Zastanawiam się nad samodzielnym zainstalowaniem sub-panelu 100A. Wszelkie wskazówki będą mile widziane


15

Moje doświadczenie: z wykształcenia jestem inżynierem elektrykiem i ogólnie jestem całkiem przydatnym facetem. Pracuję nad wszystkim, odkąd tylko pamiętam. Dobrze rozumiem układy mechaniczne i elektryczne i jestem dość pewny swojej pracy. Moje prawdziwe zmartwienie to pozostawanie przy kodzie i nie robienie niczego głupiego.

Projekt: Niedawno dostałem hybrydę wtyczek i spodziewam się wkrótce drugiego. Chcę poprowadzić pod-panel 100 A do mojego podjazdu i podłączyć JuiceBox Pro 40 240 V i kilka standardowych gniazd 120 V. Następnie zostaw miejsce na coś, co najprawdopodobniej będzie ładowarką Tesli w przyszłości.

Mam już napięcie 240 V biegnące w przybliżeniu w połowie drogi od głównego panelu 200 A do mojej jednostki AC przez przestrzeń pełzającą, a następnie trochę szczelne. Oto moje pierwsze przemyślenia - prosimy o udzielenie wskazówek tutaj. Ten projekt znajduje się w hrabstwie Santa Cruz bez osobowości prawnej. Zobacz także zdjęcia w celach informacyjnych.

 1. Przeprowadź ~ 75 'z 3-3-3-5 SER z mojego głównego panelu przez istniejącą przestrzeń do indeksowania / szczelną dla cieczy, a następnie poprowadź dodatkową cieczoszczelną ze złącza na jednostce prądu przemiennego, pod schodami, do podpanelu.
  • Czy mogę nawet użyć istniejącego wodoszczelnego (jaki wymiar musi być prowadzony do istniejącego przewodu plus dodany 3-3-3-5 SER)?
  • Czy mogę użyć tej długości szczelnej (łącznie około 50 stóp) lub czy muszę użyć rzeczywistego przewodu?
 2. W panelu podrzędnym użyj wyłącznika 50 A dla JuiceBox i wyłącznika 20 A dla 2 gniazd. Mogę również rozważyć założenie trochę oświetlenia, ale to druga kwestia w tym momencie.
 3. Z sub-panelu, uruchom 8/3 i 12/2 pod ziemią, która wyjdzie do skrzynki NEMA, która pomieści pojedynczy pojemnik 14-50, JuiceBox i pojedyncze gniazdo gangów
  • Jak głęboko musi być ten wykop? (zgadywanie 18 ")
  • Jakiego rozmiaru przewodu mogę użyć do uruchomienia i zakopania tej części przebiegu?
  • Czy w przypadku pojemników w pudełku NEMA muszą to być GFCI?

Dostałem wycenę tej pracy (wykopałem wykop) i wyszła ona z 4800 $ + pozwolenie i koszty inspekcji. Zdaję sobie sprawę, że sama miedź będzie znacząca, ale nadal wydaje mi się dość wysoka ... Czy ta praca wydaje się wykonalna dla całkiem zaawansowanego majsterkowicza? Czy w tym planie brakuje czegoś oczywistego?

Główny wyłącznik

Odporne na działanie cieczy od przestrzeni przeszukiwacza do odcięcia prądu przemiennego

AC odcięty

Schody do prowadzenia kanału pod

Proponowana lokalizacja pod panelu

Ostateczna lokalizacja JuiceBox na podjeździe

Full Res - Adnotowany album z konspektu projektu

EDYCJA: Ok, z sugestiami od wszystkich, zwłaszcza ThreePhaseEel i Harper. Wymyśliłem ten schemat. Czy ktoś zechce to trochę przejrzeć?

Kilka pytań:

1) W jaki sposób dbasz o wiele zakrętów pod kątem 90 °? Używać tylko korpusów kablowych Type-LB co 90 °? Ponadto, kiedy biegniesz wzdłuż boku domu, aby zastąpić istniejącą LFMC, w jaki sposób bierzesz pod uwagę ten mały ~ 1 "krok w dół wzdłuż biegu? Odsuń przewód od ściany? (Patrz rysunek 2 powyżej)

2) Martwię się o ilość debaty, jeśli przewody aluminiowe kontra miedziane. Prawdę mówiąc, jeśli są jakieś wątpliwości, wolałbym po prostu zapłacić trochę więcej i wybrać miedź. Jeśli stosuję miedź, czy mogę zmniejszyć sugerowane rozmiary aluminium, czy powinienem trzymać się tego samego AWG, ale po prostu przejść na miedź?

3) Ciągle słyszę o tym, że przeciąganie miedzi przez przewód jest uciążliwe ... To może być głupie pytanie, ale czy nie mogę po prostu wprowadzić miedzi przez dany kawałek i scementować to, co muszę razem, gdy będę udać się? Wydaje się, że byłoby to łatwe, a najdłuższe „pociągnięcie” byłoby 10-metrowym prostym kijem? A może sugerowana metoda poprowadzenia całego przewodu, a następnie przeciągnięcia miedzi?

Schemat propozycji projektu: Schemat propozycji projektu

EDYCJA 16.04.2018:

Dzięki wysiłkom ThreePhaseEel i Harper oraz wszystkim ich sugestiom cofnąłem się w ten weekend, aby przejrzeć plan kanałów i wydaje mi się, że mogłem znaleźć lepszy sposób. Istnieje bardzo niewielka seria przewodów, która zasila linie danych mojego septycznego kontrolera (ethernet). Wygląda na to, że dość łatwo byłoby zastąpić to przewodem 2 ", dodać korpus kanału typu T i poprowadzić kanał po lewej stronie mojego podwórza; albo przymocowany do mojego ogrodzenia, betonowej osłony drenażowej, albo mógłbym wykopać cała sprawa (praca fizyczna nie stanowi problemu) jakieś sugestie dotyczące najlepszej trasy? Mogę również przebiec pod ścianą trapezu i podnieść ją, co byłoby przyjemne z estetycznego punktu widzenia, ale na pewno byłoby trochę cholerną pracą. To sprawiłoby, że kanał prowadziłby dość prosto i wyeliminowałoby potrzebę uruchamiania dowolnego SER i mógłbym po prostu uruchomić 1-1-8-8 bezpośrednio z głównego panelu 200A do pod-panelu. Oto kilka dodatkowych zdjęć z komentarzami i schemat aktualizacji wniosku:

Zamiast tego poprowadź kanał po lewej stronie domu W górę donic, a następnie pod schodami, do pierwotnej lokalizacji pod panelem

Najnowszy schemat 16.04.2018


Tak, o ile istnieje możliwość odcięcia zasilania bez wywoływania narzędzia (a ponieważ jest to panel podrzędny, to możliwe), można to zrobić samodzielnie. W przeciwnym razie potrzebujesz zezwolenia, aby narzędzie mogło wyjść, i generalnie nie możesz uzyskać pozwolenia na pracę elektryczną bez numeru licencji (powód, dla którego nie mogłem uaktualnić własnego panelu z 150A do 250A).
virtualxtc

2
@virtualxtc Weird. W Stanach Zjednoczonych nie powinni być w stanie odmówić ci pozwolenia na pracę we własnym domu.
Harper - Przywróć Monikę

@Harper Prawidłowo, każdy powinien móc ubiegać się o pozwolenie jako Właściciel-Konstruktor.
aveach

1
Czy masz już na myśli konkretną markę i model podpanelu, czy jesteś otwarty na sugestie w tym zakresie?
ThreePhaseEel

2
A) +1 za doskonały pierwszy post! B) @virtualxtc Nie jest wymagane stuprocentowe odcięcie zasilania od panelu głównego, aby zainstalować panel podrzędny - Miałem znajomego znajomego Elektryka, który dotknął głównego wejścia na panelu głównym, aby uruchomić panel podrzędny do garażu bez przerywania moc. Ja NIE zalecający do DIYer, a ja stałem dobrze z powrotem, gdy to zrobił, ja tylko mówię, że nie jest to w 100% to konieczne .
FreeMan

Odpowiedzi:


11

Mogę wam teraz powiedzieć, że ta szczelna ciecz jest za mała na to, co chcecie zrobić

Instalator prądu przemiennego prawdopodobnie uruchomił 1/2 lub 3/4 "dla LFMC, w zależności od wielkości obwodu. Nie będzie to dobre dla twoich przewodów tłuszczowych, które wymagają 1" na pewno, jeśli nie 1,25 ”lub większy.

Nie bój się, aluminium jest tutaj!

Ponadto w przypadku drutów o tym rozmiarze użycie miedzianego kabla SER 3/3/3/5 to absolutna strata pieniędzy. Na szczycie jest koszmar zmagania się z przedłużonym przewodem i pożerania 420 mm2 wypełnienia z rażąco ponadwymiarowym neutralnym i przewody uziemiające. Zamiast tego przejdę od kabla do kanału w puszce instalacyjnej, w której planujesz opuścić przestrzeń przeszukiwania - przewód w przestrzeni przeszukiwania może być aluminium 1/1/1/3SER, który stanowi 1/3 ceny za stopę, a następnie przewody w kanale mogą być parą aluminiowych XHHW-2 1AWG dla hotsów, z miedzianą nicią THHN / THWN-2 8AWG dla neutralnego zgodnie z 215.2 (A) (2) i goły drut miedziany 8AWG do uziemienia zgodnie z tabelą 250.122. To daje ci wypełnienie 215 mm2 (90 * 2 = 180 mm2 dla hotsów, 24 mm2 dla neutralnych i 11 mm2 dla gruntu), lub połowę tego, co będziesz ciągnął przez przewód, jeśli spróbujesz zatknąć zbyt drogi kabel to. Oczywiście ze względu na łatwość ściągania, przewymiarowanie przewodu w stosunku do minimum 1 ", którego wymaga wspomniana powyżej liczba napełnienia, jest bardzo dobrym pomysłem - flex 2" lub LFMC nie jest tutaj nie na miejscu, chociaż będzie wymagał złączki redukcyjnej tam, gdzie najprawdopodobniej wchodzi do skrzynki na końcu domu.

A co z całym tym aluminiowym okablowaniem ooga-booga płonącym w twoim domu? Grube druty aluminiowe są zakończone na występach typu śruba ustalająca, które nie mają prawie tak wielu problemów jak śruby gniazdowe i nakrętki druciane (pod warunkiem, że są one prawidłowo dokręcone), podczas gdy nowoczesne okablowanie aluminiowe wykonane jest przy użyciu rodziny stopów przeznaczonych do budownictwa okablowanie (seria AA-8000) zamiast bycia starym, wybrednym materiałem klasy EC, który dostał zły rap.

Jedynym środkiem ostrożności, który naprawdę powinieneś (lub musisz, jeśli twój AHJ jest aktualny na Kod, nawet), ale jest dokręcenie występów zgodnie ze specyfikacjami producenta za pomocą odpowiedniego klucza dynamometrycznego lub śrubokręta dynamometrycznego. Jest to nowy mandat Kodeksu na 2017 r., Określony w 110.14 (D), i szczególnie dobre środki ostrożności dla aluminium, ponieważ zwykle mniej wybaczają wystające końcówki niż miedź.

Masz głębokość wykopu po prawej, ale po prostu uderz tutaj grubą fajkę i nazwij to zrobionym.

Umieszczenie krótkiego wykopu na 18 "osłonie będzie działać (oznacza to, że prawdopodobnie będziesz chciał wykopać do 24", aby było miejsce dla samego kanału), i będziesz po prostu używał do tego 2 "harmonogramu 80 PVC ( i cały bieg) .Nie zapomnij jednak o złączkach rozszerzających! Prefabrykowane łokcie z szerokim łukiem są dobrym pomysłem na zakręty przejściowe między nadziemnym a podziemnym, a także końcowe zakręty przed dotarciem do skrzynki przyłączeniowej.

W ten sposób, jeśli chcesz wprowadzić grubsze druty po włożeniu ładowarki Tesli, masz na to miejsce zamiast konieczności powrotu i wykopania przewodu, co jest dość kosztowne w porównaniu do zwykłego zakupu grubszego przewodu na początek z.

Nie zawracaj sobie głowy próbowaniem przepchnięcia kabli przez kanał

W przypadku obwodów rozgałęzionych biegnących do skrzynki NEMA użyłbym pojedynczych THWN-2 zamiast kabli - ponownie, włożenie kabla w dół przewodu sprawi, że będziesz przeklinać więcej niż musisz, szczególnie przy 2 90 stopniach zamiatania potrzebnych do bieg podziemny (zwoje powierzchni można wykonać za pomocą korpusu LR i LL). Będziesz potrzebował trzech drutów 6AWG THWN-2 (33 * 3 = wypełnienie 99 mm2) dla NEMA 14-50, do których podłączany jest JuiceBox, dwóch drutów 12AWG THWN-2 (wypełnienie 9 * 2 = 18mm2) dla gniazda 20A , oraz gołe uziemienie 10AWG (wypełnienie 7 mm2) do uziemienia całego zestawu i kaboodle (oba obwody w kanale mogą go współdzielić).

Gniazda zewnętrzne muszą być chronione przez GFCI, nie ma znaczenia, gdzie jest GFCI

GFCI chroniący zewnętrzny pojemnik (i) może być częścią pojemnika, w panelu lub gdzieś pomiędzy - Kodeks po prostu stwierdza, że ​​należy go chronić i nie dba o to, gdzie umieścisz GFCI. Umieszczenie ich w panelu może być korzystne pod tym względem, że przewód biegnący między panelem a pojemnikiem jest chroniony, a GFCI będzie lepiej osłonięty w panelu niż w pojemniku na pojemnik.

Nie zapomnij o drenażu!

Ważną kwestią związaną z zewnętrznymi obudowami elektrycznymi (skrzynki NEMA, skrzynki przyłączeniowe, szafy panelowe i tym podobne) jest to, że muszą one zostać osuszone - nie tylko kondensacja lub inna wilgoć, która musi się wydostać, potrzebujesz sposobu na ciśnienie wyrównanie między „wewnątrz pudełka” i „poza pudełkiem”, aby zapobiec różnicom ciśnienia powietrza z wbijaniem wody przez uszczelki, pozostawiając twój „szczelny” NEMA 3R nie jest w stanie wytrzymać pogody. Jest to wyraźnie dozwolone w NEC dla otworów spustowych nie większych niż 1/4 "o 314,15:

314,15 Wilgotne lub mokre lokalizacje. W miejscach wilgotnych lub mokrych skrzynki, korpusy przewodów i osprzęt powinny być umieszczone lub wyposażone w taki sposób, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do wnętrza skrzynki, korpusu lub osprzętu. Puszki, korpusy przewodów i armatura zainstalowane w mokrych miejscach powinny być wymienione na liście do stosowania w mokrych miejscach. Zatwierdzone otwory odwadniające nie większe niż 6 mm (1/4 cala) powinny być montowane na polu w skrzynkach lub korpusach przewodów wymienionych do stosowania w wilgotnych lub mokrych miejscach. W przypadku montażu wymienionych armatur odpływowych dozwolone jest montowanie większych otworów w terenie zgodnie z instrukcjami producenta.

Co do wyboru schematu i panelu

Istnieje kilka problemów z wyborem części do tego projektu, a ja zajmę się nimi kolejno, zaczynając od panelu głównego i przechodząc dalej.

Po pierwsze, po prostu nie ma wystarczającej objętości w oznaczonym woluminie korpusie kanału (jedyne, w których można się połączyć), aby zrobić to, co chcesz zrobić z tym pierwszym LB, dlatego zamiast tego zaproponowałem tam rzeczywiste pudełko . Oczywiście, jeśli chcesz mieć skrzynkę całkowicie w środku, możesz użyć LB, aby wysłać kanał dookoła zakrętu, a następnie wejść do skrzynki.

Po drugie, musisz wziąć pod uwagę obniżenie napełnienia (4-6 przewodników przewodzących prąd w przewodzie wymusza na ciebie obniżenie 80%), gdy umieścisz przewody klimatyzacji w tym samym przebiegu, co podajnik. Może to zmusić garb gorących drutów podajnika do 1/0 aluminium, co zwiększa koszty i przestrzeń, a także ponowne uruchomienie okablowania klimatyzacji zwiększając nakład pracy w porównaniu do prowadzenia nowego kanału równolegle z istniejącym przebiegiem .

Po trzecie, ten 1,25-calowy PVC prawdopodobnie nie wystarczyoversize, który ma być praktycznym przeciągnięciem na tak długim odcinku (nawet przy korpusach rur do złamania zakrętów), a po istniejącym przebiegu złamałby limit 360 stopni na zakrętach między punktami przyciągania, oprócz ostatniego do ostatniego zakrętu będąc zbyt ciasnym (nawet dla 1/2 ", potrzebujesz minimum 4" promienia od linii środkowej dla legalnego zgięcia kanału). Użycie LB zamiast tego przedostatniego gięcia poprawiłoby oba problemy z gięciem raczej ładnie. Pierwsze dwa zakręty w przebiegu można również zastąpić nadwoziami, ale potrzebujesz do tego LL i LR zamiast dwóch LB ze względu na problemy z dostępem. Co do rozmiaru i typu przewodu? Zrobiłbym nawet 2 „, jeśli to możliwe, lub 1,5” na absolutnym minimum, a sztywny harmonogram 40 nie oferuje tutaj przewagi nad LFMC, ale wymaga więcej narzędzi do pracy,

Kolejny krok - uruchomienie 2-calowego harmonogramu 80 bezpośrednio do skrzynki FS (aka odpornej na warunki pogodowe skrzynki kablowej) nie zadziała. Lepiej jest użyć innego korpusu T z reduktorem do bardziej odpowiedniego rozmiaru, aby karmić FS, a następnie wystarczy uruchomić więcej 2 ”harmonogramu 80 do skrzynki NEMA.

Teraz, gdy mamy obawy co do wyboru kanałów, mogę wam teraz powiedzieć, że macie niewłaściwy panel do pracy. To „3” przed „125” w numerze modelu twojego panelu oznacza, że ​​jest to panel trójfazowy . Chociaż teoretycznie można go użyć w układzie dwufazowym, byłoby to marnotrawstwo pełnej jednej trzeciej przestrzeni, której i tak nie ma na 12-metrowym panelu. W tej samej cenie można zamiast tego kupić Siemens PW1624L1125CU, który daje dwa razy więcej przestrzeni użytkowej (16 vs 8) oraz fabrycznie zamontowane listwy uziemiające, co jest dość pomocne dla subpanelu.

Wewnątrz panelu można użyć wyłączników GFCI do ochrony obwodów GFCI - pozwala to zamontować zwykłe odporne na warunki pogodowe gniazda w skrzynce NEMA, a także w skrzynce odpornej na warunki atmosferyczne na drugim końcu ogrodzenia. Jeśli jakiś „inspektor domowy” nie może owinąć głowy wyłącznikiem GFCI, to na nich, nie na tobie.

Jeśli chodzi o druty, chociaż możesz zmniejszyć za pomocą miedzi (2AWG lub miedź 3AWG w porównaniu do aluminium 0AWG lub 1AWG, w zależności od tego, czy odwołujesz się do reguł obniżenia, czy nie), to nic nie zyska w porównaniu do aluminium, z wyjątkiem większa dziura w twoim portfelu. Pamiętaj, że uchwyty loadcenter i tak są cynowane lub ocynkowane aluminium, więc nawet na miedzianym busscenter loadcenter jest to miedź, która stwarza inne problemy z metalami, a nie aluminium. Last but not least, musisz najpierw złożyć przewód, a następnie przeciągnąć przez niego przewody, aby zapobiec nadmiernemu rozerwaniu izolacji na drutach przez ostre krawędzie przewodów - jest to skodyfikowane w NEC 300.18 (A):

(A) Ukończ biegi. Bieżnie, inne niż tory jezdne lub nieosłonięte bieżnie, posiadające zawiasy lub zdejmowane osłony, należy zainstalować kompletnie między punktami wylotu, skrzyżowania lub łączenia przed instalacją przewodów. Tam, gdzie jest to wymagane w celu ułatwienia instalacji sprzętu służącego do eksploatacji, bieżnia powinna być początkowo zainstalowana bez końcowego połączenia na sprzęcie. Wstępnie okablowane zespoły bieżni są dozwolone tylko wtedy, gdy jest to wyraźnie dozwolone w niniejszym Kodeksie dla odpowiedniej metody okablowania.

Co do tej zmiany trasy ...

Podczas gdy 800.133 zabrania posiadania tego kabla Ethernet w tym samym kanale, co okablowanie sieciowe, to co możesz zrobić, to poprowadzić kanał dla zasilacza wzdłuż kanału dla Ethernetu bez zbytniego martwienia się o uciążliwe zakłócenia elektromagnetyczne. To i po prostu używaj harmonogramu 80 wszędzie - prawdopodobnie nie warto przełączać się tam i z powrotem, szczególnie biorąc pod uwagę, że harmonogram 80 będzie wytrzymywał małe niedociągnięcia, takie jak atak chwastów lub kosiarki lepiej niż harmonogram 40.


Jeszcze raz dziękuję! Zanotowałem wszystkie twoje sugestie. Zmieniłem podpanel na model, który podałeś i wymyśliłem nieco nowy kierunek prowadzenia kanału, co powinno uprościć rzeczy.
aveach

@aveach - również adresowane :) Konwertujesz tutaj całkiem niezłą konfigurację.
ThreePhaseEel

Do poprowadzenia kanału - czy poleciłbyś go poprowadzić przymocowany do mojego ogrodzenia, betonowej osłony drenażowej, czy powinienem wykopać całość? Ponadto, jeśli uruchomię go na ogrodzeniu lub betonie, czy musi on znajdować się w pewnej odległości od ziemi? Czy w związku z tym istnieje minimalna odległość od ziemi, jaką powinien mieć panel podrzędny?
aveach

1
@aveach - Pozwolę Harperowi się tym zająć, jak sądzę - to bardziej praktyczna sprawa niż Kodeks
ThreePhaseEel

Brzmi dobrze! @Harper jakieś zalecenia ^?
aveach

9

Jest to „spacer po parku” z wystarczającą wiedzą, ale to, co powiedziałeś, ujawnia pewne luki. Również stopień EE może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, ponieważ zachęca cię do przemyślenia lub przechytrzenia NFPA. Nie idź tam: zamiast tego bądź paranoikiem, gdy nie jesteś „tym facetem” .

(nawiasem mówiąc, zatrudnienie elektryka nie jest lekarstwem na wszystko; wraz z boomem budowlanym możesz dostać faceta z dołu, który nie wykona lepszej pracy niż ty. Jack wszystkich zawodów, mistrz żadnego , choć często lepszy niż mistrz jednego ).

Przewód

Po pierwsze, ponowne użycie przewodu klimatyzacji i szczelność na płyn nie wchodzi w rachubę. Jest o wiele za mały. Będziesz miał 2-3 druty wielkości małego palca (zapoznaj się z radą ThreePhaseEel dotyczącą zmniejszenia neutralności, jest to idealna sytuacja do tego). Biorąc pod uwagę ciasną przestrzeń, warto spojrzeć na umieszczenie A / C w nowym, większym kanale. Będzie to jednak oznaczać 4 aktywne przewodniki i możliwe obniżenie wartości znamionowej.

Jestem fanem przewodu EMT, ponieważ jest schludny i może stanowić ścieżkę uziemienia (eliminując potrzebę stosowania przewodu uziemiającego). Ale w kraju trzęsienia ziemi spodziewałbym się, że EMT rozłączy się w krytycznych miejscach, więc i tak chciałbym poprowadzić osobny przewód uziemiający. To argument za elastycznym przewodem. Flex będzie wymagał przewodu uziemiającego. Cały przewód należy przez cały czas uważać za w 100% wypełniony wodą, nawet „szczelny”.

Nikt nie użyłby kabla takiego jak UF w kanale, chyba że zna się całą masę przekleństw. Wybierz pojedyncze przewody, takie jak THWN-2. Zakładamy, że kanał jest cały czas pełen wody, więc przewody należy odpowiednio dobrać.

Biorąc pod uwagę, że robisz majsterkowanie, bądź agresywny, jeśli chodzi o przewymiarowanie za pomocą kanału. Chciałbym uruchomić 1,5 "lub 2" dla dużego biegu 100A, aby ułatwić wyciąganie grubych drutów. Nie ma nic bardziej frustrującego niż uratowanie kilku dolców za pomocą mniejszego kanału, po to, by zabrakło przekleństw i konieczności wezwania elektryka tylko po narzędzia do ciągnięcia .

Za pomocą kanału możesz mieć tylko cztery zakręty 90 stopni (360 stopni wartości zgięcia) między punktami dostępu. Będziesz potrzebować znacznie mniej niż to, aby łatwiej ciągnąć. Możesz umieszczać „korpusy kanałów” w rogach, co zapewnia nie tylko dostęp do ciągnięcia, ale także sprawia, że ​​rogi są ostrzejsze.


W przypadku podziemnego kanału sztywny przewód wymaga tylko 6 "osłony, jeśli nie jedziesz pod podjazd. To najdroższy przewód, ale twój bieg jest naprawdę krótki, więc nie ma znaczenia. Ponownie bym pomylił się po stronie dużego dla łatwego wyciągania. Sztywny musi być cięty i gwintowany na długość, więc dojedź do sklepu z narzędziami.

Sztywny liczy się również jako ścieżka uziemienia, więc będzie o dwa mniej drutów. (cóż, obwody z tego samego panelu mogą już współdzielić uziemienie, więc jeden). W takich okolicznościach powinno wystarczyć 3/4 ". 1" będzie łatwiejsze do pociągnięcia, szczególnie jeśli dodasz przewód uziemiający.

Rozmiary drutów

ThreePhaseEel przedstawił zalety aluminium. Zgadzam się.

Teraz jeden obwód w kablu jest prosty. Gdy pojawi się drugi obieg, możemy dostać się na wysokości wydajność przetwornicy zmniejsza cieplnej bo masz 4 lub więcej aktywnych przewodów. (aby uprościć, każdy obwód mieszkalny ma 2 aktywne przewody, ponieważ uziemienia i przewody neutralne 240 V nie liczą się.) To będzie 80% obniżenie wartości znamionowej względem kolumny 90C. Może to wymagać powiększenia grubego drutu podpanelowego.

Jeśli tak, może to uzasadniać oddzielenie linii klimatyzacji. Aby uciec przed obniżeniem wartości znamionowej, przewody potrzebują pewnej odległości między nimi.

Mówiąc o tabeli znanej wcześniej jako 310.16 , Code często zmusza cię do pracy poza kolumną 60C, szczególnie w przypadku drobnych rzeczy. Jednym ze sposobów jest to, że zakończenia (wyłączniki, nakrętki, gniazda, przełączniki) są oceniane tylko dla 60 ° C. Innym jest to, że niektóre kable nie mogą być cieplejsze. Dobrą wiadomością jest to, że praca w kolumnie 60C usuwa żądło z obniżki drutu 4+.

Inne rzeczy

Nie ma czegoś takiego jak wymóg dla gniazda GFCI, które w rzeczywistości jest urządzeniem kombi z gniazdem GFCI +. Potrzebujesz ochrony GFCI dla gniazd zewnętrznych, ale może być wszędzie, gdzie możesz zainstalować urządzenie ochronne GFCI.

Zasilanie urządzenia zabezpieczającego GFCI z urządzenia zabezpieczającego GFCI jest marnowane. Kilku bardzo słabych inspektorów domowych nie wierzy, że gniazdo jest GFCI, chyba że zobaczą przyciski testowania i resetowania. Dlatego istnieją naklejki lub etykiety z napisem „GFCI Protected”, które znajdują się na każdym chronionym pojemniku.

W Twoich edycjach ...

Wygląda na to, że chcesz przejść z kabla na przewody w tym korpusie kanału LB. Nie można łączyć w korpusie kanału. Kropka. (wstaw dwie strony reguł i wyjątków, które składają się na: Okres). Poprowadź kanał nieco dalej do domu i zakończ go w ładnym grubym pudełku. Łącząc dwa # 0, dwa # 8 i trzy # 10 będziesz potrzebować dużo miejsca. Chciałbym użyć splajnów inline na # 1 / # 0 i zgadnij co, będą wykonane z aluminium . Alternatywnie możesz kontynuować kanał „home” i wcale nie musisz się łączyć.

Korpus kanału typu „T” będzie w porządku, ponieważ przewody będą się rozchodzić, a nie splatać.

Obsługuję dużą liczbę zakrętów pod kątem 90 stopni, umieszczając punkty dostępu na niektórych zakrętach. Wystarczy ciało kablowe, ponieważ nie łączysz się w nim . Idealnie dążę do nie więcej niż jednego 90 między każdym punktem dostępu. Na przykład możesz umieścić korpusy kanałów na zewnętrznych rogach i zakrzywione kanały w wewnętrznych narożnikach.

NIE przeciągaj kanału przez przewód. Jeśli trudno jest wyciągnąć, przewód jest za mały. Przyrostowy koszt dla większego kanału jest dość znikomy w porównaniu do całkowitego kosztu projektu. Jeśli musisz zmniejszyć rozmiar kanału z powodu prześwitu itp., Tworzą one / zmniejszają złączki wkręcane w korpus kanału. Istnieją również „proste” korpusy przewodów.

Jeśli zamierzasz użyć rurki PVC, daj jej rok, a jeśli wykaże najmniejsze oznaki zamglenia lub blaknięcia, zetrzyj piasek i pomaluj alkidem rustoleum (olejem). Użyj pędzli o wartości 1 USD, aby go pomalować, i wytrzeć pędzel zamiast próbować go wyczyścić rozcieńczalnikiem, którym jest czysty LZO. Nie maluj w wolnym dniu.


W sekcjach przewodzących 2 obwody w 1 przewodzie, oprócz wszystkich innych ograniczeń, nie można również przekroczyć 80% kolumny 90C z tabeli 310.15B16:

 • 12AWG Cu - 30 A * 0,8 = 24 A.
 • 10AWG Cu - 40 A * 0,8 = 32 A.
 • 8AWG Cu - 55A * 0,8 = 44A
 • 6AWG Cu - 75A * 0,8 = 60A
 • 3AWG Cu lub 1 AWG Al - 115 * 0,8 = 92A - uh-oh
 • 2AWG Cu - 130 A * 0,8 = 104 A.
 • 0AWG Al - 135A * 0,8 = 108 A.

To obniżenie wartości 3/1 może być problemem, dlatego zasugerowałem rozważenie przenoszenia klimatyzacji w osobnym kanale.


Na drutach aluminiowych większość ooga-booga to ludzie, którzy są zainteresowani straszyć cię nadzieją, że jesteś w ich strefie serwisowej i zapłacą im za wyrwanie całego twojego okablowania. * Bez względu na to, przeczytaj uważnie debatę :

 • Skarżą się na stary stop AA-1350, a nie nowy stop AA-8000.
 • Wszystkie problemy dotyczyły małych obwodów odgałęzionych 15-30A, nie ciężkich zasilaczy takich jak # 1 lub # 0, nawet zasilaczy wykorzystujących AA-1350.
 • Druty zostały zakończone w gniazdach i przełącznikach zaprojektowanych tylko dla drutu miedzianego i albo nie zostały wymienione dla aluminium, albo pośpiesznie i niewłaściwie wymienione. Jeśli spojrzysz dzisiaj na aluminiowe gniazda 15A, zobaczysz, że są bardzo różne.
 • Wtedy po prostu pstryknęli nadgarstkiem. Twoje duże występy będą miały określone ustawienia momentu obrotowego.
 • Chodzi o zachowanie różnych metali . Występy są z aluminium.

Oczywiście sprzedawcy drutów i elektrycy będą szczęśliwi, aby wziąć twoje pieniądze, jeśli nadal jesteś przerażony. Po prostu nie twórz problemu, którego próbujesz uniknąć .


* A w dzisiejszych czasach nawet wymiana drutu aluminiowego jest głupotą. Problemy aluminiowe oczywisty jak iskrzenie , więc uderzenie w łuku winy (AFCI) wyłącznik i jesteś dość dobrze chronione.


2
Istnieją dwa główne powody, dla których ludzie są zmuszeni do pracy z kolumny 60 ° C: a) Urządzenia okablowane 15 / 20A są często oceniane tylko na 60 ° C na swoich końcach (inne rzeczy, takie jak wyłączniki i gniazda> = 30A, są oceniane na 75 ° C) oraz b) kable AC, NM i UF są ograniczone do amplitud 60 ° C odpowiednio przez 320,80, 334,80 i 340,80. Jeśli żaden z nich nie jest w grze, zwykle pracujesz z kolumny 75C ... chociaż 15-30 A rzeczy są ograniczone przez reguły 240,4 (D) małych przewodników, bez względu na zastosowaną metodę okablowania.
ThreePhaseEel

2
Potrzebny jest także tylko jeden przewód uziemiający w kanale lub bieżni, która ma wiele obwodów :)
ThreePhaseEel

2
I ostatnia rzecz - powodem, dla którego nie opowiadam się za RMC podziemnym, jest to, że wbicie podziemnego obiektu żelaznego jest dobrym sposobem, aby po pewnym czasie zmienił się z powrotem w rudę żelaza; P Lepiej użyć PCW i nadal mieć kanał na dole kiedy wasze wnuki mają siwe włosy, nawet jeśli musicie trochę kopać.
ThreePhaseEel

(ps Musiałem sobie przypomnieć złe: okablowanie: 30 A i więcej - często mają one również wartość tylko 60 ° C ...)
ThreePhaseEel

@ThreePhaseEel dobre sugestie, dzięki. Mam tu na myśli przede wszystkim o głębokości 6" tutaj ze względu na górzysty i niestabilnego terenu, destabilizacji i erozja jest złe Również uważam, że pod ziemią PVC mogą być wiarygodne, ale nadziemnych to zostaje zaatakowana przez promieniowanie UV, a ja nienawidzę malowanie..
Harper - Przywróć Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.