Sposoby redukcji hałasu w domu w pobliżu torów kolejowych?


10

Mój niedługo w domu jest około 75 do 100 stóp od częściowo zatłoczonego torów kolejowych z pociągami, które przewożą węgiel i inne ładunki. Nie podróżują bardzo szybko, ale dudnienie / klakson nadal stanowią problem.

Czy istnieją sposoby na pochłanianie hałasu z torów, który można wykonać w pomieszczeniach? Na dworze?


4
huk przebija ziemię i wbija się w twoją fundację, bardzo mało do zrobienia
maniak zapadkowy

2
Znam kilka osób, które mieszkają bardzo blisko torów kolejowych. Dobra wiadomość jest taka, że ​​są naprawdę dobrzy w tłumieniu hałasu / wibracji.
mootinator

Odpowiedzi:


10

W Kalifornii na autostrady i ruchliwe ulice budują dźwiękoszczelne ściany, które w rzeczywistości są po prostu ceglanymi ścianami z cegły. Używają litych cegieł, a nie pustych cegieł, a ściany wyglądają tak:

Ceglana ściana

Jeśli jesteś dobrym arbitrem lub debatującym, możesz nawet uzasadnić budowę miasta, hrabstwa lub stanu dla Twojej okolicy.

Inną alternatywą jest użycie drzew, krzewów lub czegokolwiek, co może stać się żywopłotem w twoim ogrodzie. Mimo że stare powiedzenie golfa brzmi, trees are 90% airale nigdy nie trafiłem jednego przez drzewo. te same słowa dla hałasu. Żywopłoty i drzewa również będą blokować hałas. W obu przypadkach pamiętaj o przestrzeganiu lokalnego kodu zarówno na bloku, jak i architekturze krajobrazu. Pociągnij zezwolenia w razie potrzeby.


O nakłonieniu kogoś, by za to zapłacił - pamiętam historię, w której lokalny rząd stosował jakąś formułę, a sąsiedztwo się nie kwalifikowało, ale argumentowali, że mur podniesie ich wartości nieruchomości. Myślę, że ostatecznie zgodzili się na specjalny okręg podatkowy (tj. Podniesienie podatków w swoim sąsiedztwie), aby za to zapłacić.
Joe

13

Przez kilka lat mieszkałem w tej samej odległości (może trochę więcej) od torów kolejowych. Większość pociągów to pociągi podmiejskie, w których codziennie mieszają się dwa pociągi towarowe. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że dostroisz je w dużym stopniu, jak to zostało powiedziane powyżej. Zaletą głównie składów ruchu pociągów podmiejskich było to, że zatrzymywali się około 1:00 do 5:30.

Podwójne okna i zasłony okienne były jedynymi zmianami fizycznymi, które miały znaczenie. Okna pomogły również w zakresie ogrzewania / chłodzenia i oszczędności energii.


3
Mieszkałem w pobliżu lotniska i podobnie było. Prawdopodobnie nie ma teraz pocieszenia, ale za kilka lat nawet nie zauważysz pociągu! ;)
The Other Steven

4
Tak, dobrze zainstalowane okna z podwójnymi szybami, które szczelnie się zamykają, mają dużą różnicę - przynajmniej dla mnie. Niektórzy nawet sięgają po okna z potrójnymi szybami.
9000
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.