Dlaczego pompy ciepła nie pracują trochę PRZED uruchomieniem wentylatora obiegowego?


0

Chciałbym myśleć, że rozumiem, jak dobrze działają pompy ciepła. Mój dom ma jedno plus ciepło elektryczne, do którego staram się nie uciekać, ponieważ pompa ciepła jest bardziej wydajna, jeśli wolniejsza.

Kiedy jednak tradycyjny termostat wymaga pompy ciepła, włącza on duży wentylator w piwnicy w tym samym czasie co pompa ciepła (a może to pompa ciepła woła wentylator od razu, gdy zostanie włączony do pompy ciepła). To wykorzystuje energię elektryczną i sprawia, że ​​nos przesuwa zimne powietrze, podczas gdy pompa ciepła wytwarza ciśnienie i zaczyna nagrzewać cewki w piwnicy.

Czy nie można dodać opóźnienia lub dodać termopary do cewek wewnętrznych, aby wentylator w pomieszczeniu nie pracował, dopóki cewki wewnętrzne nie będą ciepłe?

Z tego powodu. Sądzę, że wentylator zewnętrzny może być nieco opóźniony, aby zaoszczędzić prąd i zmniejszyć hałas na początku cyklu, gdy narasta różnica temperatur.

Zdaję sobie sprawę, że jeśli pompa ciepła lub zasilacz prądu zmiennego pracowałyby „zbyt długo” / na czas nieokreślony bez wentylatora wewnętrznego, mogłoby to spowodować uszkodzenie systemu. Ale dlaczego pompy ciepła nie pracują „trochę” PRZED uruchomieniem wentylatora obiegowego?

Mogłem zrozumieć koszt częściowy termopary (chociaż po to jest dział marketingu), ale samo użycie opóźnienia nie kosztowałoby żadnych pieniędzy i byłoby dość łatwe do dodania do oprogramowania, spodziewałbym się.


Wszystkie pompy ciepła są również klimatyzatorami i używają tych samych dokładnych cewek do ogrzewania i chłodzenia. Co dzieje się latem? Termopara zapobiegnie uruchomieniu wentylatora, ponieważ cewki zawsze będą zbyt zimne. To powiedziawszy, myślę, że to niedorzeczne, że piece potrzebują zastrzeżonych płytek drukowanych, które skutkują złomowaniem dobrego pieca, ponieważ trudno jest znaleźć wadliwą płytę ... ale ponieważ płyty są tam, powinni opracować takie rzeczy.
Harper

Odpowiedzi:


4

Nie sądzę, że problem, który masz, zostałby rozwiązany przez opóźnienie wentylatora. Gdy wentylator się włącza, musi usunąć całe „zimne” powietrze z kanałów, zanim ciepłe powietrze dotrze do rejestrów. Niewiele można zrobić, aby rozwiązać ten problem, poza bardzo krótkimi przebiegami kanałów.

Jeśli dodasz opóźnienie, system prawdopodobnie się przegrzeje. Może to spowodować wiele problemów, a także zmniejszyć wydajność.

Jeśli chcesz dodać opóźnienie. Wymagałoby to termopary i przekaźnika lub przekaźnika opóźnienia czasowego. Wątpię, czy twój piec ma oprogramowanie układowe, chyba że jest to super fantazyjny system niestandardowy.


O mój Boże. Nie mogę uwierzyć, że nie pomyślałem o objętości przewodów! Jak mogę obliczyć opóźnienie, którego powinienem się spodziewać? Mój termostat gniazdowy z pewnością ma oprogramowanie wewnętrzne. Nest ma funkcję, która uruchomi wentylator dłużej po zatrzymaniu się sprężarki, aby wydobyć z niego ostatnią zaletę. Po prostu nie wiem, czy wentylator działa podczas ogrzewania / ac, ponieważ sieć „wzywa” wentylator, czy też wentylator działa, ponieważ przekaźnik na przewodzie pompy głównej wymaga wentylatora. Wiem, że podczas cyklu odszraniania wentylator cewki zewnętrznej jest blokowany na określony czas bez powodowania uszkodzeń.
Billy C.

@BillyC. Twój NEST jest naprawdę fantazyjnym przełącznikiem, który zamyka kontakt, gdy robi się zimno, i inny kontakt, gdy robi się gorąco. Jeśli chcesz, aby gniazdo kontrolowało to opóźnienie, wymagałoby to dodatkowego obwodu między NEST a pompą ciepła.
Tester101

3

Wiele cewek wentylatora ma opóźnienie dla wentylatora. Opóźnienie półprzewodnikowe i przekaźnik można również dodać do klimakonwektora wentylatorowego. Jednak powietrze nie jest tak naprawdę zimne, ale temperatura pokojowa, z wyjątkiem powietrza uwięzionego w przewodach, które i tak należy oczyścić, aby opóźnienie nie pomogło. Wszelkie niewielkie ciepło wytwarzane przez pompę ciepła trafi do domu, więc jedyną rzeczą, którą możesz zyskać, to nie słyszeć urządzenia przez dodatkowe 30 sekund lub chłodny przeciąg, który uderzy cię, jeśli rejestry znajdują się w złym miejscu. Każde opóźnienie byłoby nieco mniej wydajne, a duże opóźnienie spowodowałoby nadmierne zużycie pompy ciepła.


1

Innym aspektem jest nacisk na głowę. W żadnym wypadku nie chcemy budować niepotrzebnego nacisku na głowę. Uruchomienie sprężarki w dowolnym momencie bez rozpraszania powstałego ciepła może skrócić żywotność sprężarki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.