Czy istnieje sposób zaprojektowania / stworzenia prysznica, który jest mniej podatny na pleśń?


8

Myślę, że miałem to z tradycyjnymi prysznicami kafelkowymi ... Nie mogę znieść miejsca pleśni między płytkami, na płytkach! na zasłonach prysznicowych, na drzwiach prysznicowych itp.

Myślę, że jestem całkiem czysty, ale zawsze zobaczę małe kawałki pleśni.

Jak zbudować prysznic, który zminimalizuje wzrost pleśni?

Jakie materiały by pomogły? Co z betonem? Czy mogę leczyć powierzchnię czymkolwiek?

Jakie struktury otaczające będą działać? Czy mogę zasłonić zasłonę prysznicową czymkolwiek? Co jeśli drzwi były nierdzewne?

Czy wbudowuję osuszacz do łazienki?

Szukam najlepszego projektu łazienki / prysznica.

Wiem, że niezależnie od rozwiązania, czyszczenie będzie nadal wymagane ...

Odpowiedzi:


10

Ogólne porady budowlane dotyczące pryszniców „ogólnych”:

W / na ścianach:

 • użyj RedGard jako paroizolacji na płycie cementowej
 • używaj sheetrock bez papieru lub tablicy
 • stosować ból odporny na pleśń
 • odpowiednio przewietrzyć pomieszczenie za pomocą odpowiedniego wentylatora wyciągowego

W samej konstrukcji prysznica:

 • właściwie uszczelnij wszystkie uszczelki
 • upewnij się, że stojąca woda nie może kałużyć

Teraz wszystko, co powiedziałem, prawie się zgadzam. Prysznice takie, jakie są dzisiaj, nie są tak zaprojektowane, jak powinny być IMHO.

Jeśli chodzi o niedrogie rozwiązania, jestem fanem nowocześniejszych wstępnie uformowanych systemów. Można uzyskać systemy, które wyglądają całkiem ładnie za mniej niż 1500 USD, które są dostępne w 3 lub 4 pełnościennych sekcjach z uszczelką. Wiem, że ludzie uważają je za „tańsze” niż prawdziwy prysznic kafelkowy, ale w rzeczywistości uważam je za znacznie bardziej intrygujące z inżynieryjnego punktu widzenia. Po prostu mają dla mnie więcej sensu w nowoczesnym domu.

Więcej dziwacznych / unikalnych rozwiązań widziałem:

 • blacha metalowa. Na przykład blachy faliste ocynkowane. Miedź jako inna.
 • całe szkło
 • uszczelniony monolityczny beton (należy pamiętać, że beton jest wyjątkowo porowaty, więc musiałby zostać uszczelniony czymś w rodzaju powłoki epoksydowej)

I ... ostatnio ... mieszkaliśmy kilka tygodni temu w nowym hotelu, w którym ściany prysznicowe zostały wykonane z litych płyt z tego samego blatu co próżność. Wyglądało to naprawdę ładnie, domyślam się, że był to produkt podobny do Coriana.


Łał. Naprawdę dobre sugestie! Tam jest nadzieja na wszystkich!
milesmeow

Wyszukaj ściany prysznicowe o „stałej powierzchni”. Jest kilku twórców.
Bryce

1

Po przeprowadzeniu badań odkryłem, że istnieją:

 • uszczelniacz odporny na wilgoć
 • farba z dodatkami przeciwdrobnoustrojowymi

Dodanie wentylatora wentylacyjnego pomaga ... oczywiście przy prawidłowym użytkowaniu, tzn. Działa przez 5 minut po prysznicu.

Potencjalnie użycie tych elementów pod prysznicem / łazienką bardzo by pomogło.


1

Pleśń będzie rosła w wilgotnym środowisku, a prysznice są mokre.

Wszelkie obszary, w których należy wyeliminować baseny wodne. Osuszacze (np. Wentylatory wentylacyjne) są dobre, ale pomagają tylko poprzez usunięcie i ewentualnie cyrkulację powietrza (tj. Wyciągnięcie istniejącego powietrza powoduje wysuszenie powietrza z innego miejsca w domu i zastąpienie go w łazience, co zmniejsza wilgotność).

Główny problem z wilgocią występuje z powodu kondensacji. Dzieje się tak, gdy woda jest obecna w powietrzu i skrapla się z powodu spadku temperatury (ciepłe powietrze zatrzymuje więcej wody niż zimne powietrze). Dlatego brak wentylacji wyciągowej spowoduje odparowanie całej wody. Na przykład w mojej łazience, gdy jest zimno, woda skrapla się na oknie i ścianach, a następnie kropelki łączą się i ściekają po ścianie, zbierając więcej wody. Kondensuje się również na suficie, który niestety zdarza się, że na strychu ma nadmuch na zewnątrz.

Jednym z rozwiązań jest podgrzanie powietrza w pomieszczeniu (ciepłe powietrze pochłania więcej wilgoci, którą można następnie opróżnić za pomocą wentylatora wyciągowego). Ocieplenie kabiny prysznicowej przed wzięciem prysznica zapobiegnie kondensacji, ponieważ ściany i sufit pomieszczenia będą cieplejsze, a zatem mniej prawdopodobne jest, że powietrze stykające się z nim ostygnie, a tym samym skropli się woda.

Planuję zainstalować Panasonic FV-11VHL2 , ale wszelkie sposoby ogrzewania (np. Włączenie grzałki / HVAC) i ewakuacji (wentylator wyciągowy) powinny załatwić sprawę.

Kilka innych punktów (z doświadczenia): -

 • Szklane drzwi prysznicowe z pełnymi panelami nie mają wnęk, w których może gromadzić się woda, gdy niszczej uszczelniacz uszczelnia. Zauważ, że dla tych drzwi prysznicowych nie ma szyny na górze lub na dole. Takie ścieżki są zwykle puste, a wilgoć może gromadzić się, przyciągać pleśń i jej zarodniki i potencjalnie przemieszczać się gdzie indziej poprzez działanie kapilarne .
 • Przed malowaniem wymieszaj mieszaninę przeciw pleśni z farbami, jeśli jeszcze jej nie zawierają (coś takiego jak Krud Kutter MC-2 Paint Mildewcide)
 • Upewnij się, że wszystkie zastosowane uszczelki zawierają Mildewcide. Przed zakupem sprawdź online skuteczność takich uszczelek. Z czasem jednak nawet najlepsze uszczelnienia będą miały zmniejszoną skuteczność. W takim przypadku usuń i powtórz.
 • Płytki i zaprawę należy okresowo uszczelniać dobrym uszczelniaczem .
 • Rozważ podłączenie wentylatora sufitowego do timera z czujnikiem wilgotności , który umożliwia operację czasową (tj. Ręcznie obsługiwaną funkcję odliczania czasu), ale także automatyczną aktywację, jeśli wyczuje zbyt wysoki poziom wilgotności.

1

Prawidłowo zbudowana i utrzymana kabina prysznicowa z płytkami nie ma nic niehigienicznego ani nieczystego, ale konserwacja i czyszczenie są kluczowe. Kluczowe znaczenie ma regularne odtłuszczanie (detergentem lub mydłem), odkamienianie (rozcieńczonym kwasem) i sterylizacja (wybielaczem lub nadtlenkiem wodoru). Niemal uniwersalnie wszelkie problemy z pleśnią i pleśnią są wyłącznie winą właścicieli, którzy nie czyszczą powierzchni odpowiednio i często.

Każdego roku budujemy kilkanaście lub więcej pryszniców, a po wielu latach doświadczenia jedynymi, które mają problemy, są te, które nie są utrzymywane w czystości - a nawet te można zwykle uratować przez dokładne czyszczenie i odkażanie przed zwykłym uszczelnieniem i opieczętowanie.

Niezależnie od tego, co ktoś próbuje cię przekonać, dobrze zbudowany prysznic będzie wymagał corocznego uszczelniania i uszczelniania co 5 lat. Jeśli idziesz dłużej niż to jedno z nich, nie czyścisz wystarczająco agresywnie lub za pomocą odpowiednich chemikaliów, a jeśli tak, i nie zamykasz ponownie, ani nie regenerujesz w razie potrzeby, tworzysz środowisko dla dalszego wzrostu pleśni oraz pleśni i przyczyniając się do rozpadu innych elementów systemu, z którego zbudowany jest prysznic.

@tester 101 ma rację - najmniej konserwacji wymaga odlewane bez szwu tworzywa sztuczne. Ale nawet od czasu do czasu potrzebują regularnego intensywnego czyszczenia i ponownego uszczelniania.


0

Odp .: Uzyskaj wentylator wyciągowy wykrywający wilgoć. Większość ma regulowane czujniki. Niektóre będą działać przez X minut po spadku wilgotności poniżej wartości zadanej.

Ustaw na coś rozsądnego, na przykład 70% (może być wyższa w klimatach przybrzeżnych)

Skróci to „mokry czas” po każdym prysznicu.

B: Naucz użytkowników, aby wycierać prysznic po użyciu. Można to zrobić za pomocą ręcznika lub ściągaczki. Zmniejsza to ilość wody, którą wentylator musi odparować.

C: Wymieszaj butelkę z rozpylaczem, która stanowi mniej więcej połowę 8% octu czyszczącego i pół zimowego płynu do spryskiwaczy szyb. WWF to w zasadzie alkohol drzewny i woda, około pół na pół. Po rozcieńczeniu octem pozostaje 25% alkoholu. To powinien być dobry środek przeciw pleśni. Ocet usunie plamy z twardej wody. Raz w tygodniu spryskaj prysznic tą mieszanką i pozwól mu się zestalić.

Ocet zaatakuje zaprawę. Przed przystąpieniem do reżimu wyczyść zaprawę i zamknij ją ponownie.

Jeśli twoja woda nie pozostawia osadów wapiennych i nie lubisz spożywać alkoholu ( jest trujący), możesz rozcieńczyć wybielacz 10-20 do 1 i użyć go. Z oczywistych powodów nie rozlewaj ubrania. Wybielacz może również zaatakować chromework. Dlatego poszedłem do WWF po czyszczenie moich sekatorów i narzędzi do szczepienia.

Trzecim środkiem grzybobójczym, którego można użyć, jest siarczan miedzi. Użyj około łyżki stołowej w litrze wody. Podejrzewam, że jest również trudny do wykończenia w chromie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.