Izolowana akustycznie podłoga i dach


0
     Roof high side

Window __o o o o o__ Door 
     o--|--|--|--o
     o--|--|--|--o
     o o o o o 

     Roof low side

Planuję dźwiękoszczelną szopę z wykorzystaniem słupków sosnowych, ułożonych w 3,6 x 2,7 m jak wyżej. Siatka = rozpórki dachowe.

Każdy słupek ma średnicę + -10 cm, każdy odstęp wynosi 75 cm. Plan ściany jest niezmienny (daj lub weź kilka cm). Wysokość wynosi 1,8 m po wysokiej stronie i 1,7 m po niskiej stronie dachu (przechylenie jest na deszcz, nie ma tu śniegu). Poddane obróbce sosny są tanie i przez lata dobrze nadają się w tym łagodnym nadmorskim klimacie.

Kluczem jest izolacja akustyczna , ponieważ w szopie będę używać elektronarzędzi. Sekcje ścian zostaną wypełnione piaskiem; a słupki powinny przenosić wibracje na darń. Chcę również uniknąć wycieku hałasu z dachu i podłogi. Mam wątpliwości co do tego, że wentylacja jest w sprzeczności z izolacją akustyczną i akustyczną.

Podłoga wydaje się oferować dwie opcje, albo dołącz sekcje ścienne ...

 • prosto na ziemię, z zapakowanym piaskiem w środku może do 10 cm + drobny żwir lub bruk na górze, lub
 • pozostawiając 10-15 cm przestrzeni na dole i rób deski podłogowe / legary na tej samej wysokości, aby uzyskać dopływ powietrza.

Redukcja hałasu na suficie stanowi większe wyzwanie, ponieważ hałas z górnej części może się przemieszczać. Powinien być możliwie lekki. Siatka pokazuje, gdzie słupki dachowe można układać za pomocą karbu, dzieląc dach. Następnie izolacja przechodzi w te sekcje (o wysokości około 10 cm przy podanych szerokościach słupków) lub na górze ramy.

Jak by to było dźwiękoszczelne? Punkty bonusowe: Jak byś to dźwiękoszczelny, jednocześnie opcjonalnie wpuszczając naturalne światło przez dach w dni, w których hałas jest mniejszy?

Uwaga: Nie jestem w Wielkiej Brytanii / USA / Kalifornii / Australii itp., Więc proszę, nie mam wysoce specjalistycznych rozwiązań.

Odpowiedzi:


1

Istnieje kilka podejść do izolacji akustycznej. Jedna to dużo masy, jakbyś opisywał ją swoimi ścianami. Innym jest izolacja mechaniczna, dwie solidne „ściany” bez otworów między nimi, szczelina między nimi, która może być powietrzem, i brak połączenia mechanicznego poza miejscem ich przymocowania do konstrukcji budynku.

Możesz zastosować tę samą zasadę do dachu. Zrób z niego podwójną ścianę z przezroczystego materiału, takiego jak ten przezroczysty falisty panel z tworzywa sztucznego , który zapewni światło w dzień:

falisty panel

Tego rodzaju panele są dostępne w różnych długościach. Standardowy rozmiar to często 8 cali, co może być włosami krótkimi jak na twoje wymiary. Długość 12 cali można z łatwością przyciąć do potrzebnego rozmiaru, a odrobina dodatkowej długości zapewni ochronny zwis. Panele są samonośne, nie potrzebujesz wiązek rozpór dachowych lub słupków. Nie będziesz też musiał izolować dachu.

Istnieją pasujące paski montażowe, których można by użyć na wysokich i niskich ścianach. Bezwładność ścian tłumi przenoszenie hałasu w tych punktach.

listwa montażowa

Rozerwij kilka ukośnych pasków drewna, aby umieścić je pod pasami montażowymi, aby wyrównać nachylenie dachu, tak aby paski montażowe były wyrównane z panelem.

Możesz jeszcze bardziej poprawić izolację za pomocą warstwy gumy lub gęstej pianki, a nawet paska filcu wełnianego między paskiem montażowym a panelem.

Aby oddzielić dwie warstwy paneli, użyj dwóch pasków montażowych tyłem do siebie na górze pierwszego panelu (użyj długich śrub, aby przejść przez wszystko, a następnie na górną powierzchnię ściany). Pasy od tyłu do tyłu będą przesunięte o połowę pofałdowania, dzięki czemu pofałdowania paneli będą równoległe między warstwami (jednolita szczelina).

Pomiędzy wysokimi i niskimi ścianami między warstwami będzie szczelina powietrzna. Połączenie tworzywa sztucznego i izolowanych warstw będzie bardzo skuteczne w blokowaniu hałasu. Będzie również bardzo lekki.

Po obu stronach musisz zamknąć dźwięk. Ściany boczne będą potrzebowały klina górnego w kształcie klina, aby podążać za linią dachu, a wysokość będzie musiała dopasować panel w tym punkcie. Ściany wytłumią dźwięk dla każdego połączenia tam.

Szczelinę między panelami należy uszczelnić po bokach, a obie warstwy należy mocno przymocować do ścian. Sposób mocowania i uszczelniania dolnego panelu do ściany bocznej będzie zależeć od tego, czy pofałdowanie jest skierowane w dół, w górę, czy przechodzące.

 • Jeśli jest skierowany w dół, umieść warstwę gumy lub gęstej pianki do usuwania czynników atmosferycznych lub pasek filcu wełnianego między panelem a górną ścianą i przykręć panel.
 • Jeśli jest skierowany do góry, zaokrąglij deskę, aby dopasować ją do pofałdowania (użyj paska montażowego jako prowadnicy). Alternatywnie, jeśli rura PCV o standardowej średnicy pasuje do krzywizny pofałdowania panelu, wytnij sekcję jako powierzchnię montażową. Użyj silikonowego uszczelnienia, aby przykleić go do górnej części ściany i przymocować.

 • Jeśli pofałdowanie jest przejściowe, odetnij kilka pasków montażowych, aby utworzyć elementy pasujące do szczeliny między panelem a górną ścianą. Ustaw je co około jednej stopy, aby służyły jako podpory mocujące. Przyklej wsporniki i panel do ściany za pomocą rozszerzającej się pianki klasy zewnętrznej, która również uszczelni szczelinę. Następnie możesz przykręcić panel w punktach podparcia.

Pomiędzy dwiema warstwami paneli sprawdź, czy szczelina jest taka sama jak rurka PVC o standardowej średnicy. Rurkę można przykleić do dolnego panelu i pełnić rolę elementu dystansowego (przymocować rurkę w punktach podparcia). Inną opcją jest zastosowanie izolacji z rury piankowej o nieco większej średnicy niż szczelina, z rurką z PCW wewnątrz, aby zachować jej kształt (przymocować przez rurkę). Izolacja uszczelni szczelinę między panelami.

izolacja rur

Jeśli planujesz korzystać z szopy w nocy, umieść w niej oświetlenie fluorescencyjne lub LED. Możesz przymocować go do szczytu ścian.

Jeśli Twoim celem jest blokowanie hałasu, poprowadź ściany aż do ziemi. Następnie umieść w środku dowolną podłogę.

Problemem będzie wentylacja, ponieważ każde otwarcie zagrozi kontroli hałasu. Jeśli ściana będzie skierowana od domu i nie będzie sąsiadem, możesz umieścić w niej małe okno lub dwa (potrójna szyba zapewni lepszą kontrolę hałasu). Możesz je otworzyć, aby zaczerpnąć powietrza i zamknąć je podczas pracy. Na podstawie opisu ścian wypełnionych piaskiem należy wykreślić otwory.

Jeśli chcesz mieć „uszczelniony system”, może być konieczne okazjonalne otwieranie drzwi od czasu do czasu na świeże powietrze. Możesz jednak ustawić temperaturę. Jeśli będziesz pracować i korzystać ze sprzętu, może być małe zapotrzebowanie na ciepło, nawet w zimie, ponieważ będzie dobrze izolowane. W ciągu dnia będziesz również czerpać dużo ciepła ze słońca przez dach.

Do chłodzenia można użyć przenośnego urządzenia AC z otworem wylotowym na zewnątrz (umieść otwór na najmniej problematycznej ścianie, na przykład odwróconej od domu, blisko ziemi; poprowadź kanał przez ścianę i użyj samozamykający się otwór wylotowy, aby utrzymać zwierzęta poza domem) lub dwuczęściowy moduł klimatyzacji, który wymaga tylko niewielkiego przejścia, które można łatwo uszczelnić.


W ciągu 7 lat korzystania z witryn SE rzadko miałem tak jasną, dobrze wyjaśnioną odpowiedź krok po kroku, która uwzględnia wszystkie moje rozważania. Jeśli nie uczysz - powinieneś to rozważyć. Niewielu ma ten talent.
Inżynier

@ArcaneEngineer, dzięki. To było interesujące pytanie i brzmi jak fajny projekt. Powodzenia z tym.
fixer1234

BTW, przyszło mi do głowy, że tektury faliste są wykonane z różnych materiałów i mają różne grubości. Możliwe, że niektóre częstotliwości mogą przechodzić przez dach. Jeśli zauważysz, że przenika przez ciebie hałas, możesz zainstalować coś, co będzie kosztować całość lub większość światła. Usuń niektóre górne panele, aby uzyskać do nich dostęp, i tymczasowo wkręć niektóre śruby z powrotem, aby przytrzymać dolną warstwę na miejscu. Następnie połóż trochę materiału tłumiącego na dolnej warstwie. Nie musi obejmować każdego cala kwadratowego; możesz zostawić trochę przerw na trochę światła. (kont.)
fixer1234

Chcesz czegoś wystarczająco cienkiego, aby pozostawić trochę miejsca na górnym panelu (brak mechanicznego połączenia między warstwami), który będzie pasował do pofałdowań i nie będzie absurdalnie ciężki. Jeśli dolne panele są zbyt cienkie, aby utrzymać ciężar, dodaj warstwę panelu, aby podwoić grubość dolnej warstwy (co również przyczyni się do zmniejszenia hałasu). Idealnym materiałem byłoby coś miękkiego i gęstego jak guma, im bardziej podobny do żelu, tym lepiej. Myślę o czymś takim, jak niektóre zwijane maty do ćwiczeń lub rodzaj wykładziny dywanowej. (kont.)
fixer1234

Piana o otwartych lub zamkniętych komórkach raczej nie zrobi dużej różnicy. Są to głównie uwięzione powietrze, które już masz. Jeśli nie możesz znaleźć niczego podobnego do żelu lub gumy, pewna liczba warstw filcu wełnianego byłaby lepsza niż piana. Działałby również rodzaj materiału, z którego wykonane są podkładki pod mysz.
fixer1234

0

Standardowym sposobem na izolację akustyczną jest przeplatanie izolacji przez legary (podwaja się legary, pół na dach, pół na sufit). Więc jeśli używasz 2x6s, twój dach miałby 8 lub 10 cali szerokości.

Co do światła - jeśli masz dostęp do podwójnych okien lub świetlików, możesz ich użyć.

Pamiętaj, że hałas dochodzący bezpośrednio w górę może nie przeszkadzać ludziom tak bardzo, jak hałas poruszający się na boki.

splot izolacji


Hm Ciekawy. Nie zwracałeś szczególnej uwagi na podłogę, tj. Moje dwie opisane metody - co byłoby najlepsze? - oraz fakt, że jest to budynek zewnętrzny. Interesujące jest to, że splot jest - nie mam i nie mogę sobie pozwolić na ze względu na ograniczenia (głównie wagę) dwie warstwy legarów. Zatem tkanie nie wchodzi w rachubę, przynajmniej do sufitu. To pytanie nie było jasne, wiem.
Inżynier,

1
Celem tkania jest stworzenie mechanicznej separacji między dwiema warstwami, co znacznie zmniejsza zdolność fal dźwiękowych / wibracji do przemieszczania się. Można to zrobić na kilka innych sposobów, na przykład odporny system kanałów ( soundproofing.org/images/ceiling_proof.jpg ), ale możesz mieć problemy z uzyskaniem tego. Ogólnie rzecz biorąc, chcesz zmaksymalizować swoją masę w każdej warstwie, odstęp między warstwami i liczbę warstw. Winyl obciążony masowo to dobry sposób na zwiększenie masy, ale jest drogi.
Robert Nubel,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.