Jak zainstalować podpanel na boazeriach drewnianych montowanych do betonowej ściany?


0

Czytam, badam, oglądam i przygotowuję się do instalacji podpanelu (który będę miał licencjonowanego elektryka, który przejrzy i wyloguje się przed uruchomieniem) i myślę, że wiem jak to zrobić, Mam wielki szacunek dla tej bardzo niebezpiecznej pracy i zawsze upewniam się, że wiem, co robię, zanim to zrobię.

Nie jestem pewien znaczenia mojej sytuacji tutaj, ale jest ona na tyle różna od większości informacji, które znalazłem w interwebzie, o które chciałem konkretnie zapytać. Jestem w VA btw, a VA nadal używa NEC 2011.

Oto, co myślę, że wiem: Panele nie mogą być montowane bezpośrednio przy ścianie w wilgotnym miejscu (piwnice można uważać za wilgotne); uziemienie i przewód neutralny są połączone w skrzynce głównej, ale MUSZĄ być odizolowane od siebie w podpanelu; rzeczywiste pudełko podpanelu powinno być przyklejone do pręta uziemiającego; jeśli panel jest zainstalowany w tej samej strukturze, co główny wyłącznik, nie potrzebuje własnych prętów uziemiających (ale jeśli jest to konstrukcja wolnostojąca, wymagane są 2 miedziane pręty uziemiające 6 '); jeśli panel jest zainstalowany w tej samej strukturze, nie wymaga on własnego głównego wyłącznika (a jeśli jest w odłączonej strukturze, wymagany jest oddzielny wyłącznik do wyłączania panelu podrzędnego); dla panelu 80 AMP, wymagany jest 3-metrowy NM-B lub 4-metrowy miedziany THHN (jest to rozmiar, który planuję).

A oto, jak myślę, że należy to zrobić (pakiety poniżej):

Panele drewniane mocuje się do „kołków” przybijanych do betonu gwoździami murowanymi. Pomiędzy „ćwiekami” (nie jestem pewien, czy można je uznać za ćwieki, cytaty) jest izolacja styropianowa. A ponieważ styropian płonie, jeśli popatrzysz na niego w niewłaściwy sposób, trochę mnie to martwi. Nie jestem pewien, jak bezpieczne są „ćwieki”, więc uznałam, że najlepiej będzie po prostu przejść przez nie i wkroczyć w beton za pomocą pewnych śrub murowanych, aby przymocować sklejkę do ściany. Myślę o 4 śrubach po każdej stronie. Następnie zamontuj panel pomocniczy na sklejce i przeprowadź metalowy lub plastikowy (nie wiadomo, czy ma to znaczenie) przewód na górze panelu, 90 stopni w lewo, następnie 90 stopni w dół, a następnie jeszcze 90 stopni do idź ponownie w lewo w stronę głównego pola wyłącznika. Po obu stronach skrzynki wyłącznika znajdują się dwa 2 x 4 s i zgaduję, że byłoby dobrze po prostu przewiercić go w razie potrzeby, aby zainstalować przewód w jednym z otworów. Gdzie to zrobię, będzie zależało od tego, gdzie jest odpowiedni rozmiar, ale mam nadzieję, że zrobię to w dolnej części pudełka, ponieważ nie ma tam bałaganu.

Gdy cały sprzęt zostanie zamontowany i uruchomiony, wyciągnę następnie dowolny drut, którego używam (prawdopodobnie THHN, byłoby najlepiej?) I połącz dwa gorące do obu pasków, a następnie neutralny do paska, który się unosi i podłoża do pasek uziemiający (chyba będę musiał go kupić). Niektóre z filmów, które obejrzałem, wspomniały o zielonej śrubie uziemiającej, która może znajdować się na pasku, który będzie używany jako neutralny pasek i który musi zostać usunięty (myślę, że wiąże pasek z pudełkiem). A potem po prostu umieszczam wszystkie wyłączniki, które chcę / potrzebuję, w panelu podrzędnym i uruchamiam ten przewód w razie potrzeby (co nie będzie daleko, ten panel jest tylko dla pomieszczenia, w którym się znajduje).

Czuję, że albo robię coś złego, zapomniałem o czymś, albo robię coś trudniejszego niż to konieczne. Ale moim celem jest robić to bezpiecznie i do kodu. Dlatego radzę, na co patrzę i co planuję, żeby elektryk musiał przyjść tylko raz!

Dzięki!

Wood-panel with main breaker box

enter image description here


W jaki sposób główny panel jest przymocowany do ściany? Jesteś w porządku z wierceniem w betonie, czy rozważyłbyś montaż podpanelu w ten sam sposób? To znacznie uprościłoby kanał. Czy prowadziłeś rozmowę „pozwolenie” ze swoim AHJ? Inspektor, który wyśle, może połączyć się z elektrykiem, którego chcesz przyprowadzić, czy masz go w kolejce?
Harper

Dlaczego instalujesz drugi panel? Wygląda na to, że w panelu, który już jest, jest kilka pustych miejsc.
Tester101

@ Tester101 z mankietu Mogę sobie wyobrazić generator z blokadą, bateryjny / słoneczny sam, chce używać sprzętu monitorującego moc, dla którego główny jest zbyt duży, chce panelu, który może całkowicie wyłączyć zasilanie do pracy, z wielu powodów, nie martwię się o tym.
Harper

@Harper ” (co nie będzie daleko, ten panel jest tylko dla pokoju, w którym się znajduje) „. Może chce monitorować użycie sprzętu do kryptografii?
Tester101

@ Tester101 na pewno, albo rzeczy z lampami rosnącymi są teraz legalne w wielu miejscach, w sklepach z drewnem, CNC wszystko (TechShop właśnie złoŜony, jestem pewien, Ŝe pobudza budowanie kilku sklepów domowych), na Ŝądaną gorącą wodę, jak ją nazywasz. Masz rację, może warto wiedzieć, OP jest pytając globalnie o wszystko, co może zapomnieć lub uczynić trudniejszym niż jest. A chłopiec pyta we właściwym miejscu. Ten stos widział to wszystko ...
Harper

Odpowiedzi:


1

Ułożenie sklejki stanowi doskonałą podstawę dla panelu, zwykle używam tylko 1 kotwicy w każdym rogu około 1 cala od krawędzi. muszę wejść w betonową ścianę, a następnie użyć śrub, aby zakotwiczyć panel, twój plan brzmi dla mnie dobrze.


Moje obawy związane z mocowaniem do kołków są takie, że nie są one tak grube i nie jestem pewien, jak dobrze są przymocowane do ściany. Zostały one umieszczone na drewnianych boazeriach, więc nie wiem, czy byłyby odpowiednie do bezpiecznego trzymania podpanelu.
Soundfx4

Włóż śrubę do kołka i wyciągnij w kierunku środka pomieszczenia, jeśli ściana lub kołek przesunie się, a następnie zakotwiczy się w betonie, jeśli jest solidny, użyj wkrętów do drewna, aby przymocować sklejkę. Myślałem, że wygląda to jak mieszkanie 2x4, co jest dość powszechne.
Ed Beal

0

Ponieważ te kołki rozpalają taśmy na betonie, miałbym skłonność do podejrzeń i chciałbym zakotwiczyć bezpośrednio w betonie. Te ostrza strzelające są często zakotwiczone za pomocą twardych gwoździ napędzanych pistoletem na gwoździe opalanym prochem („Ramset”). Problem polega na tym, że stres i ruch na jakiejkolwiek kotwicy mogą się rozluźnić i wyjść. Jeśli wbijasz w nie gwoździe, poluzujesz je. Jeśli prowadzisz śrubę, która przebiega przez całą drogę i uderza w beton, a ty jedziesz dalej, możesz je podciągnąć.

Sprawdź u swojego inspektora, ale powinieneś wykonywać dokładne wiercenie bezpośrednio w betonie i za pomocą betonowych śrub kotwiących, takich jak Tapcon,  Śruby kotwiące Hilti lub Redhead. Nie używaj wiertarki udarowej do napędzania tych młotów (młotkowanie spowoduje rozdrobnienie części betonu wokół gwintu śruby i powstanie luźnej kotwy).

Kontakt pudła z betonem nie stanowi problemu. W większości nowych instalacji i tak należy związać uziemienie elektryczne z prętem zbrojeniowym, a sam panel musi być uziemiony. To nie jest problem.

Nie próbuję tutaj promować żadnych konkretnych marek. Wszystkie trzy otręby kotwiczne są dobrze znane i szanowane. Prawdopodobnie trudno ci to znaleźć inny marki. Włączam te linki w żaden szczególny sposób, aby zilustrować tę koncepcję. Są to śruby, można je dość mocno wbić w beton, a nitki utrzymają je nawet przy niewielkim nadużyciu.

http://www.tapcon.com/products/concrete-screw-anchors

https://www.hilti.com/anchor-fasteners/screw-anchors

https://www.itwredhead.com/

enter image description here

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.