Czy można zbierać wodę deszczową z dachu do picia?


10

W przypadku dachu lub nowej konstrukcji zastanawiałem się nad możliwością przechwycenia i oczyszczenia wody do picia. Czy są na to dobre przykłady? Jakie pokrycia dachowe należy zastosować lub których należy unikać?

Można to złagodzić w szarej wodzie ogrodniczej, o ile pokrycia dachowe nie wprowadzą czegoś, co skończyłoby się w produkcie (chyba że praktyczne było odfiltrowanie przed dotarciem do produktu).


14
Łatwiej byłoby zbierać wodę i używać jej jako „szarej” wody do podlewania ogrodu i spłukiwania toalet.
ChrisF

6
Jest kilka miejsc, w których jest to nielegalne. Zanim to zrobisz, sprawdź lokalne przepisy.
Kellenjb,

@ChrisF - dobry punkt - uwzględniono w szczegółach pytania
BrianCooksey,

5
To jedno z tych przepisów, w których, jak twierdzę, obywatele powinni lekceważyć, gdy tylko jest to możliwe. ;)
DA01

1
Powinno to być nielegalne, ale dopuszczalne. Po pierwsze, jest to nielegalne na skalę przemysłową (rozmawianie z tobą Nestle.). Po drugie, higiena, ale musisz tylko pokazać miastu, że jesteś na szczycie. Po trzecie, jeśli spłukasz to kanalizacją miejską, musisz zapłacić za korzystanie z kanalizacji . Nie mierzą kanałów ściekowych. Mierzą zużycie wody w mieście i jej podział. Kradzież usługi polega na spłukiwaniu zebranej wody deszczowej. Musisz po prostu uporządkować pieniądze w mieście - obliczyć zryczałtowaną stawkę lub zmierzyć spłukiwaną wodę deszczową.
Harper - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


20

Okazuje się, że ludzie spożywali wodę deszczową od milionów lat . Więc jest jakiś precedens.

Jest to bardzo dobrze omówione w Internecie , więc skorzystaj z wyszukiwarki i zacznij czytać. Oto podsumowanie obaw.

W Stanach Zjednoczonych może to być nielegalne (patrz „ prawa do wody ”), ale w przypadku indywidualnego użytku domowego jest to zwykle ignorowane.

Naprawdę szybko dostaniesz dużo wody z dachu. To jest niesamowite.

Największym problemem jest brud na dachu . Spływająca woda deszczowa jest świetna, ale gdy spadnie na dach, jest brudna. Możesz przekierować pierwszy kawałek deszczu, a następnie zebrać, gdy dach będzie czysty (ish).

Materiał dachu ma znaczenie. Niektóre dachy wyciekają niewielkie ilości toksyn do wody, których prawdopodobnie nie chcesz pić. Metal jest prawdopodobnie najlepszym wyborem do pokrycia dachowego.

W większości domów tylko niewielka część wody trafia do picia. Wiele z nich idzie na pranie, spłukiwanie toalet i nawadnianie . Te systemy nie mają nic przeciwko lekko zabrudzonej wodzie (w tym szarej wodzie). Najpierw użyj tam zebranej wody deszczowej. Możesz ciągnąć go wiadrem lub pionować coś specjalnego.

Problemem specyficznym dla zbierania wody deszczowej do nawadniania jest to, że zawsze przychodzi ona w niewłaściwym czasie. Trzeba będzie uratować go przed porą deszczową, aby używać go w porze suchej, co oznacza ogromną cysternę. Bycie sprytnym pomaga. Na przykład spłuczka może wejść pod pokład.

Wszelkie zbiorniki wodne należy chronić przed komarami . Możesz umieścić drobne siatki na otworach lub (moje ulubione) włożyć do akwariów złotą rybkę, aby zjeść larwy.

Czyszczenie brudnej wody przeznaczonej do picia jest trudniejsze . Jeśli zbudujesz złożony system filtracji, prawdopodobnie zignorujesz wszystkie finansowe i ekologiczne korzyści z oszczędzania tak małej ilości wody, którą piłeś. Moim ulubionym podejściem jest powolny filtr piaskowy - jest prosty, tani, niskoenergetyczny, ale wymaga dużo pracy. czytaj tutaj: http://www.homestead.org/TedPraast/SandFilter/Filter.htm


3
Dwie rzeczy: Musisz sprawdzić, czy twój stan nie ma „wcześniejszego przywłaszczenia praw do wody”. Że nauka umożliwia kogoś innego prawa twierdzić, że woda będzie wejść na dany śródlądowej, nawet jeśli nie jest tam jeszcze (czyli jeśli zatrzymał go tam jesteś łamanie praw wodnych strony przeciwnej). Jest to powszechne w stanach zachodnich, w których występuje mniej opadów, dlatego też całoroczne opady są często budżetowane w ramach zdolności komunalnych i przemysłowych, zanim jeszcze spadną.
KeithS

4
Po drugie, podczas gdy złote rybki korzystnie wpływają na utrzymywanie komarów i owadów z dala od wody, wydzielają również amoniak do wody, który prawdopodobnie będziesz chciał usunąć. Większość środków zmiękczających wodę wychwytuje amoniak, ale preferuje minerały alkaliczne, takie jak wapń / magnez, a cykl ładowania zmarnuje dużo wody, którą zaoszczędziłeś.
KeithS

Przeprowadziłem pewne poszukiwania, ale nie udało mi się zbytnio ustalić, które pokrycia dachowe są wyraźnie bezpieczne - to znaczy nie wprowadzaj czegoś, co nie nadaje się do picia, a przynajmniej nie jest trudne do oczyszczenia.
BrianCooksey

2
Przekonałem się, że niektóre metale dachowe wprowadzają materię niezdatną do picia. Nie znalazłem metalowego pokrycia dachowego, które byłoby w tym celu bezpieczne.
BrianCooksey

Dobra odpowiedź Jay. Jak tam jurta?
domy śluzy

15

Jak wspomniałem w komentarzu do postu Jaya, zbieranie wody deszczowej może być nielegalne, w zależności od państwa. Państwa zachodnie, które padają mniej, zazwyczaj stosują doktrynę „wcześniejszego zawłaszczenia”; jednostka może dochodzić praw do wody, która wejdzie do drogi wodnej, nawet jeśli jeszcze tam nie dotarła . Oznacza to, że zbierając wodę deszczową do cysterny, a tym samym zapobiegając przedostawaniu się jej do strumienia, jeziora lub warstwy wodonośnej, uniemożliwiłeś powodowi otrzymanie wody, którą obiecano mu na podstawie zezwolenia i łamie prawo.

Granica między stanami, które stosują i nie stosują tej doktryny, to na ogół Góry Skaliste, chociaż kilka stanów Równin zabrania sztucznego zbierania wody deszczowej bez pozwolenia. Większość stanów wschodnich ma więcej „nadbrzeżnych” doktryn (masz swobodę dostępu do wody, która spada, zbiera, graniczy lub przechodzi przez twoją własność), z mniej lub bardziej ograniczeniami w zależności od rodzaju i ilości użytkowania oraz aktualnych warunków suszy.

W Ohio zlewnia wód opadowych jest legalna; jednak projekt i konstrukcja zlewni i cysterny należy do najbardziej uregulowanych ze wszystkich stanów i chociaż nie potrzebujesz pozwolenia na korzystanie z wody, system zlewni musi być dozwolony przez departament zdrowia. Zobacz: http://www.harvesth2o.com/statues_regulations.shtml#oh

Po uporządkowaniu legalności post Jaya zawiera resztę podstaw.


Podczas badań przyjrzałem się prawom mojego stanu i odkryłem kilka interesujących faktów, które mogą być zabawne dla innych czytelników:

Teksas ma głównie doktryny „wcześniejszego zawłaszczenia” wód powierzchniowych i podziemnych; wszystkie główne drogi wodne w granicach państwa są własnością państwa i są administrowane „dla dobra publicznego”, a przekierowywanie tych wód bez zezwolenia jest nielegalne. Mimo to utrzymała się starsza, bardziej nadbrzeżna doktryna w odniesieniu do wody deszczowej (zwanej w statucie „rozproszoną wodą powierzchniową”); właściciele gruntów mogą zbierać opady atmosferyczne, które spadają na ich mienie, i przechowywać je do celów domowych i hodowlanych bez pozwolenia, pod warunkiem, że nie dysponujesz pojemnością przekraczającą 200 akrów stóp.

Ciekawostki:

  • 200 akrów stóp to objętość zbiornika o powierzchni jednego akra (660 x 66 stóp) i głębokości 200 stóp.
  • Mówiąc realnie, jedna stopa akr to 325 851,429 galonów, czyli równowartość około 3 i pół roku wody dla czteroosobowej rodziny (od gotowania i picia po mycie naczyń, pranie, branie prysznica i podlewanie trawnika).
  • Duże zbiorniki na wzgórzu, które zapewniają ciśnienie wody dla sieci wodociągowej i hydrantów (i chwalenie się prawami drużyn sportowych lokalnych szkół średnich), osiągają poziom około 12af (jest to zbiornik o powierzchni około 1/3 akra i wysokości 35 stóp, nie licząc jego piedestał).
  • Przeciętne opady deszczu w rejonie Dallas wynoszące 38 "rocznie, zajęłyby około 63 lat, aby 200 stóp deszczu spadło na 1 akr ziemi.
  • Gdybyś mógł złapać każdą kroplę, która spadła na jeden akr w ciągu przeciętnego roku (i zapobiec jej ponownemu odparowaniu), miałbyś nieco ponad 3 akry stóp, wystarczające na około 10 lat średniego zużycia przez czteroosobową rodzinę.
  • Oznacza to, że wystarczyłoby złapać każdą kroplę na prawie każdej działce, którą warto posiadać (1/10 akra to praktycznie mieszkania o zerowej działce, takie jak kamienice / domy szeregowe z przednimi i tylnymi podwórkami) wystarczyłoby, aby żyć.
  • Przeciętny przeciętny właściciel domu na przedmieściach ma gdzieś od jednej dziesiątej do pół hektara, co wymaga zbiornika o pojemności 200af, który zajmowałby każdy dostępny cal kwadratowy ich nieruchomości, aby miał od około 400 do 2000 stóp wysokości (lub głębokości).
  • Bardziej realistycznie, zbiornik o pojemności około 1 / 2af (ćwierć jeden procent limitu) miałby pojemność około 20 000 stóp kwadratowych; byłby to zbiornik 55'x40'x10 '(dość duża dziura pływacka, ale możliwa na większej działce) i nie licząc strat parowania utrzymywałaby więcej niż wystarczającą ilość wody, aby utrzymać przeciętną czteroosobową rodzinę przez rok.

Limit jest więc czymś, o co przeciętny właściciel domu NIGDY nie musi się martwić. Złap jak najwięcej w Teksasie.


3
Prawa dotyczące gromadzenia wody deszczowej są absurdalnymi prawami stworzonymi przez baronów-rabusiów, ale tak, to są prawa. To powiedziawszy, wiele zachodnich stanów z pewnością, ale powoli rozluźnia te zasady ... szczególnie dla indywidualnych właścicieli domów.
DA01

1
@ DA01 - W przeciwieństwie do tego, co powiedziałeś, Teksas właśnie spór o umowę z Oklahomą dotyczący wody w rzece Red River aż do Sądu Najwyższego. Zmiany klimatu i utrzymująca się z roku na rok susza w południowo-zachodnich stanach doprowadziła do historycznie niskich poziomów zbiorników. Jeśli uwięzisz wodę na swojej posesji, nie trafi ona do zbiorników, które generalnie dostarczają wodę do miast i rolnictwa. Sądzę, że rządy lokalne, a nawet stanowe, będą miały na ten temat opinie.
KeithS

5

Dobrym przykładem są dachy na Bermudach. Jeśli szukasz hasła „zbieranie deszczu na Bermudach”, znajdziesz wiele przykładów. Tutaj jest jeden:

https://web.archive.org/web/20131015161843/http://www.momcentral.com/blogs/mom-central-goes-green/harvesting-rain-bermuda-life-and-law


Niezły przykład. Nigdy nie pomyślałbym o wapieniu na pokrycia dachowe.
BrianCooksey

1
Do Twojej wiadomości ten link jest już nieaktualny.
TylerH,

2
@TylerH FYI jest zarchiwizowana wersja i ponieważ dlaczego nie, zarchiwizowałem ją ponownie tutaj
Josef mówi Przywróć Monikę

1

W porządku, więc zakładając, że zbieranie wody deszczowej nie jest nielegalne (a nawet jeśli ...) i zakładając, że masz system rynnowy, dlaczego po prostu nie przekieruj swojego systemu rynnowego w systemie zlewni lub nawet kilku systemach zlewni. Ten facet zrobił coś podobnego tutaj: http://www.instructables.com/id/Need-Free-Water%3f--Build-a-Rain-Barrel/

Następnie musisz zająć się kwestią zdolności do picia, ponieważ jest to po prostu zbieranie szarej wody. Możesz dodać system filtracji, jest tego przykład tutaj: http://www.instructables.com/id/Rain-water-collection-filtration-storage-syste/ Chociaż filtr wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia i ciała obce i niektóre chemikalia do obróbki powinny załatwić sprawę.

Inną opcją, z którą się bawiłem, jest system parowania. Nie jestem jednak pewien, jak dobrze by to działało. Zasadniczo to, co możesz zrobić, to wprowadzić wodę deszczową do wewnętrznej beczki, która jest zawarta w większej beczce, a następnie po umieszczeniu stożka na górze woda wyparuje na stożku, stoczy się w dół i spadnie do dużej beczki, małej dotknij boku dużej beczki, a będziesz gotowy do roli! Oczywiście, aby działało dobrze, musiałoby być w słonecznym miejscu.

Inną opcją byłoby po prostu odfiltrowanie wszelkich zanieczyszczeń, a następnie zagotowanie wody, chociaż wtedy woda jest mniej dostępna, ponieważ trzeba ją zagotować. Jest również mniej zautomatyzowany.


Jakie masz (jeśli w ogóle) połączenie z Instructables?
ChrisF

2
Absolutnie nic. Po prostu znajdź to naprawdę użyteczny zasób. Nie znalazłem strony z większą ilością treści dla majsterkowiczów!
xFyrios,

0

Tak, woda deszczowa jest całkowicie bezpieczna do picia i kwalifikuje się do wszystkich testów WHO, dopóki nie trafi na dach, gdzie wchodzi w interakcje z nagromadzonym brudem. Jednak nadal ta woda może być użyta, jeśli pierwszy strumień wody zostanie skierowany z dachów. Szacuje się, że podczas burzy pierwsze 10 minut wody na dachu z arkusza CGI przenosi brud i resztki ptaków, a później część wody burzowej będzie czysta i bezpieczna do picia. Ta czysta woda pitna może być przechowywana w zbiorniku przez wiele dni, jednak średnio po 20 dniach konieczne jest dodanie chloru w celu dezynfekcji bakterii.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.