Czy mogę użyć trójprzewodowego kabla nr 2 dla subpanelu 100A, jeśli dodam pręt uziemiający w subpanelu?


1

Kupiliśmy trójprzewodowy kabel 2awg. Ma 2 izolowane przewody otoczone przewodem neutralnym / uziemieniem. Kosztowało to 150 USD, a ponieważ został kupiony na piechotę, nie sądzę, że możemy go zwrócić.

Czy nadal możemy to wykorzystać do uruchomienia podpanelu, używając 3 przewodów jako L1 i L2 i neutralnego oraz prowadząc uziemienie do istniejących prętów uziemiających poza tym budynkiem z panelu?


Jakie obciążenia nakładasz na ten subpanel?
ThreePhaseEel

3
Uziemienie NIE jest tym samym co uziemienie bezpieczeństwa (uziemienia). Przewód uziemienia bezpieczeństwa, który biegnie z powrotem do głównego panelu, jest ścieżką o niskiej rezystancji z powrotem do źródła, która umożliwia usuwanie usterek. Metalowe pręty w ziemi służą do wyrównania potencjałów i ochrony odgromowej. Nie można wymienić uziemienia bezpieczeństwa, wbijając metal w brud.
Tester101

100amp subpanel
Samantha,

2
Możesz go zwrócić, jeśli cię okłamał / wprowadził w błąd. W najgorszym przypadku możesz obciążyć kartę kredytową. Lowe'owi się to nie podoba, ale wiedzą też, że jest to cena, jaką płacą, płacąc 9 USD za godzinę za swoich urzędników i przeładowując większość przedmiotów do tego stopnia, że ​​żaden elektryk nigdy by tam nie kupił. (Oczywiście nie przedmioty, które chcesz sprawdzić). Teraz zatrzymaj się w prawdziwym domu z zaopatrzeniem w energię elektryczną lub przejrzyj kilka, nie są „przyjazne dla handlu”, ale są dobre.
Harper

Ciekawy, jaki konkretny kabel masz. Widzę tylko jeden 2/2/2 z zewnętrznym szlifem w internetowym katalogu Lowesa: + to aluminium, + do bezpośredniego pochówku, - nie nadaje się do pobliskich 100A. Dla porównania, aluminium jest lepsze dla dużych drutów niż miedź. Znacznie tańsze i mniej problemów z korozją, ponieważ występy są z aluminium.
Harper

Odpowiedzi:


1

Po prostu weź właściwe rzeczy i uruchom je - wszystko, co robisz, będzie znacznie większym bólem w dupie

Ponieważ (prawdopodobnie) nie umieściłeś jeszcze niewłaściwego kabla w ziemi, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zdobycie odpowiedniego kabla (jeden z 3 izolowanymi przewodami i gołym uziemieniem) i poprowadzenie go. Jeśli nie możesz zwrócić nieprawidłowo zakupionego kabla, po prostu wrzuć go następnym ładunkiem do metalowego skrobaka w Twojej okolicy - w ten sposób otrzymasz przynajmniej trochę pieniędzy.


Niestety nie jestem w miejscu, w którym wrzucanie śmieci 150 dolarów jest czymś, co naprawdę chcę zrobić. Chcieliśmy uruchomić subpanel 100amp.
Samantha

Czy mogą po prostu dodać jeszcze jeden izolowany drut jako przewód neutralny i poprowadzić wszystkie te w kablu?
kponz

1
@ kponz ciekawy pomysł, kanał może uczynić to legalnym. OP również nie powiedział, czy mają Al lub Cu, ani jak daleko chcą się posunąć. Mam nadzieję, że nie dostali Cu, marnowania pieniędzy i zagrożenia korozją. Nie powiedzieli też, jaki typ kabla i może nie być na zewnątrz.
Harper

1

OP prawdopodobnie używa kabla, który moim zdaniem jest SEU (na podstawie opisu kabla OP). SEU NIE MOŻNA uruchomić w kanale.

Aby dodać panel podrzędny, musisz uruchomić 2 testy i wspólny, odpowiedni miernik, który według mojej wiedzy # 2, wraz z uziemieniem z istniejącego panelu do podrzędnego.

Nie jest dla mnie jasne, gdzie znajduje się ten nowy panel podrzędny. Jeśli jest w tej samej strukturze lub innej strukturze co panel główny.

Kod wymaga 2 podstaw. Mogą to być podwójne pręty uziemiające, z nieprzerwanym przewodem uziemienia nr 4 biegnącym między nimi a panelem głównym, lub pręt uziemiający zimną wodę i pręt uziemiający, o ile grunt zimnej wody znajduje się w odległości 5 stóp od miejsca, w którym zimna woda wchodzi do mieszkanie. Zakłada się, że linia doprowadzająca zimną wodę jest metalowa (miedź, ocynkowana). Jeśli panel podrzędny znajduje się w innej konstrukcji, należy tam również dodać dodatkowe pręty uziemiające ...


1
Czy na pewno jest to SEU, a nie jednokrotny USE (URD)?
ThreePhaseEel

Właściwie nie ... odpowiednio dostosuję swoją odpowiedź.
BillWeckel,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.