabel i uzyskać coś większego i lepszego, musisz uzyskać kabel SER 2 / 0-2 / 0-2 / 0-1 SER, aby w pełni zasilić subpanel - daje to 115A użyteczna moc i zdolność do użycia wyłącznika 125 A zgodnie z 240,4 (B). (Oznacza to również, że minimalny promień gięcia wzrasta do około 6 "z powodu grubszego kabla.)

Co do prowadzenia kabli ...

Kabel 2-2-2-4 SER ma minimalny promień gięcia 5 "(5 razy średnica kabla 1"), więc uzyskanie skrętu w górę w górę panelu nie powinno być problemem. Będziesz musiał go podpierać w odstępach 4,5 'i w odległości 12 "od szafek centrum obciążenia, chyba że łowisz kabel przez ukrytą przestrzeń (innymi słowy: traktuj go jak tłusty NM).

Idź duży lub idź do domu!

Jednym błędem wielu osób przy wkładaniu paneli jest golenie groszy poprzez zakup panelu z zbyt małą ilością miejsca. Chociaż może teraz potrzebować tylko garść wyłączników, włożenie dużego podpanelu jest teraz znacznie tańsze niż konieczność jego rozerwania i zainstalowania dużego podpanelu później, ponieważ potrzebujesz więcej obwodów. Należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach nie można naprawdę korzystać z wyłączników podwójnych ze względu na wymagania AFCI, ponieważ 2017 NEC rozszerza ochronę AFCI na wszystkie obwody jednostek mieszkalnych (jedynym wyjątkiem jest obwód zasilający centralę sygnalizacji pożaru zgodnie z NFPA 72).

W rezultacie najlepiej postawić teraz duży subpanel. Biorąc pod uwagę, że wystarcza główny występ lub kabriolet (ponieważ główny wyłącznik w podpanelu, który ma taki panel, jest po prostu wygodnym odcięciem dla pozostałej części panelu, z wyjątkiem przypadków z kranami podajnika, o których nie musisz się martwić) , Polecam Siemens P3040L1125CU - nie jest strasznie drogi, ma dużo miejsca, jeśli podpanele nie przekraczają 200A, i jest wyposażony we wszystkie potrzebne akcesoria - wystarczy zamontować, pociągnąć śrubę łączącą, dodać przerywacze, i drut!

MOMENT WSZYSTKICH POŁĄCZEŃ ZE SPEC

Żaden mechanik nie kwestionuje znaczenia właściwego dokręcenia śrub głowicy silnika samochodu, a najgorsze, co się stanie, jeśli tego nie zrobisz, to to, że silnik się zepsuje i opuści cię. Biorąc pod uwagę, że niewłaściwie dokręcone ucho na panelu lub wyłączniku może spowodować pożar w domu , po co kwestionować znaczenie prawidłowego dokręcania połączeń elektrycznych? W rzeczywistości NEC z 2017 r. Dodał wymóg prawidłowego dokręcania końcówek i śrub łączących do specyfikacji producenta (w nowym Kodeksie jest to 110.14 (D)).

Więc weź klucz dynamometryczny cal i funt śrubokręt dynamometryczny i upewnij się, że uchwyty panelu i wyłącznika są dokręcone zgodnie ze specyfikacją producenta (zostaną wydrukowane na wyłączniku lub na etykiecie centrum ładowania).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.