Jak usunąć stare szkło ze starego skrzydła


1

Większość porad internetowych, które znalazłem, dotyczyła ponownego użycia skrzydła. Nie używam starej szarfy. Poszukuję starego falistego szkła do innego projektu. Są to podzielone światła, 3 długie prostokątne światła na skrzydło, 2 skrzydła, prawdopodobnie 36 liniowych stóp szpachli do usunięcia.

Znalezionymi opcjami były para wodna lub kalosz i dłuto.

Oto jedna z propozycji szczotkowania 50/50 wybielacza / siemienia lnianego: http://homeguides.sfgate.com/dissolve-window-putty-98740.html

Kolejny post dotyczył szczotkowania nafty.

Czy nie trzeba szanować drewna, otwierają się inne możliwości?

1) Przypuszczam, że mógłbym zmarnować kawałek routera, aby wydostać się z bryły, ale jeśli uderzę w nogę (w przeciwieństwie do płaskich trójkątów lub diamentów), przypuszczam, że rozbiłoby to światło. Dużym minusem jest cały pył, prawdopodobnie ołowiu toksyczny

2) Mógłbym pokroić trochę sklejki, skręcić ją ze sobą jako skrzynkę parową. To by było szybkie, ale jeśli chodzi o kit, ciepło to ciepło, nie? Ochrona zabytków: https://www.youtube.com/watch?v=XVoc9HnHtCA Dave Bowers: https://www.youtube.com/watch?v=I1bjOENLTQA

3) Lub po prostu zanurz całe skrzydło w wodzie na kilka dni.

4) Jestem właścicielem ogólnej opalarki.

5) Podejrzewam, że mógłbym włączyć piłę stołową, aby rozerwać szyny i ramiaki do 1/8 "od szyby, być może również do słupków. To wyeliminowałoby wsparcie dla świateł przez skrzydło i wymagałoby usunięcia kit ze szkła bez tego wsparcia.

6) wiele różnych porad: http://www.diychatroom.com/f4/removing-putty-old-windows-glass-replacement-30292/

Jedną rzeczą, którą wybrałem, jest to, że potrzebuję tylko dwóch nienaruszonych świateł do bieżącego projektu, ale naprawdę chciałbym zachować wszystkie pięć (jedno jest pęknięte).

Sądzę więc, że są dwa zadania: usunąć kit ze świateł i usunąć światła ze skrzydła.


Przed uruchomieniem piły obok szklanki zwróć uwagę, że można ją przytrzymać małymi gwoździami, może tylko jedną lub dwiema na każdej krawędzi, aby przytrzymać ją w miejscu podczas wkładania kitu.
Andrew Morton

Dzięki, masz na myśli gwoździe zamiast szklanych punktów? Myślałem również, że skrzydło ustabilizuje światła, więc osłabienie skrzydła naraziłoby je na niebezpieczeństwo.
HerbG

Myślałem o szpilkach - małych paznokciach prawie bez głowy. Nie nadaje się do brzeszczotu lub nerwów.
Andrew Morton,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.