Czy muszę zaizolować odsłonięty fundament w garażu?


10

Mam 2-piętrowe ranczo z podzielonym foyer. Sypialnie na górze znajdują się nad garażem i są znacznie chłodniejsze niż reszta domu (mieszkam w Connecticut, więc zimy są dość chłodne).

W garażu nie ma klimatyzacji, a garaż jest częściowo z jednej strony pod ziemią, az drugiej całkowicie pod ziemią (dom jest wbudowany w wzgórze). Fundament jest odsłonięty z obu stron, goły beton prawdopodobnie ma 4 stopy wysokości i wtyka do garażu około 1-2 stóp.

Bramy garażowe są izolowane i uszczelnione, a ja mam dwa okna z boku garażu częściowo nad ziemią. Sufit jest wykończony, więc nie widzę, jaki rodzaj izolacji mamy między garażem a podłogami powyżej. Wiem, że dźwięk nie przenosi się zbyt dobrze, z wyjątkiem rzeczy uderzających o powierzchnię (lub wibrujących jak otwieracz do drzwi garażowych).

Oczywiście w garażu będzie chłodniej niż w domu, ale szukam sposobów, aby utrzymać trochę cieplej niż teraz. Zastanawiam się, czy warto nałożyć izolację na odsłonięty fundament. Podejrzewam, że nie, ponieważ cementowa podłoga garażu będzie również wyciągać ciepło.

Jakieś inne sugestie dotyczące szybkich rzeczy do sprawdzenia utraty ciepła z garażu?

Odpowiedzi:


16

Pokoje nad garażami są często wykonywane nieprawidłowo. To niesamowite, ponieważ to naprawdę nie jest takie trudne, ale wielu ludzi wydaje się, że to psuje.

Niestety nie ma „łatwego” sposobu: będziesz musiał usunąć płytę gipsowo-kartonową, aby sprawdzić i zobaczyć, jak wykonana jest izolacja w suficie. W zależności od sposobu wykonania sufitu może być lub może nie być przerwy w przestrzeni. Nawet samo podniesienie temperatury powyżej izolacji w tej przestrzeni wiele ci powie (powyżej izolacji powinna być zbliżona do temperatury pokojowej).

Przeciągi w tej przestrzeni są absolutnie zabójcze, co oznacza, że ​​istnieje bezpośrednie źródło powietrza zewnętrznego. Czarny na izolacji jest dobrym znakiem przepływu powietrza, wskazującym na przeciągi.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zasadniczo, jeśli przestrzeń na suficie nie jest całkowicie uszczelniona, jedyne, co możesz zrobić, to zmienić garaż w klimatyzowaną przestrzeń (bardzo drogie, zarówno pod względem kosztów budowy, jak i bieżących kosztów energii), a nawet wtedy, jeśli problemem jest między izolacją a podłogą nie pomoże.


Co najmniej powinno tam być ciągła bariera paroizolacyjna z warstwą izolacji na górze. Paroizolacja powinna być uszczelniona do podłoża lub paroizolacji ze ścian powyżej. Izolacja powinna przebiegać dookoła krawędzi (w nagłówkach), aby izolacja była ciągła od podłogi do podłoża. Absolutnie nie powinno być przeciągów, odsłoniętego betonu ani czegokolwiek bezpośrednio podłączonego na zewnątrz, bez izolacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Najlepszym sposobem (moim zdaniem) uszczelnienia tej przestrzeni jest użycie pianki natryskowej o zamkniętych komórkach i utworzenie ciągłego uszczelnienia na spodzie całego podłoża. Zapewnia to doskonałą izolację, brak przeciągów i działa również jako bariera paroizolacyjna (w tym przypadku bariera paroizolacyjna nie jest potrzebna - chociaż niektórzy inspektorzy budowlani nadal tego nie rozumieją, więc sprawdź lokalne przepisy). Lepiej jest również dopilnować, aby opary z pojazdów w garażu nie dostały się do twojej przestrzeni życiowej (teoretycznie bariera paroizolacyjna również to zapobiega, ale bariera paroszczelna 6 mil jest łatwiejsza do przebicia niż kilka cali utwardzonej piany).

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Chociaż możesz znaleźć coś oczywistego i naprawić to, przygotuj się, że istnieje możliwość, że jedynym „rozwiązaniem” będzie całkowite zburzenie sufitu garażu i ponowne wykonanie go poprawnie.

Jeśli zamierzasz wydać na to pieniądze i czas, zrób to dobrze.


Dzięki za szczegółową odpowiedź! Niestety wiem, jaka będzie ostateczna poprawka, ale nie jest blisko. Właśnie kupiliśmy dom we wrześniu i najpierw mamy wiele innych rzeczy do zrobienia (żadne z nich nie jest pilne, ale potrzebujemy nowych okien, napraw płyt gipsowo-kartonowych itp.).
JNK

1
@ Gregmac; Idealna odpowiedź!
domy Shirlock

3
Jedyną krytyką jest to, że paroizolacja przechodzi na ogrzewaną stronę izolacji. Tak więc w garażu bariera przechodzi nad izolacją, a nie poniżej.
BMitch

1

Instalowanie pianki jest drogie, a jej sukces zależy od umiejętności instalatora. Jeśli dzień lub powierzchnia przyjmująca pianę jest zbyt zimna, pianka się nie klei. Google problemy z pianką lub podobne, aby zobaczyć horrory. Tańszy, lepszy wynik dla majsterkowiczów, praca, którą możesz rozpocząć, zatrzymać i wrócić, jak chcesz, to zainstalować styropian. Jedną calową warstwę styropianu można przeciąć nożem, ponieważ ciasno przylega między legarami, dzięki czemu zaoszczędzisz około 90% ciepła traconego przez podłogę. Jeśli naprawdę zależy ci na najlepszej izolacji, wypełnij przestrzenie między legarami styropianem, a następnie przymocuj kolejną warstwę o grubości 3 cali pod legarami, aby zapobiec przedostawaniu się ciepła przez drewno legarów. Przykryj to dwiema warstwami płyt kartonowo-gipsowych, co zapewni 60-minutową ścianę ogniową.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.