Czy wymagane są szczeliny dylatacyjne między posadzkami sosnowymi dla szopy?


1

Planuję zrobić drewnianą ramę i podłogę do prefabrykowanej szopy ogrodowej o wymiarach 3 x 2,3 m (10 x 8 stóp). Metoda budowy, o której pomyślałem, jest podobna do następującego obrazu z Flickr :

Dog Run - Doggie Deck Foundation and Frame

Na podłogę planowałem użyć sosny poddanej obróbce 190 x 35 mm (około 7 x 1,5 ") H3, ale nie jestem pewien, czy powinienem pozostawić niewielki odstęp między każdym kawałkiem drewna, aby umożliwić ekspansję z powodu wilgoci / temperatura - poniżej zera temperatury są niezwykle rzadkie tutaj normalny zakres temperatur wynosi około 5 - 38 ° C (40 - 100 ° F).


1
Pamiętaj, że cała szopa wraz z zawartością regałów itp. Będzie przenoszona przez wspornik w ramie podłogi. Tam, gdzie to możliwe, przestawiłbym wasze bloki stóp na zewnątrz.
isherwood

Ramy z białego drewna i poszycie poddane obróbce? Hmmm ...
Isherwood

Dlaczego nie użyć dodatkowego blokowania (2x8?), Aby zająć wszystkie miejsca w betonowych filarach? Dlaczego deski na podłogę? Czy sklejka nie jest obecnie używana? Wszystkie szczeliny w deskach pozwolą na błędy. Sklejka jest nieprzenikalna i naprawdę mocna. Pod szwami sklejki powinno się blokować.
Jim Stewart,

@Jim dzięki za wskazówkę - myślałem, że sklejka nie nadaje się do obszarów potencjalnie wilgotnych, ale teraz widzę, że wiele rodzajów jest. Rozważę też dodatkowe blokowanie, to było najbliższe zdjęcie, jakie mogłem znaleźć w stosunku do tego, co miałem na myśli, ale wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest dodanie więcej.
PeterJ

Odpowiedzi:


2

Nie ma potrzeby opuszczania złącza dylatacyjnego, ponieważ poddane obróbce drewno ma tendencję do kurczenia się, gdy robi się ciepło z powodu wilgoci opuszczającej drewno. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wszystko ciasno powoduje, że gdy się skurczy, będziesz mieć idealne stawy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.