Czy ważne jest, aby nie zarysować drutu miedzianego podczas usuwania izolacji?


21

Używam małego noża przeznaczonego do drutów o maksymalnej grubości 14, ale źle radzę sobie z usuwaniem izolacji, zajmuje mi to trochę czasu, aby zrobić to dobrze, więc kończę cięcie i powtarzanie, ponieważ widzę zadrapania na miedzianym drucie przeciąć izolację. Czy powinienem to zignorować? Jak złe są te zadrapania lub ślady? Są to prace zasilające za gniazdami.

Rozmyte zdjęcie, które nie pokazuje zarysowań


88
Wiesz, że to niezbyt przydatne zdjęcie, prawda?
RedGrittyBrick,

24
@RedGrittyBrick to wyraźnie zapałka topiąca słomkę. Nie jestem pewien, co to ma wspólnego z drutami niklowanymi.
Brad

1
@WayneConrad OK, ale musisz wyjaśnić, dlaczego jest to istotne. Wątpię, by pytający wielokrotnie zginał drut tam iz powrotem po zainstalowaniu.
David Richerby,

1
@DavidRicherby Cóż, to zmieniłoby mój komentarz w odpowiedź :) Podczas instalacji okablowania jest on popychany, składany i gięty, albo teraz, albo później, gdy ktoś inny wróci do skrzynki z okablowaniem, aby coś zrobić. Nie trzeba wiele zakrętów, aby zerwać nacięty drut.
Wayne Conrad,

2
O ile nie jest naprawdę głęboka, zadrapanie wzdłuż drutu nie ma znaczenia. Jaki jest potencjalny problem jest dość głęboko nick całej szerokości przewodu, jak utworzy punkt stres czy drut jest następnie wygięty (jak wtedy, gdy jesteś popychając z tyłu wylot w polu)
Hot Licks

Odpowiedzi:


157

Niewielkie powierzchowne oznakowanie jest po prostu tym. Nieważny. Głębokie nacięcia na obwodzie powodują słabości. To spowodowałoby problemy . Przerobić.

Dzięki odpowiednim narzędziom , starannemu użytkowaniu i niewielkiej praktyce będziesz w stanie zdjąć izolację bez nacinania lub zarysowywania miedzi.

Rozmyte zdjęcie
Odpowiednie narzędzia, w tym samym duchu co zdjęcie w Q :-)


57
To jest niesamowite.
JPhi1618,

81
Dobra gra, proszę pana. Dobrze zagrane ...
Machavity,

6
Ponieważ to zdjęcie nie ma ostrości (w przeciwieństwie do skupiania się na tle takim jak OP), pomyślałem, że coś jest nie tak z moją przeglądarką lub połączeniem. Dobra robota.
Engineer Toast,

7
Musiałem dołączyć do tej społeczności, aby móc głosować za tym. Brawo.
sirjonsnow

10
Wygrywasz StackExchange na dziś ...
Graham

14

Obowiązkowa odpowiedź X: Jeśli musisz zapytać, czy nick jest wystarczająco zły, jest wystarczająco zły .


To nie ty. To kawałek zgarniacza śmieci . Istnieje mnóstwo naprawdę okropnych ściągaczy izolacji, albo w pojemniku na narzędzia za 5 USD, albo są one dostarczane z różnymi pakietami zacisków zaciskanych.

Jeśli masz tylko sporadyczne prace do wykonania, skorzystaj z porady WGroleau i owiń dokładnie nóż wokół krawędzi drutu, dociskając zaledwie tyle, aby przebić izolację, a nie nacinając drut znacząco.

W przeciwnym razie wyjdź i kup naprawdę dobry. Mówimy o 12-15 $. Irwin to najniższa jakość, którą bym rozważał, a nie ich najniższa jednostka.

Powinien mieć tajemniczą dziurę około 1/4 "od krawędzi boku. Nożyce do śrub są ładne, ale nie są konieczne. Posiadanie zaciskarki jest zwykle znakiem śmieciowej taniości, chociaż jest to całkiem możliwe, aby mieć dobre narzędzie .

Wiem, że łatwo tu usiąść i wydawać pieniądze. Zapewniam cię, że nie robię tego lekko. Podziękujesz mi ...


3
Szczerze mówiąc, nie odpowiadacie na pytanie.
yo „

9
Nie zgadzam się. Mówisz, że każda odpowiedź musi odpowiedzieć na pierwotne pytanie. To jest szalone. Powoduje to zbędne odpowiedzi i brak wartości dodanej. Zwykle ludzie tacy jak ty dodają dodatkowe warunki, takie jak „prosto zadany” bez względu na to, jak szalone lub XY jest to pytanie. Tutaj chcemy odpowiedzi, które są pomocne i wolelibyśmy, aby odpowiedź uzupełniała inną odpowiedź niż ją replikowała . To nie w porządku, pogarszałeś moją odpowiedź i naszą kolekcję odpowiedzi.
Harper - Przywróć Monikę

17
Prawdziwym problemem związanym z nacięciami nie jest miejscowe ogrzewanie, to fakt, że koncentrują one naprężenia mechaniczne, co znacznie zwiększa ryzyko pęknięcia drutu.
Peter Green,

2
@CortAmmon, ty i Sam, przygotowujesz słomianego człowieka, w którym uszkodzenie drutu jest nieistotne. Na przykład Cort nigdy nie powiedziałem „dość niewielkiego zadrapania”. Nie zażądałem tego, więc nie muszę tego udowadniać. Sam natomiast twierdził, że 19% uszkodzenia drutu dla 0,3 mm nie spowoduje nagrzania. TO jest śmiałe roszczenie, odważne dowody są wymagane.
Harper - Przywróć Monikę

3
Kiedy nie miałem striptizera, zrolowałem drut wzdłuż krawędzi żyletki, a następnie zdjąłem ten kawałek izolacji palcami.
WGroleau,

4

To zależy od częstotliwości. Jeśli naciągniesz drut o częstotliwości 60 Hz, nie ma problemu. Nick, który ma 10 GHz, masz duży problem.


4
Czy naprawdę istnieją takie druty, nad którymi można pracować narzędziami gołymi rękami i które mogą pracować z częstotliwością 10 GHz?
Hanky ​​Panky,

7
@HankyPanky Tego rodzaju częstotliwości mogą być odtwarzane na standardowych kablach sieciowych. Ręcznie wykonałem kable sieciowe CAT7 dla połączeń 40 Gb / s. Działają one na częstotliwościach (przynajmniej wyższych harmonicznych) dobrze w zakresie 10 GHz. 5 GHZ to także nic specjalnego w kablach koncentrycznych używanych do podłączenia anteny do punktu dostępowego Wi-Fi.
Tonny

@HankyPanky tak, oczywiście, z narzędziami ręcznymi. Jednak w niefortunnych miejscach nie montuje się łączników. Po prostu przycinasz izolowane rdzenie na odpowiednią długość, wsuwasz je we właściwe miejsca, a następnie zaciskasz na złączu izolacyjno-przemieszczeniowym (lub w przypadku niektórych gniazd wsuwasz je do gniazd Krone IDC). 10GBase-T nie jest 10GHz na przewodach: istnieje pewne sprytne kodowanie na wielu napięciach dla wielu bitów na zegar i dwie pary do równoległej transmisji. Uwaga: Nigdy nie musiałem robić kabla 10GBase-T.
nigel222,

3
@Tonny Czy kat 7 nie jest oceniany na 600 MHz?

4
@Tonny, o ile mi wiadomo, nie ma tranzystorów lub ich liczba jest bardzo niewielka, a produkt o szerokości pasma wzmocnienia powyżej ~ 6 GHz, więc bardzo wątpię, czy pracujesz na kablach, które bezpośrednio przenoszą sygnały 10 GHz.
Sam

4

Ponieważ nie jest jasno określone, do czego drut będzie używany, wymienię kilka scenariuszy, w których stosowane są druty miedziane, i przeanalizuję wpływ zadrapań w każdym przypadku.

a) nieść prąd (w celu zasilania urządzenia elektrycznego)

b) przenosić sygnał elektryczny (który jest taki sam jak przewodzenie prądu, ale tym razem natężenie / napięcie / częstotliwość prądu zmieniają się w czasie, aby zakodować jakiś sygnał cyfrowy / analogowy)

c) generować pole magnetyczne

d) wytwarzać ciepło

e) generować światło

Analiza wpływu:

a) tak długo, jak istnieje fizyczny kontakt między drutem a następną metalową częścią obwodu, elektryczność będzie płynąć. Zadrapania nie wpływają na przewodnictwo (ten aspekt został wcześniej wspomniany w odpowiedzi Jeffreya Boettgera). Na fakt, że prąd płynie, nie ma nawet wpływu powierzchnia styku między dwiema częściami metalowymi - więc zadrapania nie mają najmniejszego wpływu

c) dzieje się tak w przypadku, gdy drut służy do wytworzenia cewki, która jest elementem szeroko stosowanym w elektronice (głośniki obciążeniowe są tylko przykładem, w którym używamy cewek). Tym razem zadrapania wpłyną na pole magnetyczne, tworząc nieregularne. Jeśli cewka ma wiele zwojów, zadrapania na krótkim odcinku mogą nie być krytyczne, ale z teoretycznego punktu widzenia każda nieregularność geometryczna drutu wpłynie na pole magnetyczne.

b) ma to miejsce, gdy drut jest używany do Internetu / telewizji / telefonu. Jak wspomniałem powyżej, sygnał jest kodowany jako zmiany napięcia / natężenia / częstotliwości prądu. Zadrapania w drutach nie mają na nie wpływu. Jednak w telekomunikacji często zdarza się, że para kabli jest skręcona ze sobą w celu wzajemnego znoszenia pola magnetycznego. Jest tak, ponieważ pole magnetyczne reprezentuje interferencję, która wpływa na sygnał. Jak powiedziałem w punkcie c) powyżej, jeśli drut ma jakiekolwiek nieregularności, jego pole magnetyczne nie będzie jednorodne, co oznacza, że ​​może wpływać na sygnał sąsiedniego drutu.

d) ma to miejsce, gdy drut jest używany w grzejnikach elektrycznych. Na właściwość ciepła wpływa tylko natężenie prądu. Zadrapania nie wpłyną na to

e) ma to miejsce, gdy drut jest używany do żarówki. Na światło, tak samo jak ciepło, wpływa tylko natężenie prądu

Biorąc pod uwagę zdjęcie podane w pytaniu, wiem, że ten drut nie będzie używany ani do ogrzewania, ani do oświetlenia. Pomyślałem, że warto wspomnieć o punktach d) ie) wraz z innymi punktami.

W grę wchodzi również aspekt mechaniczny - jak odporny będzie drut na wielokrotne zginanie. Zadrapania mogą być dwojakiego rodzaju: wzdłużne (wzdłuż drutu) lub poprzeczne (wzdłuż drutu). Gięcie ma potencjał powiększania zadrapań poprzecznych, ale nie wpłynie na zadrapania podłużne. (Ten aspekt został również wspomniany w komentarzu Hot Licks).


1
Mały drobiazg: dlaczego zdefiniowałbyś dowolne zamówienie na swoje pociski, a następnie omawiałeś je w innej kolejności? Jeśli chcesz przedyskutować punkt c przed punktem b, powinieneś to nazwać b.
Tim Seguine,

myślałem, że ktoś to zauważy; z logicznego punktu widzenia punkt b występuje po punkcie a, ponieważ jest to jego szczególny przypadek. jednak kiedy szczegółowo opisałem wyjaśnienie, musiałem użyć w punkcie b czegoś z punktu c, dlatego postanowiłem omówić punkt c przed punktem b
wentylator Newtona 01

Tyle twoich intencji było jasno z tekstu. Naprawdę mówię, że czytanie jest niepotrzebnie mylące. Pod względem elektrodynamiki pole elektryczne nie jest w żaden sposób bardziej fundamentalne niż pole magnetyczne, więc równie łatwo można postawić punkt c na pierwszym miejscu i zachować porządek liniowy, logiczny i spójny. Uważam to za stratę, ponieważ zawiera istotne informacje, których brakuje w zaakceptowanej odpowiedzi.
Tim Seguine,

Moja opinia tutaj jest inna. Uważam pole elektryczne za bardziej fundamentalne, być może z powodu kolejności, w której studiowałem te przedmioty w szkole (programy fizyki w moim kraju wprowadzają pole magnetyczne 3 lub 4 lata po polu elektrycznym). W szczególności stawiam pole elektryczne przed polem magnetycznym. Muszę jednak zgodzić się, że dla zawodowego fizyka te tematy są równie trudne; ponadto są one silnie skorelowane. Ale przeciętny człowiek ma większe szanse usłyszeć o polu elektrycznym, a nie o polu magnetycznym
wentylator Newtona 01

Zasadniczo policzyłeś 1, 2, 3, 4, 5, a następnie natychmiast policzyłeś 1, 3, 2, 4, 5. To jest mylące. Kropka. Moje obawy są całkowicie redakcyjne. Odpowiadając na moją sugestię dotyczącą alternatywnego sposobu zamawiania, wystarczy, że udowodnisz, że nie rozumiesz.
Tim Seguine,

0

Małe zadrapania w ogóle nie powinny wpływać na przewodność drutu miedzianego. Jest to powszechne podczas zdejmowania izolacji z przewodów za pomocą noży, noży bocznych i innych różnych narzędzi. Przygotowując drut miedziany, należy przyzwyczaić się do używania narzędzi do ściągania izolacji z tego narzędzia, które służy do pomiaru drutu w celu minimalizacji uszkodzeń.

Nie przejmuj się drobnymi zadrapaniami i zadrapaniami. Pamiętaj tylko o plastikowej powłoce. Odsłonięty drut może stanowić ryzyko porażenia prądem lub pożaru.


0

Jak już wspomniano @RedGrittyBrick, jeśli to powierzchowne oznaczenia powierzchni, to nie martw się, to tylko oznaczenia. Użyj latarki i szkła powiększającego, aby sprawdzić, czy nazwałbyś je oznaczeniami powierzchni w porównaniu z prawdziwym nickem. Jeśli zobaczysz coś, co nazwałbyś „nickiem”, po prostu powtórz usuwanie.

Tylko od czasu do czasu wykonuję prace elektryczne, ale zerwane przewody w izolacji po prostu przesuwam je lekko w pudełku. Ponieważ jest po fakcie, mogę się tylko domyślać, że było to spowodowane przez nicki. A jeśli tak, to nie ma sposobu, aby zmierzyć, jak głęboko był nick przed przerwą. Więc lepiej bezpiecznie niż przepraszać.

Również, jak mówi @Harper, upewnij się, że masz dobre narzędzia do ściągania izolacji. Spróbuj kilkanaście razy na jakimś dodatkowym drucie, jeśli nie wiesz, czy nie powinieneś rozważyć narzędzia. Jeśli jest to narzędzie do cięcia czerwonego ze śrubą, upewnij się, że śruba została prawidłowo ustawiona na rozmiar 14. Jeśli jest to żółte narzędzie z wieloma pozycjami, upewnij się, że a) faktycznie robisz drut o grubości 14 ib) drut przechodzi do pozycji o grubości 14, a nie do sąsiada o grubości 16. Możliwe jest rozebranie przy pozycji skrajni 16, ale zwykle prowadzi to do złych wyników.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.