Dlaczego moja zamrażarka nagrzewa się co 14 godzin?


91

Lodówka-zamrażarka (Bosch KGN 33X48 / 13, kupiona około 2013 r.) Wyposażyłam w samodzielnie wykonany system monitorowania temperatury, który ostrzega mnie, gdy temperatura wewnętrzna zamrażarki wzrośnie powyżej pewnego poziomu.

Patrząc na wynikową krzywą oczekiwałbym, że temperatura będzie mniej więcej równomiernie wahać się wokół wartości docelowej.

To, co wolę, to:

kurs temperatury zamrażarki

Tak więc wbudowany termostat włącza jednostkę chłodzącą, gdy temperatura wewnętrzna wzrośnie powyżej około 18 ° F. Jednak dość konsekwentnie co około 14 godzin chłodziwo wydaje się nieco wstrzymywać, pozwalając na krótki wzrost temperatury do 23 ° F. Następnie cykl będzie kontynuowany normalnie.

Te krótkie skoki temperatur wyglądają tak równo i celowo, że zakładam cel. Dlaczego projektanci zamrażalników mieliby organizować ten niewielki wzrost temperatury co 14 godzin?


28
Jakiś rodzaj środka przeciwzamrożeniowego to moja pierwsza przypuszczenie, moja druga to, że coś trzeba co jakiś czas kalibrować.
maniak zapadkowy

28
Nawiasem mówiąc, twoja zamrażarka jest daleko od ciepłej strony zaleceń USDA. „Sprawdź temperaturę swojej lodówki i zamrażarki za pomocą termometru urządzenia. Lodówka powinna mieć temperaturę 40 ° F lub niższą, a zamrażarka 0 ° F lub niższą.” I tak, to normalny cykl automatycznego odszraniania.
Ecnerwal,

21
Nawiasem mówiąc, super fajne dane. +1
GManNickG

4
Monitor temperatury może znajdować się w pobliżu miejsca, w którym wydostaje się zimne powietrze lub gdzie znajduje się taśma termiczna, co może nie odzwierciedlać dokładnie temperatury powietrza w zamrażarce. Ponadto, jak Ecnerwal powiedział zamrażarce jest ustawiony sposób zbyt ciepły.
David Schwartz,

2
@JonH RRDtool na pewno.
jscott,

Odpowiedzi:


23

Każda zamrażarka, w tym Twoja, musi mieć zaprogramowany cykl odszraniania lub wężownice chłodzące są tak zaschnięte szronem, że powietrze obiegowe nie może już przez nie przepływać. Potem wszystko idzie w dół.

Inżynierowie projektują i instalują element między cewkami, kontrolują go za pomocą timera i okresowo włączają, aby wyeliminować narastanie mrozu. Działają na tym elemencie przez najkrótszy możliwy czas, aby stopić narastanie szronu i jednocześnie wpłynąć najmniej na ogólną temperaturę skrzynki.

Na wykresie widać, że system działa.


2
I tutaj zawsze myślałem, że funkcją odszraniania było usunięcie szronu z części zamrażarki, w której jedzenie nie jest (tylko) w cewkach chłodzących. Czy to tylko przypadek, że zapobiega to również szronowi w pudełku, bez faktycznego podgrzewania zawartości?
Michael,

@Michael: Zmiana temperatury wiąże się ze zmianą wilgotności względnej, która prawdopodobnie powoduje niewielkie parowanie z powierzchni powstałego szronu / lodu.
R ..

@Michael, cewki są najzimniejszą częścią zamrażarki, więc zaczyna się narastanie szronu.
Mark

20
„Każdy” jest niepoprawny; niektóre zamrażarki (szczególnie zamrażarki skrzyniowe) nie mają tego cyklu i muszą być okresowo rozmrażane ręcznie (być może miesiące lub lata w zależności od wilgotności otoczenia i opieki, jaką się nimi zajmuje).
Joe

Czy ktoś stosuje cykl odwrotny zamiast elementu grzejnego?
DaveInCaz

103

Rozmraża się.

Sprzęt chłodniczy niezamarzający przechodzi cykl odszraniania co kilka godzin. Zwykle wymaga to wyłączenia sprężarki chłodzącej i aktywacji taśmy cieplnej przymocowanej do cewki parownika na około 20 minut. To topi wszelkie szron i lód, który zgromadził się na cewce parownika i zapobiega gromadzeniu się.

Jest to całkowicie normalne dla działania nowoczesnego sprzętu odpornego na mróz.


6
FWIW, jest to normalne, ale przyczynia się do psucia się żywności, odwodnienia, powstawania zapachów itp. Przechowywanie przedmiotów, które nie zostaną szybko zużyte, dobrze uszczelnione i dobrze izolowane (np. W kartonowych pudełkach, w których są sprzedawane), a nie na otwartej przestrzeni i wystawiony bezpośrednio na powietrze w zamrażarce pomoże złagodzić te rzeczy.
R ..

1
Uważam również, że utrzymywanie względnie pełnego poziomu zamrażarki (w razie potrzeby wystarczy wrzucić tam butelki z wodą) powoduje chłodzenie żywności z powodu zwiększonej masy termicznej. tzn. ciepło rozprzestrzenia się cieńsze.
Scott,

3
Dlatego uszczelniasz próżniowo wszystko, co chcesz przechowywać przez długi czas, i dlatego niektóre mrożone produkty spożywcze (zwłaszcza mrożone mięso) są fabrycznie zapakowane próżniowo.

2
@ThreePhaseEel - dlatego Bóg wynalazł suszarki do włosów. :-) (Poważnie - działa jak urok i bez dłutowania).
Bob Jarvis,

4
@ratchetfreak na wypadek, gdybyś nadal miał zamrożone jedzenie, które chcesz włożyć do środka bez rozmrażania
Pureferret

10

Pozostałe odpowiedzi są poprawne, ponieważ widzisz normalny cykl rozmrażania w zamrażarce. Chciałbym tylko dodać dwie dodatkowe obserwacje:

1) Istnieją zwykle dwa rodzaje timerów odszraniania: mechaniczny i adaptacyjny. Twoja lodówka wydaje się mieć mechaniczny zegar odszraniania ze względu na swój regularny 14-godzinny cykl niezależnie od użytkowania. Oznacza to, że często marnuje energię na rozmrażanie, gdy nie musi.

Adaptacyjne odmrażacze OTOH starają się być bardziej wydajne i nie działają tak często. Mają monitor komputera, np. Jak często drzwi były otwarte od ostatniego odszraniania, jak długo sprężarka była włączona od ostatniego odszraniania, jak długo grzejnik był włączony podczas ostatniego odszraniania itp.

(Niestety, niekoniecznie tak to się sprawdza w praktyce. Przynajmniej w mojej lodówce GE płytka drukowana przeszła wiele zmian i wciąż zawodzi dość często ... a jej wymiana jest cholernie droga w porównaniu z prostą Timer! To fajny pomysł, ale w tej dziedzinie jest znacznie więcej do zrobienia. Nie wymaga zbyt wiele procesorów i żywności - aby przeważyć drobne oszczędności związane z cyklicznym rozmrażaniem działającym nieco częściej IMHO.)

2) Wygląda na to, że bezpośrednio mierzysz temperaturę powietrza w zamrażarce, więc łapiesz każdą najmniejszą fluktuację. Rzeczywiste jedzenie w lodówce nie zmienia się tak szybko, więc dokładniejsze monitorowanie temperatury takich rzeczy jak żywność, szczepionki itp. Zwykle obejmuje sondę z buforem temperatury, aby lepiej odzwierciedlić wolniejsze zmiany temperatury, niż przedmioty w zamrażarka faktycznie doświadcza (np. butelka sondy wypełniona glikolem). I chociaż twierdzenie, że pełniejsza zamrażarka jest bardziej energooszczędna niż pusta, wciąż jest nieco kontrowersyjne, z punktu widzenia stabilności temperatury, pełniejsza zamrażarka również powinna mieć bardziej stabilną temperaturę.


1
Dodam tylko, że jeśli zamrażarka nie otwiera się przez dłuższy czas, oczekiwałbym, że wynikowy harmonogram odszraniania adaptacyjnego będzie tak samo regularny jak odszranianie mechaniczne.
JakeRobb

Bardzo dobre odpowiedzi tutaj. Chciałbym dodać, że około 80% lodówek w śmieciach ma po prostu uszkodzony element odszraniania. Często zabierałam je ze śmieci i naprawiałam za średnio 30 dolców i sprzedawałam. Czasem za ponad tysiąc dolarów. Pracuję w bogatych dzielnicach, a ci ludzie po prostu wyrzucają wszystko, gdy tylko wykaże jakiekolwiek oznaki niepowodzenia.
Joe Fala
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.