Konstruowanie prostej, cichej ramy łóżka: filcowe podkładki do łączenia powierzchni?


0

Zbuduję proste drewniane łóżko, nic szczególnego. Główne obawy to spokój podczas poruszania się i stabilność, aby umożliwić dodawanie małych haczyków, zatrzasków i innych elementów po bokach.

Szkice prostych belek poprzecznych i desek poprzecznych

Będzie to jeden z dwóch powyższych wzorów. Czy założenie jest słuszne, że skrzypienie jest spowodowane ocieraniem się o siebie powierzchni drewnianych, a nie wkrętami o drewno? Jeśli tak, czy uzasadnione jest dodanie podkładek filcowych w miejscu połączenia belek / desek?

Połączenie dwóch belek pokazujących między nimi zielony filc

Należy pamiętać, że jego wygląd jest jedynie wtórny, moim głównym zmartwieniem jest jego funkcjonalność. Po bokach można dodać szerokie deski, aby ukryć dowolną metodę redukcji hałasu. Obecnie jestem ograniczony do bardzo podstawowego zestawu narzędzi, ale w razie potrzeby mogę inwestować w nowy sprzęt.

Czy to dobry pomysł? Jakie są lepsze sposoby na wyciszenie łóżka?

Istnieją dwa podobne pytania:

Jak mogę zapobiec skrzypieniu drewnianej ramy łóżka?

Jak powstrzymać skrzypienie ramy łóżka?

które wydają się być związane z innym rodzajem ramy łóżka, gdzie materac jest podtrzymywany przez stelaż oparty na nogach.


1
to właśnie powoduje hałas i tak, to by pomogło, ale z zastrzeżeniami. Lepiej jest powstrzymać deski przed poruszaniem się za pomocą dodatkowych śrub. filc jest płaską kulką kłaczków; lepiej byłoby użyć dzianiny lub splotu, który z czasem nie może „wygładzić”. Najpierw zwilżę szmatkę cementem gumowym, aby zapobiec rozciąganiu, zsuwaniu się i oddzielaniu włókien.
dandavis

@dandavis czy cienkie gumowe arkusze też mogą rozwiązać ten problem? lub jeszcze lepiej, jakie kryterium musi spełniać materiał, aby był użyteczny w tym zastosowaniu? Jeśli możesz podać swój komentarz w odpowiedzi i dodać więcej informacji, chętnie go zaakceptuję.
Orphevs,

grubsze materiały zapobiegają wibracjom, które przenoszą dźwięk, zarówno z podłogi na deski łóżek (jak gitara), jak i z łóżka na podłogę (heh). chcesz głównie twardego, może odpornego na gnicie. Większość arkuszy gumy prawdopodobnie w końcu zgnije, wyschnie lub pęknie. Dżins jest tani w resztkach rolek lub coś w rodzaju brzydkiego kolorowego płótna na sprzedaż za 1 USD / rok. cienki dywan też by działał; użyłem „kładzenia zielonych rzeczy”, tymczasowego podnoszenia prybara i szpachelki do wbijania / dźgania go, aby uciszyć legary na podłodze, których nie mogłem rozłożyć; działało niesamowicie.
dandavis

@dandavis Dziękuję, pójdę z denim. Co nie oznacza zainteresowania, co oznacza „stawianie zielonych rzeczy”? Sztuczny trawnik używany w minigolfingu, który widzę podczas wyszukiwania obrazów w Google, rozchodziłby się szybciej niż podkładka z filcu, prawda? Lub co masz na myśli?
Orphevs,

1
tak. thh, to było jako nastolatek używające tego, co było w pobliżu, a nie tego, co jest idealne ...
dandavis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.