czy mogę zamienić moduł panelu spa w moduł wyłącznika automatycznego?


0

Pozbyłem się wanny z hydromasażem i mam panel spa 60A. Czy mogę kupić wnętrzności, które sprawiłyby, że byłaby to skrzynia zrywająca?

A może powinienem po prostu wymienić go na skrzynkę bezpieczników?

Chcę zasilić moją szopę.

Czy można pozostawić panel spa na miejscu i uruchomić panel dodatkowy w szopie?

Chciałbym nie spalić domu / szopy / dzielnicy .....

Dzięki!


Większość „paneli spa” to tak naprawdę małe urządzenia ładujące. Ile mocy potrzebuje twoja szopa? Ponadto, czy „panel spa” jest zamontowany na szopie, czy gdzieś indziej?
ThreePhaseEel

„Spal”… Tak, to może się zdarzyć .
Harper

Odpowiedzi:


1

Większość paneli spa ma 2 miejsca na obciążenia pomocnicze, często znajdują się w zasięgu wbudowanego GFCI.

Jednak nie chcesz przepuszczać wielu obwodów do szopy, możesz mieć tylko jeden obwód na napięcie. (Jeden 240, jeden 120 + 240, jeden 120). Dalszy podział obwodów musi znajdować się w podpanelu w szopie. Nie zdobywaj zbyt małego subpanelu, wybierz 3 razy tyle, ile potrzebujesz.

Podpanel może mieć dowolny prąd znamionowy> = zasilanie, np. Wyłącznik 30 A może podawać drut nr 10 do podpanelu 125A. Musi mieć swój „główny” wyłącznik, ale może mieć dowolny rozmiar> = moc znamionowa, ponieważ jest to tylko wyłącznik odcinający. Ten główny wyłącznik musi się przykręcić, nie można po prostu podać wyłącznika, który tylko się zaczepia.

Jeśli używasz sztywnego przewodu, rzeczy są naprawdę drogie, ale trzeba tylko pochować 6 ”zamiast 12-24”.


0

Poprowadź kanał z dołu panelu spa do szopy. Zainstaluj mały panel wyłącznika w szopie. Nakarm to odrobiną miedzi lub aluminium nr 6, czterożyłowym.


# 4 aluminium, jeśli chcesz uzyskać pełne 60A. Aluminium jest do tego idealne.
Harper
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.