Jeśli zainstaluję GFCI na pierwszym gniazdku w obwodzie, czy pozostałe gniazda tego obwodu przerywacza będą miały ochronę GFI?


17

W moim garażu mam trzy gniazdka elektryczne, które wydają się być podłączone do jednego wyłącznika.

Zakładam, że gniazdko najbliżej panelu jest pierwsze w obwodzie trzech gniazd.

Jak mogę przetestować to założenie?

Jeśli tak, to czy zastąpienie tego gniazda pojemnikiem GFCI zapewni ochronę pozostałym dwóm gniazdom w linii?


Musisz zrozumieć, jak to wszystko działa, a jeśli rozumiesz, nie musisz zadawać tego pytania.
Hot Licks

7
@HotLicks Można to powiedzieć o każdym pytaniu w każdej witrynie; jeśli rozumiesz, jak to wszystko działa, nie musisz zadawać pytania.
Beska

1
To wyjaśnia, dlaczego HotLicks nie zadał żadnych pytań ...
Don Branson

Odpowiedzi:


17

Znalezienie pierwszego

Naprawdę nic nie zastąpi otwierania skrzynek, odczepiania przewodów, włączania obwodu i wykonywania pomiarów.

Otwierasz swoje najbliższe pudełko i usuwasz przewody, które uważasz za znajdujące się poniżej (z dala od panelu). Odepnij luźne przewody, aby nie mogły się zwierać, i podłącz 3-lampowy tester lub lampkę nocną. Następnie włącz obwód i sprawdź, co straciło moc. Jeśli wszystkie inne gniazda straciły moc, jesteś we właściwym polu. W przeciwnym razie spróbuj innego pudełka.

Jeśli gniazdo nadal ma zasilanie, zidentyfikowałeś przewody zasilające. W przeciwnym razie dotknij luźnych przewodów bezdotykowym testerem napięcia i sprawdź, czy możesz znaleźć zapaloną gorącą, czy po prostu wyłącz i spróbuj innej pary.

Zwykle są tylko 2 pary. Jeśli jest ich więcej niż 2, może być konieczne zdemontowanie warkocza. Jest to również dobry czas na prowadzenie prac domowych, takich jak upewnienie się, że przewody są na śrubach (niewiarygodne dźgnięcia w plecy), uaktualnienie do gniazd 3,00 USD zamiast 50-cio procentowych obniżek klasy budowlanej i uaktualnienie do gniazd 20 A (w kształcie litery T neutralnych), jeśli obwód jest rzeczywiście 20 A i spodziewasz się ich użyć.

Urządzenia GFCI + są bardzo mylące, ponieważ robią dwie rzeczy. Zerwijmy to.

Co to jest GFCI?

GFCI jest czarną skrzynką, która wprowadza hot (y) i neutralne po swojej stronie „line” ... a następnie wysyła zabezpieczone hot i neutralne po swojej stronie „load”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Otóż ​​to. Aby oznaczyć chronioną stronę, używam brązowego i szarego drutu w pracach kablowych, ale możesz zrobić to samo, oznaczając przewody brązową i szarą taśmą elektryczną. Może to być wyłącznik automatyczny lub dedykowana czarna skrzynka. Jeśli trudno to sobie wyobrazić, spójrz na to.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To urządzenie GFCI w najczystszej postaci: „martwa twarz” GFCI . Możesz to podłączyć tylko tak, jak na schemacie: doprowadzaj przewody do LINII, a obciążenia w dół do ŁADOWANIA (w przeciwnym razie o co chodzi?)

Ponieważ zidentyfikowano pierwszą lokalizację i przewody zasilające, zrób to dokładnie. Jeśli to konieczne, zmniejsz obciążenia, chociaż niektóre GFCI używają śrub i zacisków, aby umożliwić 2 przewody na śrubie.

Przygotuj się na zainstalowanie rozszerzenia, jeśli pudełko jest zbyt małe, aby zmieściło się w nim urządzenie GFCI i przewody.

Jak zdobyć gniazda w martwej lokalizacji? Cóż, heh heh, nie spodziewam się poważnie, że użyjesz deadface, kiedy możesz użyć gniazda GFCI + ... po prostu lepiej dla ilustracji. Ale oto gotcha : ponieważ gniazda są wstępnie okablowane po stronie LOAD, możliwe jest błędne podłączenie gniazda GFCI +, podłączając zasilanie do strony LOAD - w takim przypadku gniazda będą zasilane, ale GFCI nie będzie chronić.

Jak testować funkcjonalność GFCI

Użyj prostego testera GFCI. Większość z nich jest częścią 3-lampowego testera , w którym to przypadku dostajesz prosty **.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po prostu naciskasz przycisk, co powoduje zwarcie do masy, które powinno wyzwolić urządzenie ochronne GFCI . Jeśli nie jest to oczywiste, umieść naklejkę „GFCI Protected” na pojemniku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz ten zewnętrzny tester nie będzie działać, jeśli gniazdo nie jest faktycznie uziemione. (nie ma sposobu na wywołanie zwarcia doziemnego bez uziemienia). W takim przypadku zdobądź „oszust” o długości 3/2 i przedłuż przewód uziemiający / języczek innymi drutami, aby dotrzeć do miejsca z faktycznym uziemieniem. Podłącz tester do tego i powinien działać / trip.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdy minie, umieść tam również naklejkę „No Ground Ground”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Teraz, jeśli jest to urządzenie GFCI , a testowanie go powoduje także wyłączenie innego, najprawdopodobniej jest ono zasilane przez wyjścia LOAD innych GFCI, co czyni je redundantnymi. Usuń go i umieść w miejscu, które ma znaczenie.


** Zwłaszcza unikaj tych, które mają logikę cyfrową, która „pomaga uczynić światła bardziej sensownymi”: znacznie lepiej jest z prostym i interpretującym światła samodzielnie niż za pomocą głupich legend. Słowa opisujące kombinacje światła nazywam je „magiczną 8-kulą”. Ale światła są przydatne.


8

Możesz to przetestować w następujący sposób:

 • wyłącz bezpiecznik
 • potwierdź, że każde gniazdo jest teraz martwe (tester gniazd lub tester bezdotykowy)
 • zdejmij pokrywę najbliższego wylotu
 • potwierdzić brak zasilania w pudełku za pomocą bezdotykowego testera
 • w pudełku powinny znajdować się co najmniej dwa kable, jedna linia wejściowa i jeden lub więcej przewodów zasilających w dół
 • jeżeli jest tylko jeden kabel, to albo nie są w tym samym obwodzie, albo nie jest to pierwsze gniazdo w obwodzie; Twój plan nie zadziała, dopóki nie znajdziesz pierwszego gniazdka w obwodzie
 • jeśli jest wiele kabli, czarne przewody należy podłączyć, albo przez połączenie z tą samą stroną gniazda, albo za pomocą nakrętki drutu lub innego złącza i pigtail do gniazda
 • jeśli do gniazda podłączonych jest wiele kabli, usuń jeden z czarnych przewodów, podpieraj go, aby nie dotykał żadnego innego przewodu ani pudełka
 • włącz wyłącznik
 • dokładnie przetestuj goły drut i pozostały czarny przewód na wylocie, aby zobaczyć, który jest gorący
 • ten jest twoją LINE i będzie podłączony do terminala LINE na GFCI; druga czarna to LOAD, połączenie z wylotami lub urządzeniami
 • jeśli czarne linie są połączone warkoczykami, musisz je rozdzielić i wykonać te same kroki, aby zobaczyć, która linia jest (gorąca), a która przenosi energię za prąd
 • przed kontynuowaniem należy wyłączyć wyłącznik
 • biały przewód z tego samego kabla, co gorąca czerń, musi być również podłączony do neutralnego zacisku po stronie LINE GFCI, a pozostałe białe po stronie LOAD

Tak, możesz użyć pierwszego gniazdka w obwodzie, aby zabezpieczyć gniazda wylotowe, jeśli pobierają swoją moc ze strony LOAD gniazda GFCI.


7

Tak, tak to działa. Jednak zgodnie z przepisami (Kodeks) na normalnie wyglądających punktach sprzedaży należy umieścić naklejkę „GFCI Protected”. Dzieje się tak, aby ktoś mógł wyśledzić wyzwalane gniazdko, gdy stwierdzi, że nie ma wyłącznika automatycznego. Tak, naklejki GFCI wyschły i spadły w ciągu zaledwie kilku lat, ale byłeś legalny, kiedy zacząłeś ... kod jest idealny, kod jest idealny, kod jest idealny.


Punkty sprzedaży GFCI zwykle są dostarczane z kilkoma naklejkami, więc łatwo jest zachować zgodność z kodeksem w tym zakresie.
Stephen Ostermiller

Witamy ponownie @Iggy. Pamiętaj, że zasady dotyczące bycia miłym nadal obowiązują. Niegrzeczne komentarze zostaną oznaczone i usunięte.
Tester101

Czy powinienem cię powiadomić, gdy znów zauważę, że przymykasz oczy?
Iggy

@ Dziwnie Tak ... Jeśli zauważysz nieodpowiednie zachowanie, zgłoś je moderatorowi.
Tester101

1

Jeśli tak, to czy zastąpienie tego gniazda pojemnikiem GFCI zapewni ochronę pozostałym dwóm gniazdom w linii?

Zależy od sposobu podłączenia. Jeśli podłączysz gniazda wylotowe do zacisków „obciążenia”, to tak, będą one chronione.

Jednak zrobienie tego wymaga kilku rzeczy.

 1. Musisz dowiedzieć się, który jest pierwszym gniazdkiem w linii.
 2. W pudełku dla pierwszego gniazda musisz dowiedzieć się, które przewody są zasilaniem wejściowym, a które przewody zasilającym do urządzeń końcowych.
 3. Należy upewnić się, że gorące i neutralne przewody za GFCI są oddzielone od wszystkich innych przewodów. Oznacza to, że naprawdę chcesz sprawdzić cały obwód w poszukiwaniu jakichkolwiek oznak pożyczonych przewodów neutralnych, wielodrutowych obwodów drukowanych itp.

OTOH, jeśli podłączysz przewody do przewodów, podłącz je do strony zasilania GFCI i zignoruj ​​stronę obciążenia GFCI, wtedy tylko jeden wylot będzie chroniony.


0

Dodam tylko, że „kod” może ograniczać liczbę wtyczek, które można umieścić po stronie obciążenia gniazda GFCI. Kiedy budowałem garaż, musiałem usunąć 1 lub 2 gniazdka z obu obwodów, które okablowałem, ponieważ kod dopuszczał tylko dwa gniazdka po stronie obciążenia urządzenia GFCI. W swoim wczorajszym poście śliniak stwierdził: „Tak, możesz użyć pierwszego gniazdka w obwodzie, aby chronić gniazda wylotowe, jeśli zaczną pobierać moc ze strony LOAD gniazda GFCI”. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z tą radą. Jeśli źle to zrobisz, pomyślisz, że masz zabezpieczone gniazdka, kiedy tak naprawdę nie masz.


1
Czy możesz zacytować odpowiednią sekcję kodu (NEC?), Która to mówi?
mmathis,

Nie, nie mogę. Garaż został zbudowany około 1998 r., A inspektor (pracownik miasta) najczęściej odnosił się do kodu CA (gdzie wcześniej pracował). Facet był tyranem i mściwym, ale ja dygresję. Wtedy nie przyszło mi do głowy, aby poprosić o sekcję i wiersz NEC. W rzeczywistości jesteś jedynym, który to zrobił, co doceniam. Zmusiło mnie to, aby dowiedzieć się więcej o NEC. Natknąłem się na wiele opinii, ale nikt nie mógł zacytować odpowiedniej sekcji NEC. Na podstawie tego, co znalazłem, nie ma limitu, więc zostałem zabrany do szopy przez inspektora, który nie wiedział, o czym on mówi.
stevehollingworth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.