Jak mam wyczyścić i odmalować pomalowany drewniany pokład?


14

Wygląda na to, że moja talia została pomalowana tylko jedną warstwą farby, która złuszcza się. Podoba mi się wygląd farby (oczywiście w lepszym stanie) i nie interesuje mnie bejcowanie, zwłaszcza że dodam nowe tralki, które niekoniecznie pasują do istniejącego drewna. Chciałbym wyczyścić, zalać i odmalować cały pokład i mam kilka pytań:

  • Czy muszę faktycznie usunąć istniejącą farbę? Czy mogę po prostu zastosować tę metodę czyszczenia (pranie, szorowanie wybielaczem / wodą / TSP)?
  • Ponieważ nie zależy mi szczególnie na odbarwieniu leżącego pod spodem drewna, czy konieczne jest wyżej wspomniane chemiczne czyszczenie? Czy mogę po prostu umyć pod ciśnieniem, poczekać, aż wyschnie, a następnie zacząć gruntować?
  • Czy powinienem zagruntować / pomalować / zabarwić spód pokładu? Chociaż chcę malować na górze, w razie potrzeby nie przeszkadzałoby mi zabarwienie spodu.
  • Jakiego rodzaju podkładu / farby powinienem użyć? Ta talia jest w Illinois i doświadcza gorących lat, mroźnych zim i dużej ilości wilgoci.

odpadająca farba spód pokładu


1
jeśli masz jakąś zgniłą deskę, to dobry czas, aby je znaleźć i wymienić
maniak ratchet

Odpowiedzi:


9

Malowanie tarcicy poddanej działaniu ciśnienia jest zawsze trudne. Drewno poddane działaniu nacisku wydaje się nie utrzymywać dobrze farby, nawet przy dobrym podkładzie. Bejca jest zwykle lepszą alternatywą, ale ponieważ twoja talia ma już farbę, przed użyciem bejcy należałoby ją całkowicie rozebrać.

Aby farba dobrze przylegała, powierzchnia musi być tak czysta i sucha, jak to możliwe. Patrząc na twoje zdjęcia, widzę spore ilości glonów w ziarnie drewna. To bardzo normalny stan. Powinieneś jednak użyć myjki ciśnieniowej i metody wybielania / wody / krzewu TSP, aby ją wyczyścić. Poczekam do kwietnia lub maja, kiedy temperatura wzrośnie w latach 60. i 70., aby pomóc wysuszyć pokład i otworzyć ziarno.

Wybierz podkład o wysokiej przyczepności zamiast typu blokującego plamy. Wielu producentów opracowało nowe formuły zaprojektowane z myślą o lepszym wiązaniu. Kiedy nakładasz podkład, nie spiesz się. Zbyt szybkie nakładanie podkładu nie jest dobre. Podkład należy wbić w ziarno tak głęboko, jak to możliwe. Niech całkowicie wyschnie. Teraz możesz normalnie nakładać farbę pokładową.


1
Czy można skorzystać z barwienia lub malowania spodu tego pokładu? (BTW Shirlock: Jestem wielkim fanem. Twój występ na SE Podcast był świetny.)
Kevin L.,

1
Dzięki, Kevin. (rumieniec rumieniec). Szczerze mówiąc, w przypadku PT zabarwienie dna spowoduje dłuższą żywotność, ale prawdopodobnie nie jest to znacząca różnica. zgnilizna pojawi się tam, gdzie jest kontakt drewna z drewnem, który przenosi wilgoć, miejsca, w których nie można teraz dostać żadnej plamy. Osobiście nie marnowałbym czasu i pieniędzy na leczenie spodu.
domy Shirlock

PS, głosowanie za bycie „fanem”. lol
domy Shirlock

0

Każdego roku walczyłem z degradacją plam. Kiedy pomalowałem całą płytę, zapieczętowałem, zyskałem dodatkowy rok, zanim wilgoć ją zniszczyła.


Proszę dać oryginalnemu plakatowi więcej informacji, które pomogą odpowiedzieć na pytanie
milesmeow

-1

Najpierw należy usunąć jak najwięcej starego uszczelniacza / powłoki. Można to zrobić za pomocą myjki ciśnieniowej, aby usunąć luźne łuszczenie farby / uszczelniacz. Szlifowanie jest pracochłonne i dlatego drogie. Często nowy uszczelniacz, który chcesz nałożyć, jest półprzezroczysty i widać nową skórkę przez nową powłokę. Trzeba więc pójść na kompromis w kwestii szlifowania całego (bardzo drogiego) lub po prostu lekkiego szlifowania i usuwania płatków farby. Jeśli talia została zabrana z powrotem do surowego drewna, nadszedł czas, aby raczej ją oliwić. Olej nie może łuszczyć się i łuszczyć, gdy wsiąka w drewno i nie pokrywa go tak, jak większość innych uszczelniaczy lub powłok. To sprawia, że ​​konserwacja w przyszłości jest łatwa i dlatego tańsza.


Zostawiłem komentarz do innego z twoich postów. Ten pojawił się w kolejce recenzji i obowiązują te same opinie. W tym przypadku rada jest bardzo ogólna, podobnie jak płyta podstawowa, która ogólnie może odnosić się do każdego powiązanego pytania, a nie konkretnie dotyczyć informacji zawartych w tym pytaniu. Ponownie zawiera link reklamowy, który będzie postrzegany jako spam.
fixer1234
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.