Czy istnieje metoda naprawy drobnych uszkodzeń izolacji przewodów elektrycznych zgodna z normą NEC bez skrzynki przyłączeniowej?


12

Próbując podważyć luźną upiętą zszywkę kablową, która mocuje kabel elektryczny o rozmiarze 14 do szpilki, przypadkowo wyrwałem bardzo mały otwór zarówno przez płaszcz zewnętrzny, jak i izolację wokół neutralnego drutu, odsłaniając pusty przewód wewnątrz. Uszkodzenie znajduje się w połowie drogi między skrzynką elektryczną a otworem 5/8 "w dolnej płycie ramy, gdzie drut znika gdzieś pod podłogą. Otwór jest zaledwie kropką o średnicy około 1/32".

Czy można naprawić tę łzę za pomocą taśmy elektrycznej? Sam drut miedziany nie został uszkodzony. Mam nadzieję, że ktoś nie powie mi, że NEC wymaga ode mnie naprawy uszkodzonej sekcji poprzez zastąpienie jej nowym przewodem i zainstalowanie skrzynki przyłączeniowej lub czegoś takiego.

Aktualizacja: W tej chwili jest to między domami Shirlock i SteveR, aby uzyskać odpowiedź. SteveR zwrócił moją uwagę na doskonałą opcję, a mianowicie odsłonięcie skrzynki przyłączeniowej po drugiej stronie ściany, ponieważ w moim przypadku jest to szafa. Shirlock Homes zaleca owinięcie uszkodzonego przewodu neutralnego taśmą izolacyjną, a następnie zaklejenie kurtki. Podoba mi się ten pomysł, ale jeśli nie jest zgodny z NEC, myślę, że SteveR dostanie odpowiedź.


„sama łza ma prawdopodobnie rozmiar czterech pikseli na 24
calowym

@ ThePopMachine Zakładając standardowe 96 DPI, to 0,041 cala.
vcsjones

@vcsjones: Skieruj to na oscillatingcretin, a nie na mnie ...
ThePopMachine 30.01.12

Ciekawe, czy kiedykolwiek zapytałeś AHJ i jaka była odpowiedź?
DaveInCaz

Odpowiedzi:


10

Tak jak powiedział Shirlock, tak się dzieje. Po drodze nakręciłem kilka nieszczęść. Każde zdarzenie jest oceniane inaczej. Jeśli jest to przewód neutralny z tylko przetartą izolacją (nie stanowi to kompromisu z przewodnikiem!). Byłem również pewien, że został on użyty jako przewód neutralny (a nie przełączony przewód). Następnie położyłem izolację z powrotem i dałem jej kilka owinięć szkocką 33 (izolacja 600 V na opakowanie !, nie tanie) i byłem pewien, że jest bezpieczny. Czy ten kod jest zgodny? Czy inspektor nie powiedzie się, jeśli go zobaczy? Absolutnie! Inspektor nie wie, co kryje się za taśmą i nie uwierzy ci na słowo. Ok, więc oczywiście chcesz spać w nocy, oto kilka pomysłów zgodnych z kodem.

  • Dodaj „głęboką poręczną skrzynkę” (pojedynczą skrzynkę wylotową) na wysokości wylotu i połącz drut wychodzący z podłogi do nowego drutu idącego w górę, jeśli możesz go wymienić. Jeśli drut jest zasilany, być może dołącz do gniazdka w pudełku. Jeśli nie, po prostu połóż na nim pustą pokrywę. Tak długo, jak można dostać się do pudełka, odpowiedni łącznik będzie zgodny z kodem.
  • Nie możesz tam dodać pola? Co powiesz na drugą stronę ściany? Może nawet będziesz miał szczęście i skończysz w szafie! Tylko jeśli jesteś w szafie, musisz zrobić to J-box z pustą pokrywą, gniazda, przełączniki nie są dozwolone w szafach.

EDYCJA: Jakiś czas temu licencjonowany elektryk powiedział mi, że umieszczanie gniazdek lub przełączników w szafie jest naruszeniem kodu. Nigdy tego nie kwestionowałem, ponieważ cała nowa konstrukcja, którą widziałem tutaj od wielu lat, ma włącznik światła na zewnątrz drzwi! To miało sens, z możliwym wyskakiwaniem z włącznika, ubrania i wszystkiego. Myślę, że może to być wymóg lokalnego kodu. Wiem, że mówił także o tym, jak należy to zrobić, tak jak chciał inspektor, oprócz kodu NEC. Odkryłem jednak, że kod wyraźnie stwierdza, że ​​żadne panele z wyłącznikami elektrycznymi nie mogą znajdować się w szafie na ubrania, być może jest to ich odmiana ?. Muszę przestrzegać interpretacji moich przyjaciół, wiem, że jest on kompetentnym elektrykiem.


Dobry telefon do szafy potencjalnie za tą ścianą, bo w moim przypadku jest! Mój główny problem z instalacją skrzynki przyłączeniowej polega na tym, że serwer po prostu doda kolejną dziurę w ścianie, którą wyciszam. Jeśli mogę umieścić skrzynkę przyłączeniową po drugiej stronie w szafce łazienkowej, to mnie to nie obchodzi. Czy mogę w zasadzie wykorzystać zapasową skrzynkę gniazdkową jako skrzynkę przyłączeniową?
oscilatingcretin

2
Jeśli jest w szafie, nie możesz włożyć gniazdka. Nie widzę problemu z korzystaniem z pudełka z czystą pokrywą. W szafach nie są dozwolone żadne przełączniki ani gniazdka. Myślę, że to dlatego, że mogliby się łukiem. Właśnie dlatego widzisz szafy z włącznikami światła na ścianie zewnętrznej.
SteveR

3
@ SteveR Czy możesz wskazać sekcję w kodzie, która zakazuje przełączania w szafach? Nie byłem w stanie znaleźć niczego w NEC.
Tester101

4
@ SteveR Może to być lokalny zwrot kodu. Zgodnie z tym wątkiem na forum Mike'a Holta , nie ma problemu z instalacją przełączników lub gniazd w szafie (jeśli chodzi o NEC). Również wyładowanie łukowe nie powinno stanowić problemu, ponieważ przełącznik musi znajdować się w pudełku i wymagana jest odpowiednia płyta czołowa. Tak więc każde iskrzenie lub iskrzenie będzie ograniczone do pudełka.
Tester101

2
Zainstalowałem wiele gniazd i przełączników w szafach, które nigdy nie miały problemu z inspekcjami. Poza tym nie mogę wymyślić w kodzie nic, co powiedziałoby, żeby tego nie robić.
Kris,

10

Możesz naprawić w dowolny sposób, ale aby go naprawić, a UL nadal jest dobry, musisz użyć czegoś takiego jak zestaw do naprawy kabli 3M 2234.

2234 Zestaw naprawczy do kabla 3M

Oto kilka informacji na ten temat

Jeśli jest to Romex, najlepiej wyciąć złą część i użyć skrzynki przyłączeniowej (lub 2), aby umieścić dobry kawałek. Jeśli jest w ścianie, być może będziesz musiał zmienić cały bieg. Ponieważ ARC Fault Breakers (AFCI) powoli stają się kodem w więcej niż tylko sypialniach, może to stanowić problem.


Zaktualizowałem moje pytanie z większą jasnością. W rzeczywistości widać goły miedziany drut przewodu neutralnego, więc jest to coś więcej niż tylko uszkodzona kurtka. Myślę, że taśma służy do naprawy uszkodzonej kurtki zewnętrznej, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom w wyniku otarć.
oscilatingcretin

W rzeczywistości za 35,00 $ taniej byłoby wymienić drut.
lqlarry

1
Chcę wymienić drut, ale nie mam pojęcia, dokąd on biegnie. Początkowo powiedziałem, że wchodzi w sufit, ale patrzyłem na niewłaściwy drut. Uszkodzony drut faktycznie wpada do podłogi mojej sypialni na drugim piętrze. Nie wiem, czy biegnie bezpośrednio na dół, czy pod podłogę do innego pokoju na piętrze. Myślę, że skrzynka przyłączeniowa jest moją jedyną opcją tutaj, chyba że istnieje legalna, zgodna z NEC metoda naprawy faktycznej izolacji wokół odsłoniętego drutu miedzianego. Nie mogę uwierzyć, że w 2012 roku jest całe to szaleństwo z powodu prostej łzy, którą powinno być łatwo naprawić.
oscilatingcretin

2
Częścią problemu jest to, że w 2012 r. Obowiązują przepisy dotyczące czynów niedozwolonych, które rządzą systemem sądowym, dlatego właśnie sprawy staną się trudniejsze, a nie łatwiejsze. Jeśli zamierzasz użyć puszki przyłączeniowej, złącza te mogą być przydatne, ponieważ potrzebujesz tylko jednej puszki przyłączeniowej. Sklepy z pudełkami DIY prawdopodobnie mają je w małych pudełkach. Robienie rzeczy samemu czasami może sprawić, że będziesz chciał wyciągnąć włosy, ale ostatecznie nie możesz pokonać wrażenia, że ​​to zrobiłeś.
lqlarry

Pod względem elektrycznym połączenie doczołowe nie jest tak dobre jak drut miedziany. Oto przypadek, w którym spełnienie litery kodu niekoniecznie oznacza lepszy produkt roboczy. Najlepszą opcją, jak mówili ludzie, jest robienie zdjęć, łatanie ich taśmą i przekazywanie ich sędziemu (inspektorowi miasta).
Bryce

3

Oto praktyczna odpowiedź dla ciebie. Takie rzeczy zdarzają się cały czas i często niepraktyczne jest zastępowanie drutu lub instalowanie odsłoniętych skrzynek J. Oto, co możesz zrobić, to będzie bezpieczne. Wyłącz zasilanie. Usuń apx 2 do 3 cali zewnętrznej osłony rzymu ostrym nożem. Usuń przekładki papierowe i wygnij czarno-białe przewodniki wystarczająco daleko, aby przesunąć dobrą (izolacyjną taśmę klejącą lub taśmę łączącą) taśmę wokół naciętego przewodu. Nałóż kilka ciasnych owinięć wokół każdego przewodu. Teraz umieść przewody z powrotem razem i podwój taśmą cały obszar z pominięciem zewnętrznej osłony za pomocą 33+. Kolejnym dobrym produktem do zakrywania nici jest samoprzylepna taśma łącząca Larson. Te rzeczy przylegają do siebie i czegokolwiek się dotkną i praktycznie nigdy nie odpadną, a ich ocena wynosi 1000 V.


4
Czy ten kod metody jest zgodny? Czy inspektor to zobaczy?
Tester101

Też jestem ciekawa. Jeśli jest zgodny, z pewnością jadę tą drogą, zamiast otwierać Junction City w mojej sypialni.
oscilatingcretin

1
tak długo, jak materiał do łączenia spełnia wymagania dotyczące napięcia i temperatury, jest dobry. Ponieważ nie jest to nowa konstrukcja i najprawdopodobniej nie jest dozwolona, ​​nie będzie sprawdzana. Złącze musi znajdować się w skrzynce, ale nie widzę nic o prostej naprawie nieprzerwanego przewodnika. Tak długo, jak będzie to dobrze zrobione z dobrych materiałów, będzie dobrze.
domy Shirlock

Kiedy mówisz „to jest dobre”, czy to znaczy, że jest zgodne z NEC? Znam wielu ludzi - w tym siebie - którzy skracają rogi, gdy wiedzą, że nikt nie będzie szukał, ale chcę wykonywać tę pracę w ramach parametrów kodu, jeśli to w ogóle możliwe.
oscilatingcretin

1
Właśnie przeczytałem edycję / dodaj do twojego pytania. Jeśli masz schowek za obszarem problemu, to w każdym razie włóż j-box i upewnij się, że wszystko jest kodem. Wtedy będziesz pewien.
domy Shirlock

1

Wow, oczywiście nikt w tym wątku nigdy nie spotkał inspektora kodu. W moim mieście pozwoliłbyś na to. Nie, jedynym poprawnym sposobem naprawy uszkodzonego drutu jest 1) ponowne uruchomienie całej długości (czego oczywiście nie chcesz robić, bo to dużo pracy), LUB 2) przecięcie drutu i zainstalowanie dwóch połączeń pudełka (dostępne) z nowym drutem o podobnej grubości łączącym oba pudełka. Numer dwa to jedyny sposób, aby zrobić to legalnie i zakodować, i bądźmy szczerzy, BEZPIECZNIE, aby dom nie spłonął jednego dnia.

NA SERIO.

Jeśli nie możesz zainstalować skrzynek przyłączeniowych (na przykład z pustymi pokrywami), musisz zrobić numer jeden.

Te rzeczy zdarzają się cały czas. Dlaczego jeszcze elektrycy pobierają 100 USD za godzinę? Ma to zrekompensować okazję, którą muszą naprawić we własnym czasie. O rany, chłopaki, owijanie drutu po prostu nie spowoduje przecięcia go żadnym inspektorem ani książką kodów w USA.


Czy możesz wyjaśnić, dlaczego do tej naprawy potrzebne są dwie skrzynki przyłączeniowe?
mjohns,

1
@ mjohns - Jeśli nie ma luzu, pomiędzy nimi potrzebujesz małej długości drutu. Co oznacza dwa punkty połączenia. To znaczy, IMO, jeśli drut jest uszkodzony, a nie jego izolacja. Uważam, że sformułowanie brzmi: „odpowiednik oryginalnej izolacji”, ale nie mogę go znaleźć w kodzie, a to może dotyczyć tylko połączeń i połączeń. Wydaje się, że 3M i odpowiedź lqlarry nie mają z tym problemu. BTW, Robin, już przyjęta odpowiedź stwierdza, że ​​inspektor „[absolutnie tego nie przekaże]”.
Mazura

0

Ja bym:

  1. Robić zdjęcie
  2. Oddziel wystarczająco przewodniki, aby uzyskać wadliwą taśmę wysokiej jakości.
  3. Robić zdjęcie
  4. Owiń wszystko taśmą. Napisz sharpie notatkę na kablu.
  5. Pokaż inspektorowi zdjęcia i łatkę.
  6. Zrób to, co mówi inspektor (jeśli to skrzynka przyłączeniowa, niech tak będzie).

0

Jedyną poprawką zgodną z NEC jest „WYMIANA DRUTU”. Nigdy nie będziesz musiał się martwić o naprawę, kiedy będziesz zdrzemnąć się lub pójść spać. Wszyscy słyszeliśmy opowieści grozy o naprawach elektrycznych „przysięgli przysięgłych” i „drutach belujących”. Jeśli nie jesteś w stanie fizycznie wejść pod dom, poproś sąsiada takiego jak ja, który jest sprawny elektrycznie, aby ci pomógł. Jestem na emeryturze i mam 70 lat, ale wciąż czołgam się pod domami i na strychach, aby pomóc ludziom. Filiżanka kawy i dobra kanapka na lunch to opłata i oczywiście musisz dostarczyć odpowiedni drut i zszywki.


0

Istnieje łącznik do Romexa, Tyco CPGI-1116415-2, i myślę, że 3M też może go stworzyć. Trochę kontrowersyjne jest to, czy jest zgodny z kodem w takiej naprawie, jeśli inspektorowi się to nie spodoba, będzie musiał przejść. Ale myślę, że większość zgodziłaby się, że jest zdecydowanie bardziej zgodny z kodem niż nagrywanie go i kciuki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.