Zrozumienie amerykańskich rozmiarów śrub


68

Zamierzam budować stół warsztatowy, więc robiłem zakupy. Potrzebuję wyjaśnienia na temat wielkości śrub, gdy są one reklamowane jako (przykład) 6 x 3/4 ". Wiem, że 3/4" to długość śruby, ale co to znaczy 6?

Odpowiedzi:


65

„6” to śruba wielkości 6. Skrajnie śrub są miarą wielkości łba i wielkości trzonu i są z grubsza liniowe, ale nie do końca w stosunku 1: 1 (śruba nr 8 jest nieco mniejsza niż dwukrotna średnica śruby nr 4). Nie ma dobrego systemu do konwersji miernika na skalibrowany pomiar, więc najlepiej skonsultować się z tabelą taką: http://hingedummy.info/screwinfopage2.htm

Śruby mają trzy podstawowe wymiary: miernik, gwint na cal i długość wału w calach. Możesz więc zobaczyć pomiar, taki jak 6-32 x 1 1/2 ". Oznacza to, że jest to średnica # 6, z 32 gwintami na cal (prawie dwukrotnie więcej niż normalna liczba gwintów jako standardowa śruba do drewna) oraz cal i w połowie długości. Gdy nie ma środkowej liczby (6 x 1 1/2 "), śruba ma„ normalną "liczbę gwintów na cal dla tego rozmiaru i rodzaju śruby (dla śrub do drewna nr 6, czyli 18).


3
Dobra odpowiedź. Jedyne, co mogę dodać, to to, że niektóre „normalne” śruby gwintowe mogą występować zarówno w cienkich, jak i grubych odmianach gwintów, więc możesz mieć „6 x 1 1/2” grubych ”lub„ 6 1 1/2 ”cienkich”.
Tester101

1
Zazwyczaj widzę też mierniki śrubowe o rozmiarach mniejszych niż 1/4 ". Powyżej widzę ułamki.
Jay Bazuzi

Zgadzam się ze wszystkim, z wyjątkiem „normalnej” liczby gwintów dla wkrętów do drewna, większość z nich jest znacznie grubsza lub mniejsza niż gwint na cal.
Ed Beal

7

Ta tabela może być również przydatna ...

========================================================================
Gauge  Metric equiv.  Pilot hole  Clearance hole  Masonry plug size
------------------------------------------------------------------------
 3   2.5mm      1.0mm    3.0mm      Yellow ( 5mm hole)
 4   3.0mm      1.5mm    3.5mm      Yellow ( 5mm hole)
 6   3.5mm      2.0mm    4.0mm        Red ( 6mm hole)
 8   4.0mm      2.5mm    4.5mm        Red ( 6mm hole)
10   5.0mm      3.0mm    5.5mm       Brown ( 7mm hole)
12   5.5mm      3.5mm    6.0mm       Brown ( 7mm hole)
14   6.5mm      4.0mm    7.0mm       Blue (10mm hole)
------------------------------------------------------------------------

Zobacz także tutaj i oryginał tutaj .

Uwaga: Napisałem tabelę po ponad 30 latach w handlu (budowniczy / cieśla).


Odpowiedzi, które zawierają tylko łącze, są zasadniczo niezadowolone i prawdopodobnie zostaną usunięte. Wygląda na to, że masz tutaj jakieś dobre informacje, czy możesz podać je bezpośrednio w odpowiedzi? Możesz dołączyć link do swojego profilu, jeśli chcesz promować swoją stronę.
Steven

cześć, świetne informacje! czy możesz ponownie dodać link? :)
John, dlaczego

1
Świetny stolik @ złota rączka; szczególnie przydatne, aby uzyskać informacje od kogoś, kto zna zarówno brytyjskie, jak i amerykańskie standardy. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, żebym to robił przy stole, zgodnie z komentarzem Stevena. (Chociaż przepraszam za żonę / kredyt hipoteczny ;-)). Steven, zgodnie z prośbą Johna, dlaczego, dodałem link do strony złotej rączki, ale tutaj w odpowiedzi, a nie, jak sugerowałeś, w jego profilu. Pamiętaj, że nie jestem, ani nie wiem, ani nie jestem w żaden sposób związany z złotą rączką, więc nie powinno być niebezpieczeństwa niewłaściwej autopromocji. Strona, do której prowadzi link, jest całkowicie odpowiednia i poprawia odpowiedź, więc mam nadzieję, że to w porządku.
tkp

2 pytania - czy możesz przedłużyć stół do 10 mm? I czy ekwiwalent metryczny odnosi się do głównej średnicy lub trzonu?
detly

Obawiam się, że nie widzę tutaj śrub o grubości powyżej 14 g / 6,5 mm. Może ktoś w USA może je dodać (zakładając, że jest tam, gdzie są dostępne)?
złota rączka

5

Witryny wymienione w poprzednich odpowiedziach są ładne, ale nie wyczerpujące. Istnieje kilka różnych sposobów pomiaru średnicy, które należy zrozumieć w zależności od zastosowania. Na przykład do umieszczenia śruby w otworze gwintowanym ważną średnicą jest średnica główna (największa średnica wokół trzonu, w tym gwinty). Tabela z tymi pomiarami znajduje się tutaj: http://www.engineersedge.com/screw_threads_chart.htm wraz z objaśnieniami różnych pomiarów: https://en.wikipedia.org/wiki/Screw_thread#Diameters


3

W ostatnim stuleciu, kiedy nie byliśmy pewni co do miernika śruby, niezawodną zasadą było zmierzenie średnicy łba wpuszczanego w calach. Odejmij od tego pomiaru 1/16 ", a następnie policz pozostałą 1/32". Tak więc łeb śruby o średnicy 1/4 "był wielkością 6, 5/16" był wielkością 8, 3/8 "wielkością 10 i tak dalej.
0

Pokazano mi, jak zmierzyć w poprzek łba śruby w 1/16 podwoić go i zabrać 2. tj. jeśli jest to 5/16 szóstki w poprzek podwójnej do 10 - 2 = 8

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.