Jakiego rodzaju kabel powinienem poprowadzić, aby zabezpieczyć przyszłe gniazdko klimatyzatora?


9

Nasz nowy dom jest wciąż w budowie przez standardowego konstruktora. Po skończeniu domu zainstaluję mały mini rozdzielacz bezkanałowy na prąd zmienny do domowego biura, które będzie znacznie cieplejsze niż reszta domu.

Otrzymałem pozwolenie od kierownika budowy na poprowadzenie kabla od wyłącznika do ściany zewnętrznej, aby nie musiałem rozrywać płyty gipsowo-kartonowej ani prowadzić kanału od wyłącznika do miejsca, w którym pójdzie sprężarka. Nie będę instalował drutu w wyłączniku ani w wylocie zewnętrznym, dopóki nie zamkniemy domu. Zasadniczo będzie to martwy drut siedzący w ścianie, dopóki nie dodam go do wyłącznika, a następnie nie dodam gniazdka.

Biorąc to pod uwagę, nie jestem pewien, czy kompresor będzie w konfiguracji 110 V lub 220 V (nie zdecydowałem się na jednostkę). Jaki byłby najlepszy kabel do poprowadzenia, aby upewnić się, że mogę zainstalować gniazdko 110 V lub gniazdo 220 V przy użyciu tego samego przewodu? czy to możliwe?

A jak powinien wyglądać mój zewnętrzny outlet? Czy wystarczy zewnętrzna skrzynka przyłączeniowa, czy powinienem użyć czegoś podobnego do metalowego odłącznika bez bezpiecznika?

Dzięki za pomoc!


1
Brzmi interesująco! Jestem bardziej ciekawy, dlaczego twoje biuro robi się coraz cieplejsze. Nasze biuro domowe znajduje się w najgorętszym pokoju w domu (na górze, większość ekspozycji na słońce z oknem wychodzącym na NW), obsługujemy cztery 24-calowe monitory LCD, jeden 36-calowy telewizor LCD, dwa komputery o dużej mocy z pełną wieżą, ponad 500 Wattowy odbiornik audio popychający dwa duże głośniki półkowe, subwoofer o mocy 100 W oraz dwa ciała dla dorosłych; to mały pokój i mieszkamy na pustyni. Nawet w naszej sytuacji nie wyobrażam sobie, że potrzebuję dedykowanego klimatyzatora do tego miejsca, nawet podczas częstych odcinków pogody o temperaturze ponad 100 stopni. Tak czy inaczej, powodzenia!
Mike

Zależy od domu. Mam osobny prąd zmienny (całkowicie wewnętrzny, który wychodzi do okna) dla tego pokoju, ponieważ biegnie on kilka stopni nad resztą domu.
Loren Pechtel

5
Praktycznie rzecz biorąc, dom jest właśnie budowany, dlaczego więc nie zapytać elektryka i poprosić go o wybranie i poprowadzenie przewodu i gniazdka oraz wszystkiego, wszystko bezpieczne i kodowane i gotowe? Już pracują w domu, dodatkowy koszt jednego dodatkowego gniazdka powinien być minimalny
Xen2050

Nasze biuro również stało się bardzo gorące, ponieważ latem ma 4 godziny słonecznego słońca. Założyłem markizę i to całkowicie rozwiązało problem, dokładnie go polecam, jeśli problem polega na tym, że po prostu łapie za dużo słońca.
Jim W mówi o przywróceniu Moniki

Odpowiedzi:


29

Jeśli naprawdę chcesz na przyszłość, zainstaluj kabel zamiast kabla. Pozwoli ci to wyciągnąć dowolny potrzebny drut, gdy już zdecydujesz, czego chcesz.

Przewód 3/4 "powinien działać dobrze i dawać możliwość zainstalowania do czterech kondensatorów 8 AWG (Schedule 80 PVC). Jeśli myślisz, że kiedykolwiek uaktualnisz do całego domu, może to być dobra opcja. Jeśli kiedykolwiek planujesz mieć tylko jedną jednostkę mini-split, prawdopodobnie będziesz w stanie zainstalować przewód 1/2 ". Chociaż uaktualnienie do 3/4 "ułatwiłoby ciągnięcie.


Czy osoba może biegać trzy # 8 plus ziemia na 1/2 ", czy to konieczne?
Isherwood

3
@isherwood Masz rację, ale nie jestem pewien, dlaczego miałbyś poprowadzić trzy przewodniki plus uziemienie. Jednak nawet jeśli zastosowano harmonogram 80, można zmieścić tylko dwa przewodniki 8 AWG. Zaktualizuję moją odpowiedź. Myślę, że w większości sytuacji mieszkalnych potrzebujesz tylko dwóch 10 AWG plus ziemia, ale kto wie. OP wspomina o chłodzeniu tylko jednego pokoju za pomocą mini-podziału, więc prawdopodobnie patrzy tylko na dwa 12-10 AWG plus ziemię.
Tester101

@isherwood na pewno, ale na drugim końcu będzie potrzebował podpanelu, chyba że ma jedno urządzenie, które będzie wymagało 40 A i podziału fazy.
Harper - Przywróć Monikę

@Harper - ponieważ mamy do czynienia z rzeczami związanymi z przewodami (i prawdopodobnie w tym samym miejscu), można zastosować odgałęzienie z przewodem odgałęzionym z 210.19 (A) (4) Wyjątek 1, punkt (c), być może ?
ThreePhaseEel

6

Instalacja puszki n-3r (raintite) byłaby w porządku. Zainstalowałbym trójprzewodowy NM z uziemieniem. Nie wspomniałeś, jaki rozmiar Twoja jednostka miałaby 10/3, poradziłaby sobie z wszystkim do 5 ton. Tylko upewnij się, że podczas instalacji urządzenia sprawdzasz MOCP (maksymalne zabezpieczenie nadprądowe) i używasz odpowiedniego wyłącznika. Upewnij się, że odłączyłeś przewody w puszce przyłączeniowej.

Powodzenia


NM karmi miejsce na zewnątrz? Nie nadaje się do wilgotnych lub mokrych miejsc. Może miałeś na myśli UF?
statueuphemism

Niezależnie od tego, jaki jest miernik, użyj trzech przewodów, aby mógł być MWBC. +1
Mazura

3

Napięcie nie stanowi problemu, ponieważ każdy drut, którego możesz użyć, jest odpowiedni do napięcia 300 V.

Zasadniczo większość klimatyzatorów w całym domu (dla domów o skromnych rozmiarach) obsługiwana jest z obwodem 30 A za pomocą drutu 10AWG w kablu 10/2. Można to skonfigurować przy 15, 20 lub 30 A, przy 120 V lub 240 V.

Nie ma nic złego w zbyt dużym drucie. Możesz umieścić gniazdo 20 A w wyłączniku 20 A na przewodzie # 6. Miałbyś problemy z dopasowaniem dopasowywania nr 6 do terminali, ale jest to prosty problem, który można łatwo rozwiązać.

Jest mało prawdopodobne, że do uruchomienia klimatyzatora potrzebne byłoby napięcie zarówno 240 V, jak i zero. Ale gdyby tak było, kabel do biegania / 3 to by pokrył.

Jeśli spodziewasz się, że masz tam wiele urządzeń, może być potrzebny subpanel i możesz pomyśleć o kablu 8/3 lub 6/3. 6/3 jest dobre do 60A, więc może zasilać cały domek.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz dwóch obwodów na sprzęt i nie chcesz subpanelu, możesz poprowadzić tam dwa kable. Jednak kabli nie można łączyć równolegle, więc dwa 10/3 nie mogą na przykład zastąpić 6/3.


1

Chyba że planujesz mieć dużo sprzętu komputerowego lub żyć w naprawdę gorącym miejscu, jednostka 120 V prawie na pewno będzie wystarczająca. Chłodzę mieszkanie o powierzchni 600 m2 i ~ 1000 W (rzeczywiste obciążenie 24/7, a nie maksymalna moc zasilacza) elektroniki za pomocą klimatyzatora 12000 BTU na standardowej wtyczce 15A 120 V.

Podejrzewam, że zbliżam się do górnej granicy tego, co może zrobić, ale pozwala mi utrzymać temperaturę wewnętrzną 75F, gdy temperatura zewnętrzna jest tak wysoka jak w połowie lat 80. Ostatnio nie zrobiło się tak gorąco, ale był w stanie poradzić sobie z ~ 700W, którym kilka lat temu pracowałem z temperaturą zewnętrzną 90F.


Silniki 240 V zużywają jednak energię elektryczną bardziej efektywnie, więc jest to zdecydowanie droga, jeśli nie są zbyt drogie.
Perkins,

@Perkins IN w USA Modele 240v nie są łatwo dostępne, z wyjątkiem naprawdę dużych rozmiarów (ogólnie powyżej tego, co można zasilać z gniazdka 120V / 15A). Prowadzenie masowo przewymiarowanej jednostki jest nieefektywne energetycznie; więc jeśli nie używasz dużej ilości sprzętu, stracą oni to konto.
Dan Is Fiddling By Firelight

@ DanNeely - nie tylko działa nieefektywna energia ponadwymiarowa, ale może sprawić, że Twój dom stanie się niespokojny i niewygodny, ponieważ krótkotrwały prąd zmienny nie osusza powietrza
ThreePhaseEel

1

Dlaczego wszystkim brakuje jego pytania?

Drut jest pod tym względem fajny, ponieważ przeglądanie specyfikacji kosztuje po prostu trochę pieniędzy, nie trzeba właściwie dopasowywać drutu do zadania. (Innym problemem są zastosowania mobilne, grubszy drut dodaje wagi).

110 V vs 220 V? Po prostu idź z 220 V - nie sądzę, że naprawdę masz tutaj wybór, nie sądzę, że sprzedają przewód zasilający nieodpowiedni do 220 V.

Grubość? Spójrz na rozważane jednostki, ile mocy pobierają? (Należy pamiętać, że jednostki 110 V mogą pobierać więcej wzmacniaczy niż 220 V!) Wybierz najwyższą uzyskaną wartość, a następnie zaokrągl ją w górę do następnego rozmiaru wyłącznika. Istnieją tabele, które informują o wymaganej grubości drutu przy jakim natężeniu wyłącznika. Koniec problemu.

(Należy pamiętać, że przewód musi być dopasowany do wyłącznika, a nie do klimatyzatora. Żadne stałe okablowanie nie może być cieńsze niż wartość znamionowa wyłącznika, który go chroni. Nie ma znaczenia, jeśli wiesz, że obwód alarmowy nigdy nie pobierze więcej niż 1 amper, 20 amperowy przerywnik oznacza przewód nr 12).


2
Przewód jest znacznie bardziej wszechstronny na dłuższą metę niż jakikolwiek kabel, który tam
wbijasz

+1 kanał. Nikt nie ignoruje ani nie omija jego pytania. Powinien użyć przewodu sieciowego 4AWG ... tam jest pokryty, to głupie, Ok, użyj 14/2, my nie zamierzamy go obciąć za 240v (220) ... to jeśli dostanie 10/3 12/3, płaci bardziej z góry i może nie potrzebować tego AWG. Więc ludzie zadają odpowiednie pytania, aby zalecić rozsądną wielkość najlepszego huku dla swojej złotówki. Tak więc rozmowa przewodowa. Nie boli, daje elastyczność, nie musi nawet biegać na całej długości.
noybman

@noybman 14/2 działa dobrze dla 240. Jeśli kiedykolwiek zobaczysz, że odpowiadam na jedno z nich: „Chcę poprowadzić latarnię na końcu mojego podjazdu 1000 metrów, czy naprawdę potrzebuję kabla 4/0?” Zobaczysz, że umieściłem 240 na # 14.
Harper - Przywróć Monikę

@Harper, W porządku, nie zgadzam się, że jest to dozwolone, próbowałem tylko podkreślić, że pytania, które wszyscy zadają przez cały czas i sugestie, są próbami pomocy op. Nie to, że wszyscy ignorowali pytanie, jak sugerował ten post.
noybman

Idź z tym, czego faktycznie potrzebujesz 110. Im niższe napięcie, tym wyższe natężenie prądu do przesyłania takich samych ilości watów, a wzmacniacze mają wielkość kabla napędowego. Dlatego silnik 12V rozrusznik w samochodzie HAS kable kciuk wielkości prowadzących do niego, podczas gdy sama moc silnika przy 110V będzie uciekać z regularnym obwodzie 20A (w zależności od tego, jak duży silnik jest w każdym razie.)
Perkins
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.