Czy ta konfiguracja klimatyzatora będzie działać?


11

Wybacz mi moją słabą umiejętność malowania:

konfiguracja klimatyzatora

Mam ten mały pokój, jedne drzwi, bez okien, jedno okno dachowe. Planuję kupić przenośny klimatyzator i umieścić rurkę gorącego powietrza w pobliżu dolnej części świetlika, dociśniętą do moskitiery. Pamiętaj, że powietrze będzie nadal mogło przepływać przez całą siatkę, a nie tylko część w pobliżu rury.

Pokój ma szerokość około 3 x 3 m, wysokość 2,5 m. Świetlik ma szerokość 1x1m, wysokość 2m.

Plan jest taki, że gorące powietrze powinno być w stanie wydostać się na zewnątrz, ponieważ opuszcza rurę z określoną prędkością, a także gorące powietrze powinno podnieść się, ponieważ to właśnie robi gorące powietrze.

W ciągu dnia, kiedy klimatyzator będzie włączony, wszystkie okna w pozostałej części domu będą zamknięte, więc powietrze nie powinno mieć powodów, aby wchodzić ze świetlika. Ale nawet gdyby były otwarte, 90% czasu powietrza przepływa z okien do świetlika.

Moje wątpliwości to:

  1. Czy gorące powietrze naprawdę się wydostanie?
  2. W przypadku „wszystkie okna są zamknięte”, jeśli powietrze wychodzi, musi ono także gdzieś dostać się ... reszta domu jest sześciokrotnie większa od pokoju, aw kuchni (najdalsze pomieszczenie) są dwa małe otwory w ścianie (promień 10 cm) ze względów bezpieczeństwa (w przypadku wycieku gazu).

EDYCJA : Klimatyzator, na który patrzę, nie ma drugiej rury wejściowej, więc chyba wyciągnie powietrze bezpośrednio z pokoju, a pokój wyciągnie go ze świetlika. Teraz ... Może wytworzyć przepływ powietrza taki jak na zaktualizowanym obrazie, w którym większość gorącego powietrza wciąż się wydostaje, lub po prostu zassać gorące powietrze do środka ... Jaki jest najbardziej prawdopodobny wynik? Nawet jeśli znajdę taki z rurą wejściową, będzie bezużyteczny, jeśli nie będę mógł umieścić ich na zewnątrz ORAZ daleko od siebie, prawda? Jeśli tak, to chyba nie mam szczęścia ...

konfiguracja klimatyzatora v2


4
Słaba umiejętność malowania? Czy jest gdzieś inne zdjęcie, do którego się odwołujesz, ponieważ są świetne
Brad

Odpowiedzi:


15

Tyle że pompujesz gorące powietrze z pokoju. Próbujesz stworzyć próżnię w pokoju, a natura nie znosi próżni. Przepchnie równoważną ilość powietrza z powrotem do pomieszczenia każdą możliwą ścieżką, proporcjonalnie do ich oporu powietrza.

Najprawdopodobniej po prostu zepchnie powietrze ze świetlika, zwracając gorące powietrze z powrotem do ciebie.

Większość tych przenośnych klimatyzatorów, które zakładają wąż na wyjściu ze skraplacza, ma również opcję umieszczenia węża na wejściu do skraplacza . Będziesz chciał to rozgryźć.

pamiętaj, że narysowałeś tylko dwa wyjścia klimatyzatora. Istnieją również dwa wejścia powietrza - jedno do skraplacza, a drugie do parownika (który wypuszcza zimne powietrze). W większości jednostek są one oddzielne lub przynajmniej rozdzielne.

Ponieważ tylko wyjście skraplacza opuszcza pomieszczenie, tylko wejście skraplacza musi być pobierane z zewnątrz pomieszczenia. Parownik wychodzi do pomieszczenia, więc wejście parownika może również znajdować się w pomieszczeniu.


Znalazłem różne produkty o różnych wzorach. Moje urządzenie ma dwa węże, gorące powietrze na zewnątrz, powietrze zewnętrzne na zewnątrz i może być kierowane w różnych lokalizacjach. W przypadku zastosowania flagg19 drugi wąż lepiej byłoby zastosować do niskiego okna lub otworu w ścianie, dążąc do uzyskania najchłodniejszego powietrza z zewnątrz, utrzymując układ prawie w równowadze.
fred_dot_u

Dzięki za odpowiedź, zaktualizowałem pytanie, mimo że ty i @fred_dot_u już powiedziałeś wystarczająco dużo o tym, do czego powinienem dążyć
flagg19

„Ponieważ tylko wyjście skraplacza opuszcza pomieszczenie, tylko wejście skraplacza musi być pobierane z zewnątrz pomieszczenia. Parownik przechodzi do pomieszczenia, więc wejście parownika może również znajdować się w pomieszczeniu”. To była kluczowa koncepcja, której mi brakowało, dzięki.
flagg19

9

Sprzedawane są urządzenia przenośne, które są już podzielone . Umieszczasz jeden kawałek na zewnątrz, a drugi wewnątrz, z połączonymi wężami. Zacznij od tego typu.

podzielony system


7

Jeśli to możliwe, należy zainstalować drugą rurkę odpowietrzającą w świetliku nad moskitierą, prowadząc wystarczająco daleko na zewnątrz świetlika, aby uniknąć zmieszania spalin: druga rura odpowietrzająca Nie przekłuwać ani nie przekłuwać ekranu. Po prostu pozwól, aby dolny koniec nowej rury spoczął na ekranie. Dociśnij górną część dolnej rury do ekranu od dołu.

Gorące powietrze będzie musiało przepływać przez sito z jednej rury do drugiej. Jeśli usuniesz prąd zmienny i dolną rurę, owady nadal nie będą mogły wejść do pokoju.


1
To genialne, ale niestety nie mogę mieć rury poza świetlikiem (musi być w stanie zamknąć), ale pomysł zainstalowania drugiej części rury bez konieczności przycinania ekranu jest dobry. W każdym razie, widzę, że masz również świetne umiejętności malowania;)
flagg19

4
Dziękuję, to bardzo miłe. Nauczyłem się wszystkiego, co wiem od wielkiego @ flagg19, najsławniejszego artysty w tym wątku.
AI Breveleri

5

W oparciu o moje doświadczenie mogę jedynie odradzać rodzaj AC, o którym myślisz.

Jednostka AC składa się z dwóch części: kompresora i skraplacza. Sprężarka spręża czynnik chłodzący (gaz), co powoduje jego nagrzewanie. To ciepło jest następnie rozpraszane za pomocą wymiennika ciepła, schładzając gorący gaz do temperatury otoczenia. Ten sprężony gaz trafia następnie do skraplacza, gdzie może się rozszerzyć, co spowoduje jego ochłodzenie. Skraplacz ma inny wymiennik ciepła, w którym ciepłe powietrze z pomieszczenia przepływa obok rur chłodziwa. Powietrze ochładza się, a płyn chłodzący nagrzewa się. Następnie płyn chłodzący wraca do sprężarki, gdzie cykl się powtarza.

Dzięki jednoczęściowemu prądowi przemiennemu masz oba elementy w pomieszczeniu. Z 2 litrów powietrza, które jednostka zasysa, około 1 litr wraca do pomieszczenia, schłodzony. Reszta służy do chłodzenia płynu chłodzącego w sprężarce i ostatecznie zostaje wydmuchana z pomieszczenia przez rurę wydechową. Ponieważ spowodowałoby to różnicę ciśnień, powietrze zewnętrzne przepływa z powrotem do pomieszczenia - przez szczelinę pod drzwiami lub przez świetlik w twoim przypadku.

Oznacza to, że stale wciągasz (przypuszczalnie ciepłe) powietrze z zewnątrz do pomieszczenia. Ponadto sprężarka i rura wydechowa są dodatkowymi źródłami ciepła, których nie chciałbyś mieć w pomieszczeniu. Podsumowując, ten typ urządzenia AC nie jest bardzo wydajny. To, wraz z dodatkowym hałasem spowodowanym przebywaniem sprężarki w pomieszczeniu, spowodowało, że porzuciłem mój przenośny zasilacz prądu przemiennego na rzecz podzielonego urządzenia, czego nigdy nie żałowałem.

Zdecydowanie polecam zakup podzielonego urządzenia (jak pisze JDługosz, są one również dostępne jako urządzenia przenośne). Umieść kompresor na zewnątrz świetlika (zakładając, że możesz umieścić go na dachu). Będziesz potrzebował otworu, przez który będzie można przejść rurkę (najlepiej w bocznej ścianie świetlika, kilka cm nad dachem, aby uniknąć problemów z wilgocią). Jeśli jest to problem (np. Jeśli nie jesteś właścicielem budynku, a właściciel nie zgodzi się na taką konfigurację), podawanie rur przez otwarty świetlik również by działało, ale otwarty świetlik zapewni ci stały przepływ ciepłego powietrza z na zewnątrz.


1

Wcześniej użyłem tego typu klimatyzatora. To, co myślisz o robieniu „powinno” działać, ale musisz być realistą w kwestii swoich celów.

Użyłem takiego urządzenia przenośnego, gdy dom w całym domu był zepsuty, a na zewnątrz było 100 stopni. Dostałem pokój, w którym byłem, do około 85. To nie jest niesamowite, ale jest lepsze niż 110 lub 120 reszty domu.

Mogą być skuteczne, o ile realistycznie podchodzą do tego, czego chcesz.

Jeśli chodzi o twój otwór wentylacyjny, to twój prawdziwy problem. Musisz zasadniczo „zamknąć” świetlik, z wyjątkiem otworu wentylacyjnego. Powietrze musi skądś dostać się, a jeśli świetlik jest otwarty, po prostu przywróci całe powietrze wywiewane. Najlepszym sposobem na to jest zainstalowanie chłodnicy. Rodzaj, który dostajesz za mniej niż 2 dolary na stacji benzynowej.

Chłodnica

Możesz wyciąć tę chłodnicę wszelkiego rodzaju, a następnie użyć jej, aby zablokować przepływ powietrza. Jeśli możesz, sparuj go z czymś takim jak ten otwór wentylacyjny suszarki .

Zasadniczo stworzyłbyś

|       |
|__^^^__|
   | |
   | |

I przymocuj to do swojego świetlika / ekranu tak, aby mało powietrza lub nie mogło wrócić.

Teraz chcę być jasne, te rzeczy nie są niesamowite. Będą działać, ale istnieją lepsze rozwiązania z punktu widzenia ekonomii i kosztów energii. Nie wspominając już o rozwiązaniach, które po prostu będą działać lepiej. Ale w skrócie, to zadziała.


0

Mam 3 z tych jednostek, 2 na dom na plaży i 1 w mieszkaniu miejskim z kiepskim prądem przemiennym.

Wszystkim ludziom, którzy mówią, że te jednostki nie działają - niezupełnie prawda. Działają, podobnie jak centralny klimatyzator lub jednostka ścienna / okienna.

Będą chłodzić obszar wokół urządzenia, a może nawet do 10'x10'-pokoju.

Tak więc, jeśli celujesz w swoje łóżko, możesz spać spokojnie; lub skieruj go w stronę swojej kanapy, a będziesz mógł grać lub oglądać telewizję w komfortowym pokoju. Ale nie ochłodzi dużego pokoju.

Jeśli chodzi o odpowietrzanie, dla jednostki miejskiej nie mogliśmy użyć okna, więc wycięliśmy 4-calowy otwór w podstawie suchej zabudowy. Otwór idealnie pasuje do otworu, więc nie ma prądów zwrotnych. Dzięki urządzeniu odpowietrzającemu do wnętrza - przestrzeń na ścianie, działa dobrze od 2 lat. Pamiętaj tylko o okresowym sprawdzaniu zbiornika wody i opróżnianiu w razie potrzeby.

Oto nasze jednostki: Honeywell 14 000-BTU 115-woltowy przenośny klimatyzator 115-woltowy z podgrzewaczem. Powodzenia!!


-1

Większość przenośnych urządzeń AC nie jest wydajnych, ponieważ większość ciepła nie jest usuwana. Istnieje nowy produkt o nazwie przenośny system podziału. jest przeznaczony do małych pomieszczeń i jest całkowicie przenośny


-1

Twój system nie będzie działał.

Skraplacz musi być na zewnątrz lub w inny sposób w pełni wentylowany.

W minimalnym stopniu potrzebny byłby jakiś system dmuchawy do wentylacji skraplacza. Ponieważ wiązałoby się to z tworzeniem lub modyfikowaniem osłony dla jednostki AC, nie jest to coś, co można łatwo zrobić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.